REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20242024 m. Sausio 9 d. 22:15

M. Siliūnas Dakare lėtina tempą: petys vis primena apie save

Lietuva

M. Siliūnas. Organizatorių nuotr.

EtapliusŠaltinis: Pranešimas spaudai


288638

„Per kančias į žvaigždes“ – toks yra Senekos posakis. Klaipėdietis Modestas Siliūnas šią frazę persuka savaip ir per kančias kiekvieną dieną važiuoja į Dakaro ralio greičio ruožo finišą.

Primename, kad M. Siliūnui lenktynės apkarto po antrajame greičio ruože patirto kritimo, iki finišo likus 12-13 kilometrų. Nors skausmas ir trukdo, klaipėdietis savo komandoje turi patyrusią kineziterapeutę, kuri kasdien rūpinasi sportininko būkle ir neleidžia skausmui nutraukti varžybų.

Kad ir ką komanda daro – planas veikia. Lenktynininkas jau įveikė trečdalį Dakaro, su ketvirtuoju greičio ruožu susidorodamas per 4 val. 11 min. ir 43 sekundes. Tai jį preliminariai pastato į 69-ąją vietą dienos ir 66-ąją vietą bendroje ralio įskaitoje.

„Dabar buvo maratoniniai ruožai ir vakar po finišo ir serviso iškeliavom nakvoti į improvizuotą bivaką atskirai nuo visų komandų, miegojome tik sportininkai. Šiandien kėliausi 4:20 val., bet realiai pribudau dar anksčiau, nes visi jau brazdėjo. Rytas buvo labai šaltas, bet kol privažiavau startą, visai nusiteikiau geram važiavimui. Buvau susidėiojęs planą neforsuoti greito važiavimo, bet geriau važiuoti teisingai, neklystant. Ir jau maždaug šeštame kilometre petys priminė apie save, tad turėjau lėtinti tempą. Bet bendrai, diena visai stabili, gan sunkiai kapanojuos į viršų, bet man kasdien svarbu saugiai pasiekti finišą,“ – savo įspūdžiais dalijosi M. Siliūnas.

Rytoj sportininkų iš pažiūros laukia lengva diena. Greičio ruožas tęsis 118 kilometrų ir dalyviai galės pakovoti vien tik su kopomis ir smėliu. Pakovoti taip pat teks norint pasiekti startą, kadangi iki jo laukia daugiau nei 500 kilometrų pravažiavimas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA