Žalgiriečiai atsirevanšavo „Jonavos“ futbolininkams

S.Nyuiadzis pelnė pirmą „Žalgirio“ įvartį Jonavoje Elijaus Kniežausko nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt

37018

Antradienį Aurelijaus Skarbaliaus vadovaujamas „Žalgiris“ svečiuose 2:1 (1:0) įveikė „Jonavos“ ekipą ir atsirevanšavo už nesėkmę A lygos pirmame rate. Permainingose rungtynėse „Žalgiriui“ įvarčius pelnė Serge’as Nyuiadzis ir Livio Antalis.

Dirbtinės dangos aikštėje vykusios rungtynės prasidėjo kieta kova, bet savo sąlygas diktavo žalgiriečiai. 7 min. Tomašas Šimkovičius atliko pirmąjį „Žalgirio“ baudos smūgį šiose rungtynėse, tačiau kamuolį lengvai sugavo „Jonavos“ vartininkas Guilermo Cioletti. Ne trukus savo atakomis atsakė ir jonaviškiai. Po baudos smūgio šeimininkai netgi pelnė įvartį, bet rungtynių arbitras Robertas Valikonis fiksavo nuošalę.

Tačiau tai ir buvo vienintelis pavojingas aikštės šeimininkų sukurtas epizodas pirmame kėlinyje. Drausmingai žaidę žalgiriečiai nesuteikė „Jonavai“ jokių šansų pelnyti įvartį, o patys vieną po kitos rengė atakas, bet kamuolys vartuose vis neatsidurdavo.

Įpusėjus kėliniui gerą progą pasižymėti turėjo Livio Antalis, kuris, po kampinio galva smūgiavo į jonaviškių vartus, bet vartininkas pirštų galais kamuolį nukreipė į užribį. Kelis kampinius iš eilės kėlę žalgiriečiai užgulė varžovų vartus, bet kamuolys tinkle neatsidūrė.

Visgi 36 min. „Žalgirio“ puolimas triumfavo. Žalgiriečiai surengė idealią kontrataką. L.Antalis iš dešiniojo krašto pasiuntė tikslų perdavimą į baudos aikštelę, o ten įskriejęs Serge’as Nyuiadzis nuginklavo bejėgį G.Cioletti. Po pelnyto įvarčio žalgiriečiai nenustojo spausti varžovų. Žaliai balti toliau kontroliavo kamuolį ir kūrė atakas, bet įmušti dar vieno įvarčio nepavyko.

Antrojo kėlinio pradžioje abi komandos kūrė pozicines atakas, brangino kamuolį. „Jonavos“ ekipa kiek ilgiau kontroliavo kamuolį ir bandė prasimušti pro tvirtą žalgiriečių gynybą. 54 min. Laurynas Stonkus gavo perdavimą nuo komandos draugo ir metėsi link D.Bartkaus ginamų vartų, tačiau puolėjas griuvo „Žalgirio“ baudos aikštelėje ir teisėjas nieko nelaukęs skyrė 11 metrų baudinį į „Žalgirio“ vartus. Ernestas Veliulis be didesnio vargo realizavo smūgį ir išlygino rezultatą 1:1.

Po praleisto įvarčio „Žalgiris“ apgulė aikštės šeimininkų vartus, bet varžovų gynyba kurį laiką laikėsi. Vis dėlto, antrasis įvartis prisirpo 67 min., kai T.Šimkovičius pasiuntė puikų perdavimą į baudos aikštelę jo laukusiam L.Antaliui, o šis nuginklavo jonaviškių vartininką ir grąžino „Žalgiriui“ minimalią persvarą.

Senkant pagrindiniam rungtynių laikui „Žalgirio“ futbolininkai toliau šturmavo „Jonavos“ vartus, bet varžovų vartininkas padidinti persvaros žalgiriečiams neleido.

Sėkmingai atsirevanšavęs „Žalgiris“ į savo sąskaitą įsirašė dar 3 taškus ir šiuo metu užima antrąją vietą su 22 taškais. Kitas rungtynes žalgiriečiai žais šeštadienį Vilniuje su „Trakų“ komanda.