Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
/ Šiaulių jėzuitų mokykla
EtapliusŠaltinis: Šiaulių jėzuitų mokykla
/ Šiaulių jėzuitų mokykla
Konferencija „Žalioji žinutė“ – metų veiklos atspindys
Kiekvieną mėnesį mokyklos bendruomenė gilinosi į vis kitą ekologinę temą – nuo klimato kaitos, nykstančių gyvūnų, invazinių augalų iki oro taršos, žaliųjų miestų bei atsinaujinančios energijos. Mokytojai rengė įvadinius vaizdo pasakojimus, o mokiniai rinko informaciją, ją analizavo, sistemino, rengė pranešimus ir pristatė temas klasėse, atliko praktines užduotis ir dalijosi atradimais. Prie sėkmingo projekto įgyvendinimo prisidėjo ir Šiaulių miesto savivaldybė skyrusi 750 eurų.
Konferencija „Žalioji žinutė“ – metinės veiklos apibendrinimas, jos metu pasidalinta atliktais tyrimais ir kūrybiškomis įžvalgomis apie įvairius ekologijos aspektus. 12 mokinių pristatė geriausius metinius pranešimus, atskleidžiančius tiek teorines, tiek praktines žinias.
Pedagogai pastebi, kad šiemet ekologijos tema buvo nagrinėta ypač išsamiai ir įvairiomis kryptimis. Pasiekti rezultatai įrodo, jog nuoseklus ir gilus ugdymas gali reikšmingai išplėsti mokinių akiratį bei skatinti atsakingesnį ir sąmoningesnį požiūrį į gamtosaugos klausimus. Galimai visos įgytos žinios bus pritaikomos ugdymo procese ir moksleivių kasdieninėje veikloje. Todėl tikėtina, kad tai atsispindės ne tik trumpalaikėje vaikų elgsenoje, bet ir suaugusiojo žmogaus perspektyvoje.
Ekologija mokykloje: nuo idėjų iki veiksmų
Ypač svarbus kone visus mokslo metus trukusio projekto akcentas – praktinis įsitraukimas. Moksleiviai matavo kasdienį vandens ir elektros sunaudojimą, nagrinėjo želdynių kiekį savo gyvenvietėse, analizavo, kaip urbanizuotos teritorijos veikia mikroklimatą. Net mažesnieji įsitraukė į veiklas – tyrinėjo ekologiškus produktus, gamino sveiką maistą bei stebėjo, kaip skiriasi įvairių produktų ir pakuočių irimas gamtoje.
Per tokias patirtis praturtinamas ne tik žinių bagažas, bet ir ugdomi atsakomybė bei sąmoningumas, kurie būtini norint keisti požiūrį į gamtą. Ekologijos ir aplinkosaugos samprata Šiaulių jėzuitų mokyklos bendruomenėje išsiplėtė – iš kasdienės diskusijos apie šiukšlių rūšiavimą peraugo į įvairiapusį pažinimą. Džiugina tai, kad kiekvieno mokinio pristatymas atvėrė naujas perspektyvas ir skatino giliau pažinti nagrinėjamas temas.
Mažais žingsniais didelių pokyčių link
Ekologinio projekto kulminacija – konferencija „Žalioji žinutė“, kurioje pristatytos visų mokslo metų metu įgytos mokinių žinios, praktiniai tyrimai ir kūrybinės idėjos. Šventinis renginys subūrė visą Šiaulių jėzuitų mokyklos bendruomenę ir leido kiekvienai klasei pasidalyti tuo, ką svarbiausio išmoko.
Mažieji priešmokyklinukai pristatė jautrų ir prasmingą pranešimą „Nykstantys ir išnykę gyvūnai“, pabrėždami klimato kaitos įtaką gyvūnijos pasauliui. Šv. Henriko Mosro klasės pirmokai kalbėjo apie „Ekologiškų produktų reklamos svarbą“, o Šv. Alfonso Rodrigeso klasės antrokai parengė kūrybišką pranešimą „Mūsų fantastinius energiją generuojančius padarus“.
Šv. Roko Gonsaleso klasės antrokai pristatė stebėjimais ir matavimais grįstą tyrimą „Elektros energijos taupymas mūsų namuose“, o Šv. Petro Kanizijaus klasės antrokai – „Kaip keičiasi ekologiški ir neekologiški vaisiai“.
Trečiokai gilinosi į taršos problemas ir siūlė sprendimus. Pal. Žuliano Monuaro klasės trečiokų pranešimas „Žemės taršos atvejai ir sprendimo būdai“ aptarė pagrindinius kovos su tarša būdus. Šv. Klaudijaus Kolomjero klasės trečiokų pranešimas „Žaliųjų namų idėja ir jos įgyvendinimas“ skatino tvaresnį požiūrį į gyvenamąją aplinką.
Šv. Petro Klavero klasės ketvirtokai surengė debatus tema „Didelis miestas ir upė – draugai ar priešai“, kviesdama permąstyti žmogaus ir gamtos santykį. Šv. Pranciškaus Ksavero klasė pristatė naujų klasių prototipus, sukurtus iš per metus surinktų įvairių medžiagų likučių – tai puikus pavyzdys, kaip ekologinės idėjos gali virsti kūrybiškais ir prasmingais sprendimais.
Konferencijos programą praturtino ir meniniai vaikų pasirodymai – dvasinės ekologijos tema buvo perteikta muzikos, šokio ir dainos pagalba. Šie talentų pasirodymai padėjo dar labiau sustiprinti žinią, kad rūpestis aplinka kyla ir iš širdies.
Renginio atmosferą pagyvino svečių organizuotos veiklos. Aktoriai pristatė improvizacinį spektaklį „Kasdienos herojai“, žaismingai skatinusį vaikus atpažinti ekologinius sprendimus kasdienybėje. Šiaulių techninės kūrybos centro atstovai parengė interaktyvią edukacinę veiklą „Žaliasis smegenų mūšis“.
Konferencija „Žalioji žinutė“ tapo išskirtine proga ne tik pasidalinti sukauptomis žiniomis, bet ir pajusti, kad kiekvienas gali prisidėti prie teigiamų pokyčių aplinkosaugos srityje. Šis renginys – įkvepiantis pavyzdys, kaip ugdymas, kūrybiškumas ir bendruomeniškumas gali susijungti į prasmingą visumą.
Reklama