Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Nuotraukoje: Žemaičių Kalvarijos gyventojai surinko 410 parašų, kad nebūtų uždarytas paštas.
Žydrūnas PilitauskasŠaltinis: Etaplius.lt
Prieš kelias dienas redakciją pasiekė žinia, kad Plungės rajono Žemaičių Kalvarijos miestelyje, gyventojams nepranešus iš anksto, uždaromas paštas.
Susisiekę su Žemaičių Kalvarijos seniūnu Liudu Griciumi, paklausėme jo apie susiklosčiusią situaciją. Jis sakė, kad miestelio gyventojai, sužinoję, kad netrukus gali nebelikti pašto, labai sunerimo ir ėmėsi žingsnių, kad išgelbėtų šį jiems svarbų objektą.
Miestelio gyventojai rinko parašus, kreipėsi į bažnyčią, seniūniją, kad jiems padėtų prieš netikėtą valdžios sprendimą jų miestelyje pradėti įgyvendinti mobiliojo laiškininko projektą.
L. Gricius sakė, kad buvo surinkta 410 gyventojų parašų. Jie išsiųsti merui Audriui Klišoniui, Seimo nariams Andriejui Stančikui, Jurgiui Razmai, kitiems suinteresuotiems asmenims, informacija paviešinta laikraštyje „Respublika“.
Žemaičių Kalvarijos seniūnas taip pat užsiminė, kad savaitės pradžioje, tik sužinojus apie netikėtą sprendimą dėl netrukus nebeveiksiančio pašto, jų miestelyje vyko susirinkimas. Dalyvavo rajono meras A. Klišonis, jo pavaduotoja Asta Beierle Eigirdienė, mero patarėjas Žydrūnas Purauskis, kiti valdžios atstovai. Į svarbų susitikimą atvyko ir kitų seniūnijų seniūnai, Žemaičių Kalvarijos bažnyčios kanauninkas Jonas Ačas, didelė dalis miestelio gyventojų. Susirinkusieji aptarė susiklosčiusią situaciją, ieškojo sprendimo būdų, kad paštas nebūtų uždarytas.
„Žmonės labai pasipiktinę. Per savaitgalį pavyko surinkti net 410 parašų. Gyventojai protestuoja prieš pašto panaikinimą. Parašai jau išsiuntinėti po atitinkamas įstaigas. Liko laukti, kas bus daroma toliau, ar sureaguos valdinininkai į mūsų prašymą neuždaryti pašto. Jis ypač reikalingas pagyvenusiems miestelio žmonėms. Ko tikisi valdžia taip darydama, neaišku. Kad ir kaip gaila, susidaro įspūdis, jog kaimai pamažu naikinami, kaip kažkada rašė Jonas Avyžius romane „Sodybų tuštėjimo metas“. Be to, praėjusią savaitę vykusio susitikimo metu miestelio gyventojams buvo papasakota, kad, įdiegus reformą, mobilieji paštininkai pašto paslaugas teiks namuose, gyventojams paskambinus nurodytu telefonu, ir tai nieko nekainuos. Taip pat papasakota, kad jau beveik visoje Lietuvoje taip daroma. Labai keista, kad 75 proc. apklaustųjų pažymėjo, jog įdiegus naują aptarnavimo modelį, pašto paslaugos pagerėjo (arba nepakito). Tačiau, kaip tai bus padaryta pas mus, neaišku. Kaip tie paštininkai, žmonėms paskambinus ir paprašius kokios nors paslaugos, pasieks apie 60 neprivažiuojamų sodybų, ypač šaltuoju metų sezonu. Be to, juk sumažės ir paštininkų etatai. Kažkas liks be darbo, kažkam primes kelis eurus, o darbo bus už du“, – svarstė seniūnas.
Miestelio gyventoja Gina Derkintienė, dirbanti parduotuvėje, taip pat buvo pasipiktinusi esama padėtimi, pabrėžė, kad didžioji dalis Žemaičių Kalvarijos gyventojų yra pagyvenę žmonės ir neįsivaizduoja gyvenimo be pašto teikiamų paslaugų. „Absurdas kažkoks! Kodėl taip skriaudžiami paprasti kaimo žmonės? Niekam jie nerūpi, niekas nepaiso jų interesų. Uždarys paštą, ir kas tada bus? Viską uždarykime, sunaikinkime, nieko nebebus, nieko nebereikės. Ir mūsų tada nebereikės! Aš moku naudotis informacinėmis technologijomis, tad susimokėsiu mokesčius ar pasinaudosiu kitomis paslaugomis. O ką daryti senyviems žmonėms, kurie nėra matę kompiuterio, nemoka juo naudotis. Atėję į paštą, senjorai susimoka už elektrą, vandenį, kitas paslaugas. PERLO terminalais jie nelabai pasitiki. Senjorai tiksliai apskaičiuoja, kiek gali išleisti gavę varganas pensijas, ir atsiskaito. Ką jiems reikės daryti?“ – retoriškai klausė G. Derkintienė. Moteris pridūrė, kad Žemaičių Kalvarijos bendruomenė stipri, darys viską, kad paštas nebūtų uždarytas.
Be to, kaip sakė G. Derkintienė, Žemaičių Kalvarija – Piligrimų centras, čia apsilanko daugybė žmonių, kuriems taip pat reikalingos pašto paslaugos. Sunku įsivaizduoti miestelį be pašto. Tad vietiniai gyventojai šaukiasi pagalbos ir tikisi, kad paštą išgelbėti pavyks.