PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2021 m. Balandžio 24 d. 11:16

Žmo­nės ste­bi­si: tai tik­ras til­tas ar fo­to­mon­ta­žas?

Šiauliai

(Izhejiang/Twitter nuo­tr.)

Monika ŠlekonytėŠaltinis: Etaplius.lt


172638

Kas pa­ma­to šią nuo­trau­ką, tas nu­stem­ba – ar tai pa­sau­ly­je eg­zis­tuo­jan­tis til­tas, ar tik iliu­zi­ja, su­kur­ta „Pho­tos­hop“ pro­gra­ma? At­sa­ky­mas pra­džiu­gins – šis ban­guo­tas til­tas su stik­li­nė­mis da­li­mis yra tik­ras. Sa­vo drą­są, ei­nant šia konst­ruk­ci­ja, jau nuo per­nai rug­sė­jo iš­ban­dė šim­tai tūks­tan­čių žmo­nių.

Nuotraukos tilto, esančio Kinijoje, ėmė sparčiai plisti po interneto platybes. Tiesa, daugelis manė, kad tai tik fotomontažas – neva per gerai, jog būtų tiesa. Džedziango provincijoje esantis Ruyi tiltas tikrai atrodo lyg iš fantastinių filmų, o ne vienas šios Žemės statinių. Bet juk Kinija garsėja kaip šalis, gebanti pastatyti įspūdingų konstrukcijų tiltų.

Iš tiesų šis neįtikėtinas tiltas buvo atvertas lankytojams jau nuo praėjusių metų rugsėjo. Už Kinijos ribų žinia apie naują tiltą dar nebuvo plačiai paplitusi. Viskas socialinėje erdvėje įsisiūbavo po to, kai buvęs Kanados astronautas Chrisas Hadfieldas pernai lapkritį paskelbė vaizdo įrašą savo tviterio paskyroje. Nuo to momento daugiau nei 200 tūkst. žmonių išbandė savo drąsą, pabandydami pereiti tiltą savo kojomis.

Kaip skelbia oficiali Džedziango svetainė, šio unikalaus statinio projektuotojas yra He Yunchangas, plieninių konstrukcijų ekspertas iš Kinijos metalų struktūrų asociacijos. Tiltas yra 140 metrų aukštyje virš Shenxianju slėnio. Jis suformuotas iš trijų dalių, kurių dvi yra pagamintos iš stiklo. Jomis pereiti gali išdrįsti tik patys didžiausi bebaimiai. O kiti gali pasitikrinti, ar turi savyje drąsos žengti bent žingsnį stiklu, kai po kojomis – lyg bedugnė.

Parengta pagal Interestingengineering.com