PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2017 m. Liepos 22 d. 15:28

„Žąsies oda“ nepavojinga, tačiau neatrodo estetiškai

Šiauliai

Andrius TverijonasŠaltinis: Etaplius.lt


9968

Temperatūrų svyravimas karštuoju metų laiku neretam sukelia odos reakciją: ji tampa šiurkšti, ima pleiskanoti, luptis. Kartais vadinamoji „žąsies oda“ atsiranda dėl paūmėjusio odos sausėjimo. Šiuolaikinė medicina nėra visagalė, todėl neretai šiai problemai išspręsti imama dairytis netradicinių metodų.

Svarbu išsiaiškinti ligos sukėlėją

Kosmetologė Dovilė Gendvilienė sako, kad tai ne liga, o tik išorinio odos sluoksnio vandens ir riebalų pusiausvyros sutrikimas. Jis gali išsivystyti bet kokiame amžiuje, nors dažniausiai tai yra jaunų žmonių problema. „Žąsies oda“ gali atsirasti ant pilvo, nugaros, rankų, kojų ir sėdmenų. Nors ši problema nepažeidžia jokių rimtų vidaus organų, tačiau išorinis estetinis vaizdas nekoks: bėrimai panašūs į mažus sausus spuogelius, tačiau tai nėra spuogeliai. Kadangi vaizdas nėra gražus, tie, kuriuos vargina ši problema, net ir kaitinant saulei, priversti slėpti savo atviras kūno vietas po rūbais.

„Žąsys“ skirstomos į du tipus. Pirmasis ir labiausiai paplitęs – kai organizmui trūksta vitamino A. Antrųjų būklė kur kas sudėtingesnė, susijusi su vitamino
D deficitu.

„Žąsies oda“ gali būti ir paveldima. Moksliškai įrodyta, kad tokių žmonių odoje yra mažesnis kiekis šlapalo ir kt. medžiagų. Pašiurpusios odos ploteliai gali byloti apie alergiją kosmetikai, plovikliams ar kokiai kitai chemijai.

Pasitaiko, kad „žąsies oda“ yra kažkokio susirgimo pasekmė. Tai gali būti organizmo endokrininiai sutrikimai, kurių patiems be specialisto pagalbos išsigydyti neįmanoma. Tikslią „žąsies odos“ atsiradimo priežastį galima nustatyti atliekant išsamius tyrimus. Nors jos neįmanoma visiškai panaikinti, tačiau, žinant priežastis, problemą galima padaryti beveik nepastebimą.

Tinkamai rūpinantis galima atkurti prarastą švelnumą

Jeigu jus vargina „žąsies oda“, kosmetologė pataria dažniau lankytis saunoje arba pirtyje. Jeigu neturite jokių kontraindikacijų vanojimuisi, naudokite beržines vantas. Po šios procedūros nušveiskite odą šveitikliu, kurio sudėtyje yra mineralinių druskų ir molio, nuplaukite kūną vėsiu vandeniu ir pasitepkite maitinamuoju kremu, kuriame turėtų būti šlapalo. Garintis negalima žmonėms, kurie turi problemų su širdies-kraujagyslių sistema, taip pat turintiems venų varikozę.

Tinka ir vonios procedūros: į vandenį įberkite jūros druskos ir 50 ml alyvuogių aliejaus. Natūrali pagalba pašiurpusiai odai – avižiniai dribsniai. Apie 90 g avižinių dribsnių įberkite į šilto vandens vonią ir joje pagulėkite apie 15 min. Galite į kojinę įberti avižinių dribsnių, užrišti ir įmesti į verdantį vandenį. Kai dribsniai kojinėse išbrinks ir šiek tiek atvės, nušveiskite jais pažeistą odą. Šiltas dušas ar vonia ypač efektyvu, jeigu „žąsies oda“ atsirado nuo šalčio.

Kartą per savaitę namų sąlygomis pasidarykite molio įvyniojimus: praskieskite ir ištirpinkite baltą arba mėlyną molį šiltame vandenyje, įlašinkite keletą lašelių apelsinų eterinio aliejaus ir įpilkite valgomąjį šaukštą alyvuogių aliejaus, viską gerai išmaišykite ir tepkite ant probleminių kūno vietų, ant viršaus apvyniokite celofanine plėvele ir rankšluosčiu. Po pusvalandžio nuplaukite ir išsitepkite kūno losjonu.

Vasaros sezonu dažniau pasilepinti galite pažeistą odą keletą kartų per savaitę ištepdami špinatų, vynuogių, citrusinių vaisių, morkų sultimis, kuriose gausu antioksidantų ir organinių rūgščių, valančių odą, skatinančių jos atsinaujinimą. Odą minkština tarkuotų žalių arba virtų bulvių kaukės su medumi.

Labai svarbu ir mityba

„Visos minėtos ar jūsų pačių jau išbandytos procedūros reikalauja kantrybės, – sako kosmetologė, – kad rezultatas išliktų, atradę sau efektyviausias procedūras, vėliau imkitės profilaktikos ir nuolatinės priežiūros.“

Pasak specialistės, ne ką mažiau svarbu atkreipti dėmesį į savo mitybos racioną. Rekomenduojama į kasdienį valgiaraštį įtraukti maisto produktų, turtingų vitamino A. Jo gausu kepenyse, svogūnuose, lapiniuose kopūstuose, morkose, pomidoruose, moliūguose ir kt. „Vasara ne tik paaštrina niekur ištisus metus nedingstančią problemą, bet ir suteikia galimybę ją sušvelninti, tad būtų nedovanotina tuo nepasinaudoti“, – tvirtina specialistė.

Maisto racione neturi trūkti alyvuogių aliejaus, riebių žuvų, graikinių riešutų, avokadų. Nepamirškite kefyro, o, nevartojantys rūgštaus pieno produktų, gerkite žalią arbatą, užsikąsdami rugine duona. Šie produktai skatina toksinų pasišalinimą iš organizmo. Pasistenkite per dieną išgerti tris litrus vandens, nes skysčių trukumas sukelia įvairias odos problemas.

Neerzinkite ir taip jautrios odos sintetiniais rūbais, rinkitės natūralių audinių: lino, medvilnės arba kitus, malonaus jūsų kūnui audinio, drabužius.