PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kriminalai2024 m. Spalio 9 d. 16:12

Žinoma kino kritikė vairavo girta – teks atsisveikinti su teisėmis ir nemažai sumokėti

Lietuva

Santa Lingevičiūtė / ELTA

Dominykas GriežėŠaltinis: ALFA.LT


322979

Buvusi kino festivalio „Kino pavasaris“ meno vadovė, žinoma kino kritikė Santa Lingevičiūtė už tai, kad vairavo būdama gerokai išgėrusi, turės ilgam laikui atsisveikinti su vairuotojo pažymėjimu bei sumokėti 5 tūkst. eurų – tiek buvo vertas automobilis, kurį moteris vairavo būdama neblaivi, šią savaitę nusprendė Vilniaus miesto apylinkės teismas.

Žinoma kino kritikė sulaukė prieštaringo teismo verdikto – nors teisėja Inga Štuopienė baudžiamąją bylą dėl vairavimo esant didesniam nei 1,5 prom. girtumui nutraukė, o pačią S. Lingevičiūtę nuo baudžiamosios atsakomybės atleido pagal laidavimą, vairuotojai vis tiek uždrausta pusantrų metų sėsti prie automobilio vairo. Tačiau pusantrų metų terminas, teismo sprendimu, pradėtas skaičiuoti nuo šių metų sausio pradžios.

Kadangi įprastai automobilis tokiais atvejais konfiskuojamas kaip nusikaltimo įrankis, tokia galimybė grėsė ir S. Lingevičiūtei, tačiau, teismo sprendimu, transporto priemonė kino kritikei buvo palikta, vietoje to nutarta konfiskuoti 5 tūkst. eurų – tiek, teisėjos vertinimu, buvo vertas automobilis, kurį vairavo neblaivi vairuotoja.

Šis nuosprendis dar nėra įsiteisėjęs – per 20 dienų jį gali apskųsti tiek prokuratūra, tiek pati S. Lingevičiūtė.

Policijos akiratin žinoma kino kritikė pateko 2024 m. sausio 5 d., kai apie 23 val. Vilniuje, vairuodama „Citroen C3“ markės automobilį, įvažiavo į aikštelėje stovėjusią kitą transporto priemonę ir nežymiai ją apgadino. Į įvykio vietą atvykusi policija nustatė, kad vairuotoja jau buvo spėjusi nemažai „prisivaišinti“ – moteriai buvo nustatytas 2 prom. girtumas.

Teisminio tyrimo metu parodymus davusi S. Lingevičiūtė savo kaltę pripažino ir teigė, kad gailisi dėl padaryto nusikaltimo, o teisme teigė, kad tai tebuvęs atsitiktinis atvejis. „Per visą laiką, kai vairuoju ir kai mane stabdydavo policija ar per reidus, nė karto nebuvau įpūtusi net minimumo“, – teisme sakė S. Lingevičiūtė.

Pasak vairuotojos, neatsakingą sėdimą prie vairo išgėrus nulėmė darbe patiriama įtampa ir perdegimas, didžiulis psichologinis spaudimas, o nelemtąją sausio naktį sėsti į automobilį pastūmėjo ir vakarėlyje įvykęs konfliktas.

„Tą vakarą pas mano partnerę buvo vakarėlis. Labai nenorėjau į jį važiuoti, nes buvau ant ribos. Per tą vakarėlį aš visiškai nieko nevalgiau, gėriau vyną ir, kai įvyko konfliktas (tarp kaltinamosios ir kitos vakarėlyje dalyvavusios moters – red. past.) ir pasijutau varoma iš tų namų, pasiėmiau raktelius (...) ir sėdau į automobilį“, – teisme teigė S. Lingevičiūtė.

Vairuotoja taip pat teigė, kad automobiliu važiuoti neplanavo – tiesiog ketino sausio naktį miegoti transporto priemonėje, todėl norėjo patraukti jį toliau nuo namo.

„Mano pagrindinė mintis buvo tiesiog pamiegoti tame automobilyje. Aš tiesiog atbuliniu pavažiavau ir atsirėmiau į kaimyno automobilį. Jeigu aš būčiau turėjusi intenciją važiuoti (namo – red. past.), būčiau pasišalinusi iš įvykio vietos, bet kai suvokiau, ką padariau, aš išlipau ir sulaukiau, kol kaimynas išeis ir viską apžiūrės, o tada laukėme policijos“, – teisme pasakojo kino kritikė.