Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
BNS/Fotobankas nuotr.
Gailė Jaruševičiūtė-MockuvienėŠaltinis: ELTA
„Tarptautinis olimpinis komitetas negali nurodyti niekam, kaip organizuoti tarptautinius renginius iki olimpinių žaidynių. Kalbant apie olimpines žaidynes, vakar buvo pasakyta – sprendimas nepriimtas. Jie negali nurodyti, kaip turi nuspręsti pasaulio tarptautinės federacijos, kaip vykdyti šiais metais Europos, pasaulio ir kitus čempionatus. Jie davė rekomendacijas neįsileisti rusų ir baltarusių“, – TV3 televizijai trečiadienį teigė D. Gudzinevičiūtė.
„Tiems, kurie nepakluso, bent jau sako, kad jūs bent jau tada laikykitės kitų rekomendacijų. Taip buvo ištransliuota vakar labai aiškiai“, – pridūrė ji.
Pasak jos, vienintelė išeitis šioje situacijoje yra raginti tarptautines įvairių sporto šakų federacijas neleisti dalyvauti rusų ir baltarusių sportininkams.
„Kol kas vienintelis kelias raginti federacijas, kad taip ir nebūtų, kad visi sektų Lengvosios atletikos federacijos pavyzdžiu, o ne fechtavimo ar kitų, kurios galimai atidarys galimybę. Tai dar yra galimybių, kad (Rusijos, Baltarusijos sportininkų – ELTA) arba visai nebus, jeigu tokį priims sprendimą Tarptautinis olimpinis komitetas, arba bus tik vienetai, kuriems jau tarptautinės federacijos atidariusios duris“, – akcentavo D. Gudzinevičiūtė.
LTOK prezidentė taip pat pabrėžė, kad IOC dar nėra priėmusi sprendimų dėl olimpinių žaidynių.
„Nepamirškime, kad dar yra virš metų ir dar gali pasikeisti visiškai situacija. Mes turbūt visi kiekvieną dieną laukiame ir norime, kad karas pasibaigtų. Todėl tikrai negaliu spėlioti, kas būtų, jeigu būtų“, – akcentavo ji.
Visgi šią D. Gudzinevičiūtės poziciją sukritikavo Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininkas Žygimantas Pavilionis. Pasak jo, susidaro įspūdis, kad LTOK prezidentė bando pateisinti IOC sprendimą.
„Gal man susidaro toks įspūdis, kad mūsų Olimpinio komiteto atstovė kalba kaip pono T. Bacho aiškintoja. Nėra taip, visas pasaulis reaguoja, keturi užsienio reikalų ministrai nujausdami, kad gali būti toks sprendimas prašė nepriimti tokio sprendimo. Visas parlamentas visais balsais nubalsavo, kad taip nebūtų. Nė vieno prieš. Po visą pasaulį mes malamės ir protestuojame, o čia bandome aiškinti, kad tai yra gerai. Tai jūs tiesiog balinate tą sprendimą“, – TV3 televizijai teigė Ž. Pavilionis.
Seimo narys akcentavo, kad kare neutralumo negali būti. Anot jo LTOK turėtų kiekvieną dieną dirbti, siekiant, kad IOC savo sprendimą pakeistų.
„Aš manau, kad mūsų olimpinis komitetas neturi to komentuoti kaip kažkokios orų prognozės: bus, nebus, ką aš žinau kaip bus. Dirbti kiekvieną mielą dieną. Jeigu Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen rašo laiškus visam pasauliui ir kvies NATO speakerius birželio 1–3 d. prieš NATO viršūnių susitikimą, aš esu įsitikinęs, kad jos net prašyti nereikės, ji iškels šį klausimą. Mes turime dirbti“, – pabrėžė jis.
Jam antrino ir švietimo, mokslo ir sporto ministrė Jurgita Šiugždinienė. Pasak jos, būtina kovoti, kad IOC sprendimas būtų pakeistas.
„Kovoti. Tai yra vienintelis kelias. Kovoti ir kurti koaliciją, kad ta koalicija galėtų paveikti tarptautinę areną. Tai yra 35 šalių koalicija“, – TV3 televizijai sakė J. Šiugždinienė.
ELTA primena, kad nepaisydamas smarkios kritikos, IOC atveria duris Rusijos ir Baltarusijos sportininkams grįžti į pasaulio sportą. Antradienį posėdžiavęs IOC Vykdomasis komitetas nusprendė, kad tarptautinės federacijos tam tikromis sąlygomis gali leisti sportininkams dalyvauti varžybose. Prieš 13 mėnesių, iš karto po Rusijos invazijos į Ukrainą, dauguma federacijų paisė IOC rekomendacijos pašalinti rusų ir baltarusių sportininkus iš varžybų.
Tarp IOC sąlygų yra griežtas neutralumas, antidopingo kodekso laikymasis ir įrodymas, kad sportininkas aktyviai neremia karo. Kariuomenei priklausantys atletai iš Rusijos ir Baltarusijos dalyvauti varžybose negalės, kaip ir abiejų šalių komandos. Sprendimas dėl dalyvavimo 2024 metų Paryžiaus olimpinėse žaidynėse esą bus priimtas „atitinkamu metu“.