REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Dakaras 20242024 m. Sausio 5 d. 11:50

Dakaro ralis atidarytas: debiutantas M. Siliūnas įveikė prologą

Lietuva

Etaplius.LTŠaltinis: Pranešimas spaudai


288283

Po ilgo laukimo, ankstyvą sausio 5 d. rytą Saudo Arabijoje, netoli Al Ulos miesto oficialiai prasidėjo Dakaro ralis 2024. Tradiciškai, varžybos prasideda nuo apšilti kojas leidžiančio prologo. Šiemet vienas pirmųjų juo pravažiavo lenktynių debiutantas, klaipėdietis Modestas Siliūnas.

Lietuvos laiku sportininkas starto liniją kirto 7:48 val. Nors prologas buvo trumpas – vos 27 kilometrų – organizatoriai leido pajusti, jog nuotykių netruks. Daug smėlio, dulkių, bet tarp jų tykojo ir klastingi akmenys. Tačiau, kaip teigia M. Siliūnas, didesnių problemų paruošta trasa nekėlė, tačiau po ratais maišėsi jaudulys.

„Šiandien jau jaudinausi ir tai pakišo koją. Ko labiausiai bijojau, tą ir gavau – praleidau vieną waypoint. Pasivijau keturis sportininkus, jie ieškojo kelio taškų ir praradau koncentraciją į kelio knygą. Šiek tiek pravažiavęs žiūriu, jog taškas prarastas. Bet viskas gerai, tiesiog rytoj važiuosiu iš kiek toliau. Visgi, dar daug dienų lieka, atsilošti kur dar tikrai bus, o čia – gerai apšilau kojas.“

Tačiau kaip pasakojo sportininkas, ne visiems sekėsi važiuoti be nesklandumų.

„Finiše sutikau vieną kolegą, mongolų sportininką, tai jis jau vertėsi per motociklo priekį. Manau, geriau prarasti tašką nei taip skraidyti,“ – kalbėjo motociklininkas.

M. Siliūnas trasoje užtruko 24 min. 52 sekundes, tačiau bendras rezultatas dar tikrai keisis dėl praleisto kelio taško. Šiuo metu, finišavus visiems motociklų klasės dalyviams, klaipėdietis preliminariais duomenimis įsitaiso lentelės viduryje ir iš 132 motociklininkų užėmė 61-ąją vietą.

Atsilošti prarastą laiką prologe dar tikrai bus kur – ralio dalyvių laukia dar dvylika greičio ruožų, iš kurių turbūt sudėtingiausias ir daugiausiai ištvermės pareikalaus 48 valandų maratonas.

Rytoj sportininkai keliauja į Al Henakiyah miestą. Pravažiuoti reikės apie 127 kilometrus, o iššūkius serviruos net maždaug 414 kilometrų greičio ruožas.REDAKCIJA REKOMENDUOJA