PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2025 m. Balandžio 5 d. 09:05

Žinoma Lietuvos mokytoja suvienijo jėgas su jaunais verslininkais: supratau, kad vaikinai tuščiai neaušina burnos

Lietuva

Pranešimas spaudaiŠaltinis: Pranešimas spaudai


353997

Ne paslaptis, kad matematika – vienas didžiausių iššūkių mokiniams. Tie, kurią ją supranta, skaičiais mėgaujasi. O štai kitiems mokiniams tai tampa tikru nervų išbandymu. Visgi pastaruoju metu Lietuvoje atsiranda vis daugiau kūrybingų žmonių, kurie, pasitelkę dirbtinį intelektą, tokias problemas padeda išspręsti. Negana to, tai sužavi net mokytojus! Jaunųjų verslininkų sėkmės istorija – jau šio šeštadienio TV3 laidoje „Ateities milijonieriai“.

„E-Licėjus“ startuolio kūrėjai laidoje prisipažins, kad jų sėkmę lėmė ir asmeninės ambicijos, ir, žinoma, buvimas reikiamu laiku tinkamoje vietoje.

„Tais metais, kai sugalvojome kurti personalizuotą matematikos mokymosi sprendimą, brandos egzamino neišlaikė net 35 procentai moksleivių. Be to, produktą pradėjome kurti per pandemiją, kai visi moksleiviai praleisdavo itin daug laiko prie kompiuterių ekranų“, – taip apie veiklos pradžią pasakos vienas iš „E-licėjaus“ įkūrėjų Mantas Vičius.

Dabar šią platformą naudoja tūkstančiai moksleivių, kurie negali atsidžiaugti gerėjančiais mokymosi rezultatais. Laidos vedėjas Leonardas Pobedonoscevas smalsaus, o kaip kilo idėja sukurti tokią programą, kuri, pasitelkus dirbtinį intelektą, padeda moksleiviams užkamšyti esamas dalyko spragas?

Pasirodo, kad čia smarkiai sužaidė ir asmeninės ambicijos. „Man, tiesą sakant, matematika sekėsi labai sunkiai. Jei ne tai daryti vertę tėvai, to egzamino net laikęs nebūčiau. Iš valstybinio egzamino gavau vos 22 procentus ir susimąsčiau – o kaipgi galima šią problemą išspręsti?“ – pasakos antrasis platformos kūrėjas, Mykolas Kalmatavičius.

Panašiai tuo metu galvojo ir Mykolo sutiktas Mantas. Vaikinas norėjo sukurti platformą, kuri, vaizdo įrašų pagalba, leistų matematikos mokytis lengvai ir paprastai.

„Tiesa, supratome, kad mūsų dviejų svajonei išpildyti neužteks. Turinio kūrimui privalome rasti ir mums padėsiančią mokytoją“, – apie verslo pradžią pasakos Mykolas.

Taip vyrukai internete atrado Viliją Dabrišienę, vieną geriausių šalies pedagogių, parašiusią bene daugiausiai matematikos vadovėlių visoje Lietuvoje.

„Jie man parašė elektroninį laišką. Idėja pasirodė įdomi, tačiau, žinote, į mane ko nors norėdami kreipiasi daug žmonių. Visgi su jais susitikus, iškart supratau, kad vaikinai tuščiai neaušina burnos. Jie – ir protingi, ir iškalbingi, ir kūrybingi, ir, kas mane užbūrė labiausiai, jų akys degė noru savo idėją paversti tikrove. Taip, įtikinta tokios gaivališkos energijos ir noro pasiekti savo tikslą, įsiliejau į šį jaunatvišką duetą“, – apie tai, kaip tapo viena iš „E-licėjaus“ bendrakūrėjų, papasakos mokytoja.

O tuomet jau netrukus idėja virto kūnu. Dabar „E-licėjus“ talkina jau daugiau nei 26 tūkstančiams moksleivių visoje Lietuvoje. Įsijungus platformą, mokinys, išsprendęs keletą testų, gali atrasti savo silpniausias vietas, pasižiūrėti su tuo susijusias vaizdo pamokas, pasikartoti taisykles ir iš naujo išbandyti jėgas.

Tačiau kaip startuolio kūrėjams savo idėja pavyko įtikinti investuotojus?

„Pirmiausiai, mes atliepėme labai opią švietimo problemą. Taip pat, kaip vienas investuotojas vėliau išsidavė, daug prisidėjo ir mūsų beprotiškas noras šią idėją įgyvendinti. Tos pačios degančios akys, kurios apžavėjo ir Viliją, panašu, apžavėjo ir investuotojus“, – pasakos M. Vičius.

Kaip L. Pobedonoscevui seksis dėstyti mokykloje tai, ko jis visai nesupranta? Kada ir kaip „E-licėjaus“ kūrėjai planuoja užsidirbti savo pirmą milijoną?

Visa tai ir dar daugiau – jau šį šeštadienį, 10 val. ryto, laidoje „Ateities milijonieriai“ tik per TV3!