Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pixabay.com nuotr.
Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt
Klaipėdos rajono savivaldybėje įvyko kasmetinis darbuotojų veiklos vertinimas. Pasak Savivaldybės administracijos atstovų, beveik visi darbuotojai įvertinti „labai gerai“, ir tik du valstybės tarnautojai įvertinti „gerai“. Šiais metais iš Savivaldybės savo apsisprendimu išėjo 2 darbuotojai. Administracijos teigimu, tai nesusiję su vertinimais.
Daugiau dėmesio seniūnams
Valstybės tarnybos įstatymas įpareigoja vertinti Savivaldybės administracijoje dirbančius valstybės tarnautojus, taip pat darbuotojus, einančius pareigas pagal darbo sutartis. Vertinami pasiekti rezultatai, gebėjimai atlikti pareigybės aprašyme nustatytas funkcijas.
Pirmadienį vykusioje spaudos konferencijoje Savivaldybės administracijos direktorius Justas Ruškys neslepė, kad darbuotojų vertinimas – viena iš sudėtingiausių misijų.
Klaipėdos rajono savivaldybėje yra 15 skyrių. Jų vedėjai pagal kompetencijas vertina savo skyriaus darbuotojus. Administracijos direktorius peržiūri pateiktus darbuotojų vertinimus, išsako savo pastabas, jei tokių turi. Tuomet vertina skyrių vedėjų, taip pat seniūnų darbą. Pasak J. Ruškio, anksčiau vertinimo procese seniūnai jautėsi nepakankamai įvertinti. Nutarta trijų didžiųjų seniūnijų – Gargždų, Priekulės ir Sendvario seniūnams skirti didesnį darbo užmokesčio koeficientą. Anot Administracijos direktoriaus, taip nutarta dėl to, kad šiose trijose seniūnijose daugiau gyventojų, taigi ir problemų, priežiūros – daugiau. Gargždų, Priekulės ir Sendvario seniūnijų seniūnų atlyginimo koeficientas sieks 12,5. Po mokesčių mėnesinis atlyginimas siektų apie 1 300 eurų, žinoma, atlyginimas gali būti ir didesnis, jei yra sukauptas atitinkamas valstybės tarnybos stažas.
J. Ruškys sakė, kad seniūnų, skyrių vedėjų vertinimas šiek tiek pagal grafiką nusikėlė jį užklupus karantinavimuisi. „Nenorėjau, kad vertinimas vyktų nuotoliniu būdu, siekiau su visais susitikti gyvai“, – paaiškino Administracijos direktorius. Jis neslėpė, kad po darbuotojų įvertinimo kelias dienas sklando įvairiausių atgarsių. Tačiau po vertinimų jis visiems atėjusiems su savo abejonėmis paaiškino sprendimo motyvus ir jų tikrai nekeistų. „Pyksta ar nepyksta darbuotojai, bet dirbame intensyviai, planų daug, ‒ sakė J. Ruškys. ‒ O po įvertinimo procedūrų dar kartą peržvelgęs visus pristatymus, lenteles pagalvojau: nieko nekeisčiau, ką padariau.“
Iš Savivaldybės pastaruoju metu išėjo du darbuotojai – Kultūros, sveikatos ir socialinės politikos skyriaus bei Statybos ir infrastuktūros skyriaus. Tačiau, pasak Administracijos direktoriaus, tai nesusiję su kasmetiniu darbuotojų įvertinimu. Tai esą buvo žmonės, apsisprendę keisti darbą.
Dauguma – labai gerai
Klaipėdos rajono savivaldybės administracijos Viešųjų ryšių ir bendradarbiavimo skyriaus vedėja Ernesta Badalova informavo, kad buvo vertinama 97 darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, 2021 metų veikla. Visų darbuotojų veikla įvertinta labai gerai. Nustatyta pareiginės algos pastoviosios dalies kintamoji dalis: 51 darbuotojui – 40 procentų dydžio, 20 darbuotojų – 30 procentų dydžio, taip pat 8 darbuotojams – 35 procentų dydžio, 9 darbuotojams – 20 procentų dydžio, 5 darbuotojams – 25 procentų dydžio, 4 darbuotojams – 15 procentų dydžio.
Vienam darbuotojui nėra pasibaigusios vertinimo procedūros, išvada turėtų būti pateikta iki kovo 1 d.
Taip pat E. Badalova „Bangai“ pateikė informaciją apie valstybės tarnautojų tarnybinės veiklos vertinimą. Pasak vedėjos, buvo vertinama 115 valstybės tarnautojų praėjusių metų tarnybinė veikla. 2 valstybės tarnautojų tarnybinė veikla įvertinta gerai, 113 – labai gerai. 96 valstybės tarnautojams padidinti pareiginės algos koeficientai, 6 perkelti į aukštesnes pareigas, 5 valstybės tarnautojai paskatinti apmokamomis poilsio dienomis, 6 skirta pareiginės algos dydžio išmoka.
Vadovai priedų negauna
Valstybės politikų ir valstybės pareigūnų darbo apmokėjimo įstatymo pakeitimu savivaldybių merų ir jų pavaduotojų pareiginių algų dydžiai suskirstyti pagal savivaldybės teritorijoje gyvenančių gyventojų skaičių. Priimtame teisės akte numatoma, kad savivaldybės mero ir mero pavaduotojo pareiginėms algoms taikytini koeficientai nustatomi atsižvelgiant į savivaldybės gyventojų skaičių, nustatytą pagal kalendorinių metų, einančių prieš kalendorinius metus, kuriais vyko paskutiniai savivaldybių tarybų rinkimai, sausio 1 dienos gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų ir neturinčių gyvenamosios vietos asmenų apskaitos duomenis. Nustatyti koeficientai galioja iki pirmojo išrinktos naujos savivaldybės tarybos posėdžio.
Taigi, rajono Savivaldybės meras, vicemerai, Administracijos direktorius ir jo pavaduotojai jokių priedų prie mėnesinio atlyginimo šiuo metu negauna.