PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Lapkričio 18 d. 14:18

Ž. Pinskuvienė nerimauja dėl Musninkų ir Gelvonų gimnazijų: nebeliks vyriausių klasių?

Vilnius

Freepik.com nuotr.

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


194694

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija siūlo palaipsniui naikinti jungiamąsias bei mažas klases mokyklose, o jau nuo kitų metų jungti būtų leidžiama tik pradinukų klases. Tai aktualu ne tik vaikus auginančioms šeimoms, bet ir mokyklų darbuotojams, likusiam personalui. Ž. Pinskuvienė pritaria jungtinių klasių atsisakymui, bet tam tikri pertvarkos niuansai kelia rimtą pavojų Musninkų ir Gelvonų gimnazijų išlikimui.

Per 6 metus pasiekta, kad Širvintų rajone Gelvonų gimnazijoje teliktų tik viena jungtinė 1–2 klasė. Mokslo metų pradžioje trūko tik vieno mokinio ir jungimo būtų buvę galima išvengti. Tokį pasiekimą gyrė švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė – mokyklų tinklas Širvintų rajone optimizuojamas tinkamai.

„Prie visų pliusų yra ir labai dideli minusai“, – feisbuke rašė Širvintų rajono merė. Ją labiausiai neramina tai, kad ministerijos pristatytas mokyklų pertvarkos planas, tapęs realybe, bus giljotina Musninkų ir Gelvonų gimnazijoms.

Dviem vyriausioms gimnazinėms klasės 2022–2023 mokslo metais būtų taikoma rekomendacija, kad bendrai III-iose ar IV-osiose klasėse būtų ne mažiau nei 21 mokinys (šiuo metu leidžiama ne mažiau nei 12). 2024-aisiais ši rekomendacija gali tapti privaloma. 2026–2027 mokslo metais klasėse turėtų mokėtis ne mažiau kaip 31 mokinys.

Anot ministrės J. Šiugždinienės, svarstoma pertvarka užtikrintų palankesnes mokymosi sąlygas ne vienam moksleiviui. „Mūsų pasiūlyti sprendimai leis tūkstančiams mokinių užtikrinti geresnes mokymosi sąlygas, vienodas starto galimybes, nesvarbu, kur gyveni – sostinėje, mažame miestelyje ar kaimelyje. Kelis dešimtmečius kalbame, kad XXI amžiuje neturėtų būti klasių, kuriose viename suole sėdi penktokas kartu su aštuntoku. Sprendimai, kuriuos atidėliojome dešimtmečiais, turi būti priimti šiandien. Sprendimo imčiausi net ir tada, jei tai liestų vieno vaiko ateitį“, – sakė ministrė.

Musninkų Alfonso Petrulio gimnazijoje moksi 19, o Gelvonų gimnazijoje – 14 abiturientų. Vyriausybei patvirtinus ministerijos siūlymus visi 11–12 klasių Širvintų rajono mokiniai turėtų mokytis mieste. „Sakysit, geresnės sąlygos, geresnė aplinka, geresnė ugdymo kokybė? Išdrįsiu prieštarauti. Per pastaruosius kelerius metus optimizavus tinklą seniūnijų gimnazijų aplinka dažnai net pranoksta miesto“, – tikina Ž. Pinskuvienė.

Ji teigia, kad seniūnijų gimnazijos miesto mokyklas lenkia sukurtu pedagogų ir darbuotojų kolektyvu bei jų darbo krūvio sudėliojimu. Musninkų Alfonso Petrulio gimnazija abiturientų mokymosi rezultatais gana dažnai lenkia miesto gimnazijas.

Širvintų rajono merė ragina apeliuoti į žmogiškąją pusę, nes tokie sprendimai yra skaudūs. Jau teko užverti mažųjų kaimiškųjų mokyklų duris, gali tekti tą patį padaryti ir su seniūnijų gimnazijų vyriausiomis klasėmis.

Merė sako, kad nėra lengva mokinių tėvams pasakyti, jog jų vaikams teks anksčiau keltis, į mokyklą vykti 30–40 kilometrų ir kasdien kelyje praleisti ne vieną valandą. Reikia nepamiršti popamokinės veiklos – sudėlioti būrelių, laisvalaikio užsiėmimų grafikus.

„Iškėlus 11-okus ir 12-okus seniūnijose mokytojai nebeturės pilnų krūvių, o neturėdami, kažin, ar iš viso liks ten mokytojauti. Tad ar dideli laimėjimai ir sutaupymai, ar pralaimėjimai?“ – svarsto Ž. Pinskuvienė.