Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Savivaldybėje apsilankęs Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) direktorius Rimantas Mikaitis ir šios federacijos atstovai su meru Algirdu Griciumi, administracijos direktoriumi Remigijumi Aču, Tarybos nariais Matu Skamaraku ir Sigitu Vaičiumi, Raseinių kūno kultūros ir sporto centro direktoriaus pareigas laikinai einančiu Gintautu Balčaičiu, lengvaatlečių treneriais aptarė rajono sporto bazių infrastruktūros padėtį ir perspektyvą.
Laimėjimai kelia nuostabą
Tema labai aktuali – rajone nėra normalios sporto bazės ne tik ugdyti šios ir kitų sporto šakų didelio meistriškumo sportininkų, bet ir kūno kultūros ir sporto entuziastams treniruotis. Nors dauguma ugdymo įstaigų turi renovuotą sporto bazę, tik vienoje kitoje galima organizuoti kažkiek kokybiškesnes treniruotes. Be to, šios sporto bazės yra ne Raseiniuose ar Ariogaloje, kur gyvena daugiausiai norinčiųjų sportuoti, bet tolokai nutolusios nuo šių miestų.
Pastaraisiais metais pasiekta tikrai nemažai laimėjimų šalies ir tarptautinėse varžybose, bet visa tai – tik visa širdimi šiam darbui atsidavusių rajono trenerių ir jų auklėtinių darbštumo, entuziazmo nuopelnai. Tai pastebėjo ir vienas LLAF vadovų R.Mikaitis. Buvęs Kauno miesto meras, vicemeras visą gyvenimą sukasi sporto verpetuose, bet ir jam sunku suvokti, kaip tokioje nykioje sporto bazėje išugdomi čempionai ir prizininkai.
LLAF direktoriaus nuomone, reikia aktyviau bendradarbiauti su Raseinių rajono savivaldybės vadovais, kad šiam kraštui, kur yra nemažai perspektyvių sportininkų, kūno kultūros entuziastų, valstybė skirtų lėšų modernizuoti sporto bazę, kuri atitiktų šiuolaikinių treniruočių ir varžybų reikalavimus.
Priminta apie tragišką padėtį
Dar 2017 m. spalio mėnesio pradžioje Savivaldybė išsiuntė raštą Raseinių rajone išrinktiems Seimo nariams, vidaus reikalų bei švietimo ir mokslo ministerijų ministrams, Kūno kultūros ir sporto departamento vadovui dėl projekto „Sporto komplekso Raseinių mieste statyba“ finansavimo. Jame buvo rašoma, kad Savivaldybės biudžetinė įstaiga Raseinių kūno kultūros ir sporto centras propaguoja 7 sporto šakas. Per jų treniruotes ir varžybas ugdoma vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų saviraiška, sportinis meistriškumas, atsiskleidžia talentingų sportininkų, kurie garsina savo kraštą šalies ir tarptautiniuose turnyruose.
Tačiau dabartinė sporto infrastruktūros būklė neužtikrina kokybiškų paslaugų teikimo, nes ji nėra pritaikyta pagrindinei paskirčiai. Rajone nėra sporto salės su tribūnomis žiūrovams, todėl rengti didesnės apimties varžybas neįmanoma. Sporto centro stadionas daugelį metų neremontuotas. Bėgimo takelių ir sektorių dangos suskeldėjusios, duobėtos, tinklinio, krepšinio, futbolo aikštelės taip pat fiziškai nusidėvėjusios ir nesaugios.
Tribūnų kėdės suskeldėjusios, išlūžusios. Futbolo aikštėje kaupiasi vanduo – būtinas drenažas ir vejos atnaujinimas. Kadangi sporto centro stadionas yra vienintelis tokio dydžio stadionas rajone, o infrastruktūra nusidėvėjusi, sporto varžybas ir kitus renginius čia atsisakoma rengti, todėl renginių skaičius stadione ir bendrai rajone mažėja. Palyginus su bendra Lietuvos sporto infrastruktūros objektų statistika, Raseinių situacija yra labai bloga.
Departamento atsakas
Savivaldybės administracija, atsižvelgdama į sporto infrastruktūros stygių, 2013 m. inicijavo, kad būtų parengtas investicijų projekto/galimybių studija su projektiniais pasiūlymais. Buvo siūloma statyti Raseinių mieste sporto kompleksą, kuris kompensuotų rajono sporto infrastruktūros stygių. 2014 m. investicijų projektas/galimybių studija buvo patikslinta, joje numatyta projektą įgyvendinti 3 etapais, vienas jų – Sporto centro stadiono rekonstrukcija.
Raseinių rajono savivaldybė dėl ribotų finansinių galimybių negalėjo užtikrinti visam šiam projektui reikalingo finansavimo, todėl net ketverius metus nuo 2013-ųjų buvo prašoma Kūno kultūros ir sporto departamento įtraukti projektą „Sporto komplekso Raseinių mieste statyba“ į Valstybės investicijų programą ir skirti planuojamų lėšų, tačiau finansavimas nebuvo skirtas. Vietoj lėšų 2016 m. pabaigoje departamentas atsiuntė raštą, kad investicijų projektas yra įtrauktas į 2017–2019 m. Valstybės investicijų programą ir 2018 metais jam įgyvendinti numatoma skirti 120 tūkst. Eur, o 2019 metais – 200 tūkst. Eur.
2017 m. balandžio 14 d. Savivaldybės administracija pateikė Kūno kultūros ir sporto departamentui reikalingus dokumentus, kad projektas būtų įtrauktas į 2018–2020 m. Valstybės investicijų programą ir jam įgyvendinti būtų skirtas finansavimas.