REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20242024 m. Sausio 5 d. 15:53

V. Žala įveikęs prologą: „Šiandien žaidėme šachmato partiją“

Lietuva

Etaplius.LTŠaltinis: Pranešimas spaudai


288318

Penktadienį Saudo Arabijoje sportininkai turėjo įveikti prologą – tai trumpas greičio ruožas, kurio rezultatai nesiskaičiuoja į bendrą rezultatą, tačiau nulemia starto tvarką kitą dieną. Būtent dėl to ne visi dalyviai stengiasi pademonstruoti greičiausią įmanomą tempą, o strateguoja taip, kad gautų kuo patogesnę starto poziciją. Įveikęs 27 prologo kilometrus „Arijus X-raid“ komandos pilotas Vaidotas Žala pasakojo, kad užfiksuotu rezultatu yra patenkintas ir rytojaus startui pasiruošęs.

„Šiandien buvo visiška šachmatų partija, nes prologo laikas į bendrą rezultatą nesiskaičiuoja, bet pagal šiuos rezultatus mes startuosime rytoj. Taigi, šiandienos greičiausiųjų dešimtukas renkasi starto poziciją – atvažiavęs greičiausiai renkasi pirmasis ir turbūt pasirinks startuoti dešimtas. Tai reiškia, kad užėmę devintą ar dešimtą vietas turbūt turės atidarinėti trasą, o tai nėra labai gerai.

Todėl idealus finišas šiandien mums buvo antrame dešimtuke. Preliminariai mes finišavome dvidešimt pirmi, tad matematika gavosi visai gera ir pasirinkta strategija teisinga“, – su gera nuotaika po prologo pasakojo V. Žala ir paminėjo, kad šios dienos rezultatas neatspindi tikrojo ekipažo greičio ir tai buvo tam tikra auka vardan rytojaus starto pozicijos.

Pagal preliminarius rezultatus greičiausias prologe buvo Matthiasas Ekstromas, nuo jo 23 sekundėmis atsiliko Sethas Quintero. Benediktas Vanagas užfiksavo 13 laiką prologe, o Vlado Jurkevičiaus ir Aisvydo Paliukėno ekipažas liko 52 pozicijoje.

Šeštadienį sportininkų laukia daugiau nei 400 kilometrų greičio ruožas, apie kurį kalbėdamas lenktynių vadovas Davidas Castera sakė, kad tai bus vienas sudėtingiausių šio ralio etapų, atsijosiantis tuos, kas nėra tinkamai pasiruošę. Dalyvių laukia Dakaro ralyje dar nematytas kraštovaizdis, dėl įvairių vulkaninių mineralų nuspalvintas visa pilkos spalvos palete. Startavę Al Ulos mieste sportininkai rytoj pasieks Al Henakiyahą, esantį centrinėje Saudo Arabijoje.REDAKCIJA REKOMENDUOJA