PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2019 m. Sausio 16 d. 13:12

„Žinių ambasadorės“ senjorus mokė kompiuterinio raštingumo

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


68068

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Saulės“ filiale (K. Korsako g. 10) esančiame Užsienio kalbų mokymosi centre vyko kompiuterinio raštingumo mokymai, į kuriuos susirinko per 20 senjorų, o juos mielai pasitiko „žinių ambasadorės“ iš Šiaulių valstybinės kolegijos.


Foto galerija:

5c3f075a31f69.jpg
5c3f075b39344.jpg
5c3f075b546b1.jpg
5c3f075c4c823.jpg

Per šiuos, daugiau nei valandos trukmės mokymus, savanorių tikslas buvo paaiškinti senjorams apie paslaugas, kurias galima naudoti internete, kaip ir kokiomis priemonėmis galima komunikuoti internetinėje erdvėje, kuo ypatingi socialiniai tinklai, kodėl jie svarbūs šiandieniniame ne tik jaunimo, bet ir vyresnio amžiaus žmonių gyvenime. Taip pat pristatyta kad Užsienio kalbų mokymosi centre galima mokytis net 7 užsienio kalbų. Kaip teigė kai kurie senjorai, jiems ypač aktuali angų kalba, mat daugelio vaikai gyvena užsienyje, tad kyla problemų norint susikalbėti su anūkais.

Aktyviai domimasi e. paslaugomis

Gyvename tokiu metu, kai mūsų laikas tampa itin brangus ir užuot stovėję parduotuvės, gydymo įstaigos registracijos, banko ir kt. eilėse, tam tikras kasdienines paslaugas naudojame daug greičiau ir patogiau pasitelkus internetą. Būtent dėl šios priežasties bene aktualiausia ir daugiausia klausimų susilaukusi mokymų tema senjorams buvo E. paslaugos. „Žinių ambasadorės“ suteikė išsamią informaciją apie pagrindines internetines svetaines, prie kurių prisijungę, senjorai gali rasti pagrindines nuorodas tiek į gyventojams, tiek į verslui skirtas viešąsias elektronines paslaugas. Džiugu tai, kad dalis senjorų jau buvo girdėję ir naudojasi kai kuriomis paslaugomis. Dažniausiai naudojasi tinklalapiu, skirtu registruotis pas gydytojus. Naujiems vartotojams savanorės paaiškino kaip registruotis šioje sistemoje, ką galima joje rasti ir kuo ji naudinga, o jau esamiems vartotojams padėjo išspręsti kai kuriuos klausimus ar sunkumus, su kuriais jie anksčiau susidūrė.

Kompiuterinis raštingumas – ypač aktualus vyresnio amžiaus žmonėms

Visų šių mokymų metu senjorai aktyviai prisijungė prie veiklos, drąsiai teikė klausimus savanoriams, bibliotekos darbuotojams, komunikavo vieni su kitais. Sulaukta nuoširdžių padėkos žodžių už savanorių laiką, skirtą pamokyti vyresnės kartos žmones bei paskatinimo judėti į priekį. Be viso to, mokymų dalyviai aktyviai teiravosi, kada įvyks kiti tokio tipo mokymai.