Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
EtapliusŠaltinis: Reklaminis turinys
Vaikai, kurie praleidžia daug laiko pasyviai, t. y. prie televizoriaus, skaitydami, besimokydami, klausydami muzikos ar žaisdami kompiuterinius žaidimus (be to, nepamirškime, kad nuo 3 iki 6 valandų prasėdi ugdymo įstaigose), dažniau susiduria su sveikatos problemomis: turi padidėjusį arterinį kraujo spaudimą, didesnę riziką nutukti ar turėti antsvorio, susirgti depresija, jiems būdingesni nerimo sutrikimai, nenormali laikysena, įvairūs funkciniai negalavimai, be to, didėja tikimybė suaugus daugiau sirgti lėtinėmis neinfekcinėmis ligomis. Tad nejudri vaikų ir paauglių gyvensena ilgainiui nulemia šiuos sveikatos sutrikimus: padidėja riebalų kiekis ir svoris, prastėja kardiometabolinė sveikata ir fizinis pajėgumas, atsiranda elgesio sutrikimų ar blogėja socialinis elgesys, prastėja miegas ir trumpėja jo trukmė (Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, 2021). Todėl yra itin svarbu skatinti vaikų ir suaugusiųjų fizinį aktyvumą.
Būtent dėl šios priežasties projekto „Būkime fiziškai aktyvūs!“ pagrindinis tikslas – skatinti mokyklinio amžiaus vaikų ir jų šeimų fizinį aktyvumą. Puikus būdas tai daryti – per smagias komandines veiklas – Šeimų sporto estafečių šventes. Pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje Lietuvoje praūžė šešios įtraukiančios Šeimų sporto estafečių šventės, subūrusios ne tik moksleivius, bet ir jų tėvus, senelius, mokytojus bei vietos bendruomenių narius.
Šios estafetės vyko Ignalinos, Molėtų ir Anykščių rajonų mokyklose – Vidiškėse, Ignalinoje, Molėtuose, Giedraičiuose, Svėdasuose ir Kavarske. Kiekvienoje vietoje šventės pasižymėjo gera nuotaika, sportinėmis užduotimis, bendradarbiavimu ir džiugiomis emocijomis.
Sportas suvienijo kartas
Per visus šešis renginius iš viso dalyvavo net 427 žmonės – 267 vaikai ir 160 suaugusiųjų. Tokios šventės yra puikus būdas visai šeimai kartu praleisti laiką, o kartu ir skatinti fizinį aktyvumą bei sveikus gyvenimo įpročius. Be to, jos stiprina ryšius tarp mokyklos, šeimos ir bendruomenės per bendrą judėjimą ir nuoširdų bendravimą.
Dalyviai varžėsi linksmosiose estafetėse, įveikė kliūčių ruožus, tikrino taiklumą bei išbandė kitas aktyvias užduotis. Kiekvienoje šventėje buvo juntama stipri bendrystės dvasia, o fizinis aktyvumas tapo ne tik sveikatingumo, bet ir džiaugsmo šaltiniu.
Skatina tęsti judėjimą ir už projekto ribų
„Tokie renginiai kuria ne tik prisiminimus, kuriuos norisi išsaugoti, bet ir motyvuoja šeimas aktyviau leisti laiką kartu. Matome, kaip vaikai ir tėvai atranda džiaugsmą judesyje, o tai yra didžiausia projekto sėkmė. Tikimės, kad šventės įkvėps dalyvius tęsti judėjimą ir kasdienybėje“, – sako projekto organizatoriai.
Fizinio aktyvumo teikiama nauda vaikų ir paauglių sveikatai neabejotina: pagerėja širdies ir kraujagyslių bei kvėpavimo sistemų būklė, normalizuojasi kardiometaboliniai rodikliai (arterinis kraujo spaudimas, lipidų ir gliukozės lygis kraujo plazmoje ir jautrumas insulinui), didėja griaučių raumenų pajėgumas, kaulinio audinio tankis bei tvirtumas, mažėja streso, nerimo bei lengvos ir vidutinės depresijos simptomai, mažėja galimybė nutukti ar turėti antsvorį, gerėja mokymosi rodikliai ir rezultatai (Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras, 2021). Todėl labai svarbu neapsiriboti vienkartinėmis šventėmis – būtina skatinti fizinį aktyvumą, kuris taptų nuolatine, natūralia kasdienybės dalimis. Kuo daugiau vaikų, jaunimo, suaugusiųjų, senjorų įsitrauks į judėjimo veiklas, tuo stipresnė bus mūsų visuomenės sveikata – tiek fiziškai, tiek emociškai.
Jei norite daugiau sužinoti apie projektą „Būkime fiziškai aktyvūs!“ ir kitus Darnaus vystymo projektų įgyvendinamus projektus, sekite mus socialiniuose tinkluose. „Instagram“'e – @vsi_dvp bei „Facebook“ puslapyje – „Darnaus vystymo projektai“. Čia dalijamės naujienomis apie veiklas ir įkvepiančiomis akimirkomis iš renginių.
Projekto „Būkime fiziškai aktyvūs!“ veiklos finansuojamos Sporto rėmimo fondo lėšomis, kurias administruoja Nacionalinė sporto agentūra prie Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijos.
Reklama