REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Karas Ukrainoje2024 m. Gegužės 16 d. 20:05

Lenkijoje žiauriai nužudytas Ukrainos pilietis

Lietuva

Asociatyvi Lauros Jurgelevičiūtės / VSAT nuotr.

Stasys GimbutisŠaltinis: ELTA


301471

Žemės ūkio įmonėje Lenkijos šiaurėje esančioje Rokicinų gyvenvietėje žiauriai nužudytas 48 metų amžiaus Ukrainos pilietis. Jo kūną mėginta sudeginti ūkiniame pastate.

Kaip sakė naujienų agentūrai „Ukrinform“ Pamario vaivadijos Lemborko rajono prokuroras Patrykas Wegneris, tiriant šią bylą sulaikyti trys Lenkijos piliečiai, tarp jų – moteris.

„Sulaikyti trys žmonės. Vienas iš įtariamųjų – darbdavys, suteikęs darbą ir būstą nužudytam ukrainiečiui, kitas – darbuotojas“, – sakė prokuroras.

P. Wegneris pažymėjo, kad prokuratūra, bendradarbiaudama su Ukrainos konsulatu Gdanske ir Lenkijos sienos apsaugos tarnyba, renka išsamią informaciją apie velionį: kada jis atvyko į Lenkiją ir kur buvo prieš tai. Preliminariais duomenimis, vyras gyveno vienas, Lenkijoje yra jo sesuo, o motina gyvena Ukrainoje.

Anot prokuroro, velionis buvo vienintelis ukrainietis, dirbęs šioje nedidelėje žemės ūkio įmonėje, kurioje auginami galvijai.

Pareigūnas pažymėjo, kad prokuratūra aiškinasi šio nusikaltimo motyvus. Jis greičiausiai buvo įvykdytas ne dėl tautinių priežasčių. P. Wegnerio nuomone, agresyviems įtariamųjų veiksmams įtakos turėjo alkoholinių gėrimų vartojimas, nes nusikaltimą jie padarė smarkiai apsvaigę.

Pasak prokuroro, darbdavys nužudė ukrainietį labai žiauriai. Tyrimo metu taip pat nustatyta, kad jis buvo linkęs smurtauti ir mušė savo darbuotojus.

Dviem iš įtariamųjų, kurie tiesiogiai susiję su nužudymu, gresia įkalinimas iki gyvos galvos, o moteriai už pagalbos nesuteikimą ir nusikaltimo pėdsakų slėpimą gresia laisvės atėmimas iki penkerių metų.

Vienas iš vyrų jau pripažino savo kaltę, kitas – ne.

Kaip anksčiau pranešė Lenkijos žiniasklaida, ukrainiečio kūną gelbėtojai aptiko gegužės 12-osios naktį po gaisro vienoje iš žemės ūkio įmonės pagalbinių patalpų.REDAKCIJA REKOMENDUOJA