Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Freepik.com nuotr.
Etaplius.ltŠaltinis: Ukmergės raj. savivaldybės inf.
Apie mažuosius ukmergiškius
Miesto darželiuose ir mokyklų ikimokyklinėse bei priešmokyklinėse grupėse naujais mokslo metais planuoja ugdytis 311 priešmokyklinukų ir 1064 ikimokyklinukai. Laisvų vietų turime kiekvienos amžiaus grupės vaikučiams.
Apie mokyklinukus
Bendrojo ugdymo mokyklose mokysis 3503 mokiniai, 13 mokinių daugiau negu praėjusiais mokslo metais. Pradinėse klasėse mokysis 1292 mokiniai, pagrindinėse klasėse – 1807 mokiniai, vidurinio ugdymo klasėse – 404 mokiniai. Pirmokėlių turėsime 330 ar šiek tiek daugiau.
Apie pedagogus
Naujais mokslo metais rajono darželiuose ir mokyklose dirbs 612 pedagoginiai darbuotojai. Darbą ugdymo įstaigose pradės 17 naujų mokytojų, iki šiol nedirbusių rajone: 3 ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo pedagogai, 2 pradinio ugdymo, 2 istorijos, 2 muzikos, 3 sporto mokytojai (paskutinio kurso studentai), 1 dailės, 1 ekonomikos, 2 logopedai, 1 psichologas. Dalis jų atvyko į Ukmergę iš kitų miestų ar rajonų, kiti – kurį laiką dirbo nepedagoginio pobūdžio darbą.
Apie didžiausias naujoves
Ugdymo turinio atnaujinimas: atnaujintos bendrojo ugdymo programos bus įgyvendamos nelyginėse klasėse, taip pat fizikos ir chemijos dalykų aštuntose klasėse. Lyginėse klasėse bus tęsiamos ir užbaigiamos dabartinės programos. Dar kitais mokslo metais jau visos klasės dirbs pagal atnaujintas programas. Dirbant pagal atnaujintas programas mokytojams yra suteikiama galimybė savo nuožiūra rinktis 30 proc. savo mokomo dalyko turinio. Taip pat ugdymas orientuojamas labiau į kompetencijų ugdymą, o mokymo tikslu tampa ne tik žinių įgijimas, bet ir mokėjimas šias žinias taikyti ir turėti daugiau šiuolaikiniame pasaulyje reikalingų įgūdžių.
Brandos egzaminų organizavimo sistemos keitimas: valstybiniai egzaminai bus laikomi dalimis – 11 klasės (III klasės) gimnazistai pavasarį laikys tarpinius pasiekimų patikrinimus. Patikrinimai, išskyrus lietuvių kalbos ir literatūros pirmąjį (kalbėjimo) tarpinį patikrinimą, vyks mokyklose elektroniniu būdu. Tarpinio patikrinimo metu bus galima gauti 40 proc. galutinio egzamino vertinimo – to užtenka, kad egzaminas būtų išlaikytas. Surinkęs ne mažiau kaip 35 taškus per tarpinį patikrinimą, abiturientas ateis į egzaminą žinodamas, kad valstybinis egzaminas jau išlaikytas kad ir kiek taškų per jį gaus.
Papildomos konsultacijos: mokiniams, nepasiekusiems patenkinamo pasiekimų lygmens pasiekimų patikrinimų metu 4, 8 ir 10 klasėse, naujais mokslo metais bus teikiamos konsultacijos. Šiam tikslui savivaldybei papildomai skirta lėšų atlyginti mokytojams už konsultacijoms skirtą darbo laiką.
Nauja pamoka: nuo rugsėjo 1 d. gyvenimo įgūdžių dalykas įvedamas 5 ir 7 klasėse – po vieną pamoką per savaitę ir 9 klasėje – 1 pamoka kas dvi savaites. Palaipsniui nuo 1 iki 10 klasės šiam dalykui bus skiriama po 1 savaitinę pamoką. Programa siekiama padėti vaikams, paaugliams ir jaunimui pasirengti gyvenimui, suteikti mokiniams galimybę įgyti žinių, nuosekliai ugdyti vertybes, nuostatas, elgesį, kuris padės laiku atpažinti įvairius gyvenime kylančius iššūkius ir juos įveikti savarankiškai arba ieškant, suteikiant pagalbą ir pasiruošti visaverčiam gyvenimui.
Apie bendrą pamokų lankomumo tvarką...
Nuo rugsėjo visoje šalyje įvedama nauja pamokų lankomumo tvarka. Joje numatyta, kad tėveliai dėl ligos per mėnesį galės pateisinti penkias dienas arba ir daugiau dėl svarbių, objektyvių, pagrįstų priežasčių.
Jei vaikas sirgs daugiau kaip penkias dienas per mėnesį, tėvai mokyklai turėtų pateikti informaciją iš elektroninės sveikatos informacinės sistemos ar kitą įrodymą, pagrindžiantį mokinio ligą ar apsilankymą pas gydytoją. Vaikui mokyklos nelankant ilgiau nei 5 dienas ir negavus iš tėvų jokios informacijos apie vaiko ligą ar kitas svarbias nelankymo priežastis, mokykla turės susisiekti su tėvais. Jei nepateisinti praleidimai kartosis, nelankymo priežastis aiškinsis mokyklos vaiko gerovės komisija, jei nepadės ir tai, bus kreipiamasi į savivaldybę dėl kompleksinės pagalbos mokiniui ir jo šeimai.
Apie „Tūkstantmečio mokyklų“ programą
Miesto progimnazijose, pagrindinėse mokyklose ir gimnazijose nuo rugsėjo pradės dirbti laborantai, visi mokiniai turės prisijungimus prie „Eduka klasės“ platformos, prie „Šilo“ ir Užupio mokyklų netrukus bus įrengtos žaidimų aikštelės mokiniams, mokyklų klasės ekskursijose galės naudoti audiogidų sistemas. Per mokslo metus bus įrengtos STEAM laboratorijos, šiuolaikinės lauko klasės, sensoriniai kambariai, įsigyta mokomųjų priemonių gamtos mokslams, technologijoms, įtraukiajam ugdymui, prasidės mokytojų kvalifikacijos tobulinimo renginiai ir įdomios bei naudingos veiklos mokiniams.
Apie pasikeitimus ikimokykliniame ugdyme
Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogams nuo rugsėjo 1 d. yra pridedama po 1 nekontaktinę valandą. Pedagogo pareigybės darbo laiką sudarys 31 kontaktinė ir 5 nekontaktinės valandos per savaitę.
Miesto darželiuose, atsižvelgiant į vaikų poreikius bei tėvų pageidavimus, vaikams kuriems nesinori miegoti, bus organizuojamos įvairios ramios veiklos grupės ar kitose darželio patalpose. Visa tai bus aptariama su tėveliais individualiai. Ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai, kuriems reikalingas dienos miegas, ir toliau miegos.
Apie elektroninius mokinio pažymėjimus
Tęsiami atviros ekosistemos atsiskaitymams negrynaisiais pinigais mokyklų valgyklose įdiegimo darbai. Visiems mokiniams bus išduodami elektroniniai mokinio pažymėjimai (EMP). Šie pažymėjimai bus susieti su elektroninės piniginės sistema ir jais mokiniai galės atsiskaitinėti mokyklos valgykloje. Galimybė atsiskaityti grynaisiais pinigais išliks. Ateityje planuojama su EMP susieti daugiau paslaugų, tokių kaip praėjimo, lankomumo, bibliotekos, pavėžėjimo apskaita ar kontrolė.
Apie elektroninių cigarečių naudojimo prevenciją
Naujais mokslo metais planuojama didelį dėmesį skirti elektroninių cigarečių vartojimo paplitimo mokyklose mažinimui. Yra parengtos tėvų sutikimo formos dėl elektroninių cigarečių patikrinimo ir planuojama, bendradarbiaujant su įvairiomis institucijomis, mokyklose vykdyti reguliarias prevencijos akcijas.