PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kas gero ekranuose?2023 m. Rugsėjo 26 d. 17:18

Prasidėjo jau 20-ąjį jubiliejų minintis Vilniaus dokumentinių filmų festivalis

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Karolina BandzaitėŠaltinis: Etaplius.LT


278996

Vilniaus dokumentinių filmų festivalis kviečia kino entuziastus pasinerti į įvairiapusio dokumentinio kino pasaulį Vilniuje, Kaune, Alytuje ir Klaipėdoje. Festivalis prasidėjo rugsėjo 21-ąją ir vyks iki spalio 1 dienos.

„Pirmaisiais metais festivalį rengti buvo sudėtingiau, nes žmonių dokumentinių filmų žiūrėjimo patirtis buvo labai kukli ir maža. Dažniausiai dokumentiką jie siedavo su televizija, filmais apie gamtą, o mes tada rodėme meninę, kūrybinę dokumentiką. Dabar festivalis tapo ambicingas, didelis, turintis savo lojalų žiūrovą, kuris gali priimti sudėtingesnės formos filmus“, – pasakojo viena iš renginių programos sudarytojų Vilma Levickaitė.

Vilniaus dokumentinių filmų festivalio (VDFF) dalyviai turės progą susitikti su pristatomų filmų režisieriais ir įgyti gilesnį suvokimą apie kino pasaulį. „Poreikis praplėsti festivalio programą suteikiant atskirą erdvę hibridinėms dokumentikos formoms atsirado nuosekliai sekant kūrybinės dokumentikos ir ją pristatančių festivalių pokyčius. Naujoje VDFF programoje kviečiame susipažinti su eksperimentinio kino lauke įsitvirtinusiais kūrėjais, juos dominančiomis temomis ir filmais, padedančiais persvarstyti, koks gali būti kinas ir kokios jo galimybės turtingoje šiuolaikinių medijų aplinkoje“, – pranešime spaudai pasakojo viena iš VDFF programos sudarytojų Ona Kotryna Dikavičiūtė.

Gausi renginių programa pristato jau daugeliui žinomų kino autorių kūrybą. VDFF leis žiūrovams išvysti Los Andželo dokumentinių kino festivalyje Parajanov-Vartanov insituto apdovanojimą už geriausią filmą gavusį Wernerio Herzogo filmą „Liepsnojančios sielos. Rekviem Katiai ir Morisui Kraftams“. Festivalio dienomis dalyviai taip pat galės pamatyti žymius Claire Simon, Alaino Gomis, Nikolauso Geyrhalterio darbus.

Didelis dėmesys skiriamas ir Lietuvos dokumentikos kūrėjų premjeroms „Kabinetas“ ir „Bogdanas nenori namo“. „Abu šie filmai sukurti stebimosios dokumentikos principu: režisieriams pavyko itin arti prieiti prie filmo veikėjų ir atskleisti žiūrovams dažniausiai neprieinamus pasaulius“, – atviravo O. Kotryna Dikavičiūtė.

Pasak V. Levickaitės, VDFF orientuojasi į žmones, kurie yra pasiruošę žiūrėti sudėtingesnių temų ir formų filmus. „Programa skirta žmonėms, kurie neieško tik lengvos pramogos, o nori sužinoti apie pasaulį daugiau. Išsiskiriame tuo, kad mūsų festivalis atsižvelgia ne į tai, kas yra kalbama kine, o į tai, kaip yra kalbama“, – dalinosi V. Levickaitė.

Festivalio dienomis VDFF dalyviai kviečiami į dr. Eugenijos Rudnickaitės mineralų parodą bei dalyvauti paskaitose ir diskusijose. VDFF filmų mėgėjams siūlo galimybę atrasti naują kino konceptą per virtualios realybės filmų programą Kino ir medijų erdvėje „Planeta“, kuri įsikūrusi Goštauto g., Vilniuje.