PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2019 m. Balandžio 12 d. 14:00

Žolės degintojus griežtai baus

Klaipėda

Reporteris Gargždų BangaŠaltinis: Etaplius.lt


79654

Prasidėjus pavasariui Klaipėdos rajone kilo 14 pernykštės žolės gaisrų. Ugniagesiai prognozuoja jų didėjimą, o tai gali pareikalauti žmonių turto bei gyvybių.

Pernai Gargždų PGT užregistruoti 87 sausos žolės gaisrai. „Remiantis tyrimų duomenimis, juos sukelia ne tik piktavaliai „tinginiai – tvarkytojai“, tačiau ir kiti neatsargiai besielgiantys žmonės bei išdykaujantys vaikai, – teigė Gargždų PGT vyriausiasis specialistas Arūnas Armalis. – Ne kartą išsiaiškinta, kad sausos žolės gaisras kilo neatsargiai kūrenant laužą, dėl numestos neužgesintos nuorūkos ar vaikų pomėgio išdykauti su ugnimi. Todėl labai prašome, esant sausiems pavasario orams, kol dar neprasikalė žolė, atsargiai ir atsakingai deginti laužus.“

Niekada jų nepalikti be priežiūros, o baigus deginti užpilti vandeniu. Beje, laužavietei išrinkti tokią vietą, kurioje neužsidegtų pašaliniai daiktai ar augalai. Būtina atkreipti dėmesį į su ugnimi žaidžiančius vaikus ar neatsargius rūkalius ir juos sudrausminti. O tėvams ir pedagogams reikėtų priminti vaikams apie tokių gaisrų žalą.

„Pamačius pradedančią degti pernykštę žolę, prašome abejingai nepraeiti pro šalį – jeigu įmanoma, užgesinti patiems trypiant kojomis ar plakant šakomis, o jei to padaryti neįmanoma, pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112 ir kviesti ugniagesius gelbėtojus“, – kalbėjo pareigūnas.

Už sausos nesugrėbtos žolės, nendrių, nukritusių medžių lapų, šiaudų, laukininkystės ir daržininkystės atliekų deginimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus gresia ne tik administracinė bauda – gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą. Už atliekų deginimą nesilaikant taisyklių asmenys gali būti nubausti nuo 30 iki 300 eurų bauda, už žolės deginimą – nuo 50 iki 350 eurų. Be to, nuo 30 iki 170 eurų bauda gali būti nubausti žemės savininkai, naudotojai ar valdytojai, kurie nesiima priešgaisrinės saugos priemonių pastebėję savo žemėje žolės, ražienų ar nesugrėbtų šiaudų gaisrą.

Siekiant mažinti atvirose teritorijose kylančių gaisrų skaičių, kaip ir kasmet, ugniagesiai organizuos reidus. Bus tiriamos gaisrų aplinkybės, o kaltininkai griežtai baudžiami.