PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2020 m. Sausio 26 d. 16:52

„Žaliojoje savaitėje 2020“ apsilankęs žemės ūkio ministras: „Vau“

Šiauliai

Jurgita KastėnėŠaltinis: Etaplius.lt


114887

Berlyne 85 kartą vyksta tarptautinė maisto pramonės, žemės ūkio ir sodininkystės paroda „Žalioji savaitė 2020“, kurioje žaliuoja ir Lietuvos stendas. Tam, kad apeitumei šią parodą, prireikia pusdienio, o kad viską, kas yra joje, pamatytumei ir išragautumei, neužtenka ir poros dienų.

Olandai ištikimiausi, rusai didžiausi

Nuo 1926 m. vykstanti paroda šįmet rekordinė: joje savo paslaugas ir produktus demonstruoja 1 800 dalyvių iš 72 pasaulio šalių. Daugiausia dalyvių delegavo Vokietija – jos maisto pramonę, žemės ūkį ir sodininkystę pristato net 1 050 atstovų. Ištikimiausi parodos dalyviai po vokiečių yra olandai – ši šalis parodoje dalyvauja jau 68 kartą. Didžiausią ekspoziciją šįmet įrengė Rusija, okupavusi net 5 000 kvadratinių metrų teritoriją.

deti-a.jpg

Tiesa, jau pačią pirmą parodos dieną šios šalies stendas buvo laikinai uždarytas, mat kilo įtarimų, jog rusai prekiauja kiaulienos produktais. Jų importavimas į Europos Sąjungą yra uždraustas.

Neramumų būta ir už parodos ribų: Berlyne bei kituose Vokietijos miestuose vyko ūkininkų demonstracijos dėl kylančių reikalavimų žemdirbiams ir vietoje stovinčių kainų už pagaminamą produkciją.

Nepaisant to, minios žmonių plūdo bei vis dar plūsta į „Žaliąją savaitę 2020“ – vietomis susidaro gyvi lankytojų kamščiai. Organizatoriai skaičiuoja, kad praėjusiais metais paroda sutraukė 400 tūkst. lankytojų. Maždaug tiek pat jų tikimasi sulaukti ir šįmet.

img-7159-a.jpg

Parodoje – ir Šiaulių krašto atstovai

Lietuvos delegacija į parodą vyksta 18 kartą. Žemės ūkio ministerijos ekspozicijoje lankytojų laukia bityno „Devyni medūs“ ir mažosios bendrijos „Medaus magija“ bičių produktai, Laimutės Sadauskienės gaminti konditerijos gaminiai, UAB „Sadera“ limonadai, UAB „Šerno pėda“ mėsos gaminiai, MB „Piscator“ šamo produktai, UAB „Versala“ desertai iš agurkų, „Šušvės midaus“ midus, tautodailininkės Danutės Tikužienės gintaro ir žalvario dirbiniai, Lietuvos ūkininkų draugijos narių sukurti darbai.

img-7176.JPG

Lietuviškus tautinio paveldo ženklu pažymėtus kremus ekspozicijoje demonstruoja UAB „Evija ir partneriai“, MB „Bioproduktas“ parodoje pristato pluoštinių kanapių sėklas, aliejų, baltymus, miltus, arbatas bei kitus produktus.

deti-iv-a.jpg

Galimybė dalyvauti „Žaliojoje savaitėje 2020“ suteikta ir mūsų kraštiečiams – „Radviliškio kaimo kepyklos“ komandai, lankytojus vaišinančiai autentiška, rankomis kepta rugine duona bei skirtingomis jos variacijomis su įvairiausiais ingredientais: pradedant vaisiais ir baigiant kaimiškais lašinukais.

deti-iii-a.jpg

„Į parodą galime atvežti išskirtinės, aukštos kokybės lietuviškų produktų, negaminamų masiškai, bet suteikiančių žymiai didesnę pridėtinę vertę. Mūsų maisto perdirbėjams tai yra naujų rinkų atvėrimas ir produkcijos populiarinimas“, – sakė „Žaliosios savaitės 2020“ metu kalbintas žemės ūkio ministras Andrius Palionis. Parodoje ministras lankėsi pirmą kartą, o paklaustas, kokie įspūdžiai, nedaugžodžiavo: renginį apibūdino vienu žodžiu – „Vau“.

deti-i-a.jpg

Iškepė šakotį milžiną

Parodos metu A. Palionis trumpam susitiko su Vokietijos žemės ūkio ministre Julija Kliokner – atvykusi į parodą, ji Lietuvos ekspoziciją aplankė pirmąją. Ministro taip pat laukė susitikimai su Moldovos, Ukrainos, Lenkijos, Baltarusijos, Sakartvelo ir Baltijos šalių ministrais bei Europos Komisijos atstovais.

deti-ii-a.jpg

Tiesa, būta ir pramogų. Oficialiai atidarant Lietuvos stendą ir linksmai skambant skrabalams, A. Palionis pjaustė šakotį milžiną. 45 kilogramus svėrusį skanumyną viena iš parodos dalyvių – L. Sadauskienė – kepė net septynias valandas. Kaip pati pasakojo, šiam įspūdingam gaminiui prireikė 700 kiaušinių, 17 kg miltų, 15 kg sviesto, tiek pat kilogramų grietinės ir cukraus.

Atsipirko: pjaustant šakotį, parodos lankytojai apgulė Žemės ūkio ministerijos ekspoziciją, o vėliau rikiavosi į eilę, norėdami paragauti spygliuoto gardėsio. Šakotį rankoje laikiusi ketverius metus Vokietijoje gyvenusi lietuvė Dainora sakė, kad parodoje apsilanko kasmet ir mūsų šalies stendas tampa vis įdomesnis ir gražesnis.

Kas laukia kitąmet?