PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gamta2019 m. Rugsėjo 16 d. 06:30

Žinutė iš kito pasaulio? Teleskopas užfiksavo paslaptingą radijo signalą

Vilnius

Asociatyvi nuotr. Pexels.com.

Reporteris RasaŠaltinis: Etaplius.lt


98840

Kinijos astronomai ir toliau yra suglumę dėl keisto signalo, kurį užfiksavo vienas galingiausių pasaulyje radioteleskopų.

Šis retas fenomenas negali būti paaiškintas ir mokslininkai teigia nenorintys aklai daryti išvadų.

Kinijos penkių šimtų metrų Aperture Spherical Radio Telescope (FAST) radioteleskopas, praėjusią savaitę pirmą kartą užfiksavo pasikartojančius greituosius radijo pliūpsnius (angl. fast radio burst (FRB)) – nepaaiškinamus radijo signalus, atkeliaujančius iš išorinio kosmoso.

Pirmą kartą atrasti 2007 metais, FRB yra ypatingai reti ir iki šiol fiksuota mažiau nei 100 šio tipo signalų.

FRB įprastai pasirodo tik kartą, dėl ko tampa ekstremaliai sudėtinga juos susekti. Keista tai, kad Kinijos teleskopo nustatytas FRB buvo stebėtas ir anksčiau.

Žinomas kaip FRB121102, šis radijo signalas pirmą kartą buvo atrastas 2012 metais ir vėliau pasikartojo 2015 metais. Signalas atskriejo iš nykštukinės galaktikos, įsikūrusios už trijų milijardų šviesmečių nuo Žemės.

Tarp rugpjūčio 30 ir rugsėjo 3 d. FAST teleskopas fiksavo dešimtis iš FRB sklindančių impulsų.

Neabejotinai džiuginantis, vis dėlto, šis mįslingas signalas nėra pakankamai pažįstamas, kad būtų galima daryti konkretesnes išvadas, apie tai, kas jį galimai sukūrė.

Visgi, kai kurios teorijos jau buvo atmestos. Astronomų teigimu, jie yra tikri, kad šis signalas nėra orlaivio ar palydovo interferencijos rezultatas.

Kaip bebūtų, šiai dienai mokslininkų bendruomenė išlieka suglumusi dėl FRB ir iš kur jie atkeliauja.

Gismeteo.lt