PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2023 m. Vasario 7 d. 21:22

Žaliasis triukšmas – kas tai ir kodėl gali padėti įveikti nemigą?

Lietuva

pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: Etaplius.LT


257774

Žaliasis triukšmas gali būti veiksmingas įrankis gydant nemigą? Ar tai gali būti tiesa? Kol kas ši priemonė gali tapti pagalbininku bandant pagerinti gydymą.

Kas tai?

Visi žino baltąjį triukšmą – natūralius garsus, kurie ramina centrinę nervų sistemą, padeda nurimti, užmigti. Tačiau kas yra Žaliasis triukšmas? Tai yra natūralūs garsai, panašiai kaip baltasis triukšmas, tačiau visi jei yra tam tikro dažnio, kuris siekia 500 hercų. Tiesa, garsai naudojami visi, kurie gali būti sutinkami gamtoje – lietus, vėjo šiurenami lapai, medžiai, upelio tėkmės garsas ir panašiai. Tad, jei kasdien kamuoja stresas, nerimas galima išbandyti garsų terapiją.

Nauda organizmui

Didžiausia Žaliojo triukšmo nauda – poveikis geresnei miego kokybei. Taip yra dėl to, kad šie garsai primena buvimą gamtoje, o tai teigiamai veikia visą organizmą ir jame vykstančius procesus.

Moksliniais tyrimais pastebėta, kad natūralūs garsai padeda mažinti kortizolio, dar vadinamu streso hormonu, gamybą. Tai leidžia lengviau atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti.

Žaliasis triukšmas gali maskuoti ir kitus aplinkos garsus, kurie trukdo gerai išsimiegoti – laikrodžio tiksėjimą, partnerio knarkimą ar šnopavimą.

Dar viena nauda – tai puikus būdas pailsėti žmonėms, kuriems pasireiškia tinitas. Natūralūs garsai miegant padeda užgošti įkyrų zvimbimą ausyse, todėl sergantieji gali lengviau atsipalaiduoti ir geriau išsimiegoti.

Mokslininkai tikina, kad klausant Žaliojo triukšmo galima palengvinti nerimo sutrikimus, sumažinti kūno įtampą ir net efektyviai kovoti su panikos atakomis.

Kaip teisingai naudoti Žaliąjį triukšmą?

Mokslininkai išskiria keletą naudingų patarimų norintiems išbandyti natūralių garsų terapiją:

  • Naudokite miegui ausines, kurios yra paminkštintos, patogios, nespaudžia.

  • Priprasti miegoti su natūraliais garsais, gali užtrukti iki trijų naktų. Tad, verta duoti laiko priprasti.

  • Išsirinkti geriausią garsų grojaraštį. Daugumą jų yra visuose populiariausiose muzikos klausimosi platformose.

  • Garsų pradėkite klausytis apie 30 minučių iki miego.

  • Neklausyti Žaliojo triukšmo per garsiai. Svarbu, kad tai būti komfortiška bei netrukdytų miegoti.

    Parengta pagal Metro.co.uk informaciją