REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Šiaulių miesto savivaldybės informacija2024 m. Vasario 22 d. 10:11

Sutarta dėl sistemingų policijos vizitų mokyklose

Šiauliai

Vitalis LebedisŠaltinis: Šiaulių miesto savivaldybė


292804

Šiaulių miesto meras susitiko su neseniai pareigas pradėjusiu eiti Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininku. Savivaldybės ir komisariato vadovai trumpai aptarė įvairias pareigūnų bendradarbiavimo su visuomene galimybes, tačiau daugiausiai laiko skirta narkotinių medžiagų prevencijai mokyklose.

Meras Artūras Visockas pasitarime su Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato viršininku Eugenijumi Takuševičiumi sutarė dėl veiksmų, aktyviau įtraukiant pareigūnus į narkotinių medžiagų pėdsakų miesto švietimo įstaigose paieškas. Susitikime dalyvavo ir mero patarėjas, buvęs ilgametis policijos pareigūnas Vincas Urbonavičius.

Pasak Šiaulių mero, savivalda yra pasiruošusi aktyviam bendradarbiavimui, yra bendrų tikslų, kurių bus siekiama kartu su policijos pareigūnais.

„Tai turi būti ilgalaikis ir nuolatinis procesas, skatinantis atvirumą ir sprendimų paiešką. Policijos vadovo prašysiu, kad pareigūnai turėtų aiškų ir konkretų narkotinių medžiagų prevencijos planą šiems metams, jame švietimo įstaigoms turi tekti svarbus dėmesys. Svarbu pabrėžti, kad tai ne trumpalaikis tikslas, kontroliniai patikrinimai ir kitos reikalingos priemonės turi vykti nuosekliai metai iš metų“, – sakė A. Visockas.

Policijos komisariato vadovas E. Takuševičius patvirtino, kad Šiauliai šiuo metu yra saugiausias iš didžiųjų miestų ir daugelis bandančių mokiniams platinti narkotines medžiagas, atsidurs pareigūnų rankose. Tai tik laiko klausimas. Per 2023 metus pareigūnai nustatė apie du šimtus nusižengimų, susijusių su kvaišalais. Policija pernai sulaikė apie 30 narkotikus vartojusių vaikų ir nepilnamečių, užfiksuota apie 120 rūkiusių tabaką ar el. cigaretes, beveik pusšimtis – vartojusių alkoholį. 2023 metais keturiems nepilnamečiams, pagal baudžiamąjį kodeksą, buvo pradėti ikiteisminiai tyrimai dėl disponavimų narkotinėmis medžiagomis.

Užsak. Nr. 104007REDAKCIJA REKOMENDUOJA