„Žalgiris“ supančiojo panevėžiečių puolimą ir tvirtai žengė į finalą

Lietuva

Pixabay.com nuotr.

Etaplius.ltŠaltinis: BNS

259537

Per antrąsias Karaliaus Mindaugo taurės (KMT) turnyro finalo ketverto pusfinalio rungtynes Kauno „Žalgiris“ įveikė Panevėžio „7bet-Lietkabelį“ 77:67 (17:17, 21:12, 17:16, 22:22) ir žengė į finalą, kuriame sekmadienį susitiks su Jonavos „CBet“.

Per pirmąsias pusfinalio rungtynes „CBet“ parbloškė Vilniaus „Rytą“ 92:86.

Taurės turnyro nugalėtojų titulą ginantis „Žalgiris“ pirmosios vietos finalo ketvertuose neužleidžia jau trejus metus iš eilės.

Antrajame pusfinalyje nuo rungtynių pradžios dominavo gynyba, abi komandos sunkiai rinko taškus, tačiau daugiau sunkumų turėjo panevėžiečiai. Jie sugebėjo lygiai kovoti su „Žalgiriu“ pirmajame kėlinyje, bet antrajame Kauno komanda atritūko 38:29.

Po didžiosios pertraukos Eurolygos ekipa tvirtai laikėsi įsikibusi dviženklio pranašumo ir tik ketvirtajame kėlinyje trumpam prisileido varžovus arčiau (55:50). „Žalgiris“ į šį išpuolį atsakė negailestingai – po Luko Lekavičiaus ir Rolando Šmito metimų bei Lauryno Biručio dėjimo skirtumas greitai išaugo iki 14 taškų (68:54) ir rungtynių laimėtojų klausimas buvo atsakytas.

Rezultatyviausias tarp nugalėtojų buvo L.Lekavičius, pelnęs 16 taškų. Tuo metu Edgaras Ulanovas buvo arti trigubo dublio – puolėjas pelnė 12 taškų, atkovojo 8 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

R.Šmitas pridėjo 13 taškų, Ignas Brazdeikis – 12, L.Birutis ir Tomas Dimša – po 7, Arnas Butkevičius – 6.

Panevėžio komandai po 14 taškų surinko Jamelas Morrisas ir Gyorgy Golomanas, 8 – Gabrielius Maldūnas, po 7 – Vytenis Lipkevičius ir Kristianas Kullamae, po 6 – Nikola Popovičius ir Mantas Rubštavičius.

KMT finalas tarp „Žalgirio“ ir „CBet“ sekmadienį prasidės 19 val. 15 min., o nuo 15 val. 45 min. mažajame finale kovos „7bet-Lietkabelis“ ir „Rytas“.

Rungtynių įvykių tiesioginė transliacija:

40 min. Per paskutiniąsias 30 sek. nė viena komanda pasižymėti nesugebėjo, tad į KMT finalą keliauja „Žalgiris“, laimėjęs pusfinalį 77:67.

40 min. Edgaras Ulanovas įmeta tik vieną baudos metimą, bet panevėžiečiai nepataiko iš toli – 77:67.

39 min. Vytenis Lipkevičius pataiko iš toli, o „7bet-Lietkabelis“ dar perima kamuolį ir Gabrielius Maldūnas stoja mesti baudų. Abi – taiklios (67:76).

38 min. Rolandas Šmitas galingai deda iš viršaus kaire ranka ir neleidžia panevėžiečiams net pagalvoti apie išsigelbėjimą – 74:60.

36 min. Kristianas Kullamae pataiko paskutinę atakos sekundę, bet kauniečiai sėkmingai renka taškus iš po krepšio – 72:60. „7bet-Lietkabelis“ taiko zoninę gynybą, bet apsiginti tai nepadeda.

35 min. Jamelas Morrisas pataiko du baudos metimus, bet Rolandas Šmitas dar kartą atsako tritaškiu ir augina „Žalgirio“ persvarą iki 14 taškų (68:54).

34 min. Nikola Popovičius atgaivina „7bet-Lietkabelio“ puolimą dvitaškiu, bet Rolandas Šmitas pataiko iš toli ir skirtumas sugrįžta prie 13 taškų ribos – 65:52.

33 min. Laurynas Birutis gražią kauniečių ataką užbaigia dėjimu, o kitoje aikštės pusėje taip pat įspūdingai pučia varžovų metimą – 62:50.

32 min. Lukas Lekavičius vėl imasi iniciatyvos ir sau būdingu metimu aukšta trajektorija atkuria dviženklę „Žalgirio“ persvarą – 60:50.

32 min. Gediminas Orelikas tritaškiu tirpdo skirtumą iki 5 taškų, bet greitai tuo pačiu atsako Lukas Lekavičius – 50:58.

31 min. Jamelas Morrisas pradeda ketvirtąjį kėlinį dvitaškiu ir mažina savo ekipos atsilikimą iki vienženklio – 47:55.

30 min. Trečiąjį kėlinį uždaro Jamelo Morriso baudos metimas ir Gabrieliaus Maldūno dvitaškis – „Žalgiris“ priekyje 55:45.

30 min. Baudos metimų konkursą pratęsia Gyorgy Golomanas ir tas pats Lukas Lekavičius, gavęs mesti dar ir metimą už techninę Stefano Peno pražangą – 55:42.

29 min. Mantas Rubštavičius pataiko du baudos metimus, bet prasižengia prieš Luką Lekavičių, kuris nuo linijos taip pat neklysta. Netrukus M.Rubštavičius vėl keliauja mesti baudų ir vėl pataiko – 52:41.

27 min. Komandoms kiek atsirišo krepšys, o po Igno Brazdeikio metimo „Žalgiris“ vėl nutolsta 13 taškų skirtumu – 50:37.

26 min. Kristianas Kullamae po prasiveržimo pelno dar 2 taškus „7bet-Lietkabeliui“ ir komandos keliauja pasitarti – minutės pertrukėlė (35:44).

24 min. Rolandas Šmitas įmeta tritaškį, o Gabrielius Maldūnas pelno savo pirmuosius taškus – 44:33.

22 min. Trečiąjį kėlinį tritaškiu atidaro Tomas Dimša ir tik tuomet Gediminas Orelikas pelno savo pirmuosius taškus šiose rungtynėse – 41:31.

20 min. Beveik 4 minučių „7bet-Lietkabelio“ sausrą baudos metimais nutraukia Vytenis Lipkevičius, greitoje atakoje įmeta Mantas Rubštavičius ir panevėžiečiai gali bent kiek lengviau atsikvėpti – 29:38 po 2 kėlinių.

19 min. Gabrielius Maldūnas žingsniuoja, o Edgaras Ulanovas po prasiveržimo pirmą kartą savo komandai sukuria dviženklį pranašumą. Po dar vienos panevėžiečių klaidos Laurynas Birutis krauna kamuolį iš viršaus – 38:25.

18 min. Ignas Brazdeikis keturiais baudos metimais didina savo komandos pranašumą iki rekordinių 9 taškų – 34:25.

17 min. Arnas Butkevičius baudos metimais ir Lukas Lekavičius savo firminiu balionu vėl kiek atitolina „Žalgirį“ nuo varžovų – 30:25.

16 min. Kristianas Kullamae tritaškiu pjauna varžovų persvarą perpus, o Gyorgy Golomanas vėl keliauja mesti baudų ir skirtumas tirpsta iki minimumo – 25:26.

15 min. Ignas Brazdeikis pelno 2 taškus su pražanga ir panevėžiečiams reikia prašyti minutės pertraukėlės – 26:20.

14 min. Tomas Dimša ir Rolandas Šmitas baudos metimais surenka 4 taškus iš eilės ir į priekį sugrąžina kauniečius – 23:20.

13 min. Gyorgy Golomanas toliau demonstruoja savo sugebėjimus – 2 taškai su Rolando Šmito pražanga ir jau panevėžiečiai laimi 20:19.

12 min. Antrajame kėlinyje po naujos serijos netaiklių metimų pirmuosius taškus pelno Tomas Dimša – kauniečiai priekyje 19:17.

10 min. Kristianas Kullamae nepataiko iš toli ir pirmasis kėlinys baigiasi vyraujant lygybei – 17:17.

10 min. Laurynas Birutis atsako vienu baudos metimu, o Gyorgy Golomanas gražiu metimu lygina rezultatą – 17:17.

9 min. Būtent Isaiah Tayloras prasižengia prieš tritaškį metantį Gyorgy Golomaną ir šis baudos metimais nutraukia užsitęsusį abiejų komandų taškų badą – 15:16.

8 min. Kazys Maksvytis įleidžia į aikštę Isaiah Taylorą, nors prieš finalo ketvertą apie galimą jo žaidimą kalbėta labai mįslingai.

7 min. Po Achille Polonaros ir Arno Butkevičiaus dvitaškių jau „Žalgiris“ priekyje 14:13. Netrukus Edgaras Ulanovas atkovoja kamuolį puolime ir prideda dar 2 taškus į kauniečių sąskaitą (16:13).

5 min. Komandos keičiasi taikliais metimais, bet „7bet-Lietkabelis" jau antrą kartą įgyja 3 taškų persvarą – 13:10 po dar vieno Jamelo Morriso metimo.

4 min. Panevėžiečių amerikietis Jamelas Morrisas pelno 5 taškus, tarp kurių įsiterpia galingas Kevarrius Hayeso dėjimas – „7bet-Lietkabelis" pirmauja 7:6.

2 min. Nikola Popovičiaus atsako dėjimu, bet Ignas Brazdeikis šauna tritaškį – 4:2.

2 min. Pirmosios abiejų komandų atakos buvo nesėkmingos, o pirmąjį rungtynių tašką baudos metimu pelnė „Žalgirio“ kapitonas Edgaras Ulanovas – 1:0.

0 min. Rungtynės prasidėjo