PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Gegužės 28 d. 07:34

XXI Lietuvos, Latvijos ir Estijos kaimo muzikantų ir kapelijų festivalis "ANT RUBEŽIAUS"

Šiauliai

Jonis.lt nuotr.

Reporteris LinaŠaltinis: Etaplius.lt


39265

Tai tradicinis ir tęstinis liaudiškos muzikos festivalis skirtas plačiai visuomenės daliai – nuo šeimų, jaunimo iki senjorų. 2018 metais festivalis “Ant rubežiaus” Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos įtrauktas į Lietuvoje rengiamų tęstinių prioritetinių mėgėjų meno renginių sąrašą. Šiaulių miesto savivaldybės jis taip pat pripažintas prioritetiniu.

Nuo ryto iki vakaro pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.) šurmuliuos Lietuvos ir Latvijos tautodailininkų, amatininkų, kulinarinio paveldo ir prekybininkų mugė. Didžiojoje festivalio scenoje pasirodys kapelijos, stilizuotos kapelos, modernaus folkloro grupės ir pavieniai kaimo muzikantai iš Lietuvos, Latvijos ir Estijos. Šiais metais festivalyje pasirodys 45 kolektyvai ir daug pavienių kaimo muzikantų. Sulauksime ypatingų svečių ir Estijos, kur grupė “Piccolo Folk” gros ne tik tradicines estiškas melodijas, bet ir parodys kaip valdo paprasčiausias lūpines armonikėles – nuo bosinės iki piccolo. Iš Estijos šįmet atvyks net 5 ansambliai. Broliai latviai pasiruošę nenusileisti estams ir iš 7 atvyksiančių kolektyvų yra net trys lyderiai, kurie ypatingai populiarūs Latvijoje. Visų pirma ekologiškos muzikos grupė “Ducele”. Ne veltui ši grupė į savo dainas sudėjo išgrynintą latvišką folk muzikos skambesį. Atvyks ir ilgai kalbintas vyrų ketvertas “Rumbas kvartets” – nostalgiški retro valsai tikrai visiems patiks, o Igaunu gimines kapela sužavės savo liaudišku entuziazmu. Visi kiti lietuviški kolektyvai tarpe kurių pasirodys bene geriausiai lietuvišką tautinę muziką atliekantis “Sutaras”, ‘Vydraga”, “Ratilai”, linksmieji “Sadūnai” ir “Jonis” su valsų ir polkų pynių programa. Kiekvienas atvažiuojantis kolektyvas kažkuo įdomus, todėl sekite festivalio programą ir ateikite pabūti su jums širdžiai mielais atlikėjais.

Vaikų gynimo dienos proga (birželio 1 d.) pasirodys ir trys jaunesni kolektyvai: “Daugailių berniokai” iš Utenos rajono, Tytuvėnų vaikų kapela ir moksleivių kolektyvas iš Rygos “Kokle”. Nemažai atvažiuoja ir pavienių muzikantų, o birželio 2 d. nuo 11.40 val. pasirodys vienu metu 9 instrumentais grojantis didžiausias Lietuvoje vieno žmogaus orkestras ANTANAS KIRVELEVIČIUS iš Jonavos. Birželio 1 d. Dvaro gatvėje vyks senų automobilių demonstravimas, kurį organizuoja UAB “Autogedas”.

Kiekvieną dieną nuo 10 val. ryto pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.) vyks tautodailės, amatų ir kulinarinio paveldo mugė. Verta apžiūrėti ir įsigyti medžio drožėjo Vitaliaus Striogaičio puikias statinaites, medinius šaukštus ar lėkštes, Neringos Raulinaitienės keramikos dirbinius, Vilijos Grigienės šakočių ir kitų akį traukiančių maisto ir namudinių gaminių.

FESTIVALIO PROGRAMA

Gegužės 31 d. (ketvirtadienis)

Nuo 10.00 val. tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g.).

17.00 - 22.00 val. Koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g. 245).

Groja: VENTA (Kelmės raj.), BOČIAI (Šiauliai), APYNĖLIS (Pasvalys), JONIS – polkų ir valsų projektas (Šiauliai), SALDUVA (Šiaulių raj.), VIRVENTA (Mažeikiai), JOVARAI (Marijampolė), KARČEMA (Šilutė), SAULĖ (Šiauliai).

19.30 val. Kapelų improvizuota vakaruška klubo “Juonė Pastuogė” vasaros kiemelyje.

Birželio 1 d. (penktadienis)

Nuo 10.00 val. tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g. 245).

10.00 val. senovinių automobilių demonstravimas Dvaro gatvėje (organizatorius UAB „Autogedas).

15.00 - 18.00 val. kapelijų, stilizuotų kapelų ir vaikų folkloro ansamblių improvizuoti pasirodymai įvairiose pėsčiųjų bulvaro vietose.

14.00 – 22.00 val. koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g. 245).

Groja: DAUGAILIŲ BERNIOKAI (Utenos raj.), TYTUVĖNŲ VAIKŲ KAPELA (Kelmės raj.), moksleivių ansamblis KOKLE (Latvija), ČIR VIR VYRAI (Zarasai), Igauņu ģimenes kapela (Latvija), SADŪNAI (Zarasų raj.), Rahvamuusikaansambel Heino Tartes ja Sõbrad (Estija), SUTARAS (Vilnius), The Piccolo Folk Group (Estija), RUMBAS KVARTETS (Latvija), DUCELE (Latvija), armonikininkų klubas “Pärnumaa Lõõtspillihaigete Selts” (Estija), NALŠIA (Vilnius), SALDUVĖ (Šiauliai), MINGĖ - DORĖ (Klaipėda).

Birželio 2 d. (šeštadienis)

Nuo 10.00 val. tautodailininkų, kulinarinio paveldo ir amatininkų mugė pėsčiųjų bulvare (Vilniaus g. 245).

11.40 -12.00 val. Vienu metu 9 instrumentais gros didžiausias Lietuvoje vieno žmogaus orkestras ANTANAS KIRVELEVIČIUS iš Jonavos.

12.00 - 17.00 val. pavienių kaimo muzikantų varžytuvės ir kapelijų pasirodymai didžiojoje festivalio scenoje. Kapelijų, stilizuotų kapelų ir pavienių muzikantų improvizuoti pasirodymai įvairiose pėsčiųjų bulvaro vietose (Vilniaus g.).

12.00 - 22.00 val. koncertai didžiojoje festivalio scenoje prie dailės galerijos (Vilniaus g. 245).

Groja: “Tõmba Jüri” (Estija), PETERBURGO ARMONIKŲ JUNGTINIS ANSAMBLIS, Justino armonikieriai (Kelmė), pavieniai muzikantai, LABI, KA TĀ! (Latvija), LÕBUSAD TÜDRUKUD (Estija), LIZUMA kapela (Latvija), BIJOTAIČIAI (Šilalės raj.), NORAGAS (Širvintos), SMALVŲ kapela ir mandolininkai (Zarasų raj.), VYDRAGA (Vilnius), RASKILA (Panevėžys), LUOKĖS kapela (Telšių raj.), CINKELIS (Zarasų raj.), ERŽVILKO BANDONIJA (Jurbarko raj.), TALS’ TRIMIŠ (Latvija), JUOSTVINGĖ (Panevėžio raj.), SANTAKA (Jurbarkas), GRĮŽOLĖ (Telšių raj.), ZYPLIŲ DVARO KAPELA (Šakių raj.), DOMEIKAVOS SEKLYČIA (Šiauliai), ŪKININKAS (Kauno raj.), RATILAI (Vilnius).

Kiekvieną vakarą muzikinio klubo “Juonė Pastuogė” vasaros kiemelyje vyks festivalio muzikantų ir svečių susipažinimo vakaronės – improvizuoti koncertai.

Koncertų vedėjai: Virginija Našlėnienė (Magdelė) ir Antanas Laurinkevičius (Untaniokas), Rasa Graužinienė (Dėdienytė) ir Vilma Mulevičiūtė – Sabaliauskienė (Agotėlė).

Daugiau informacijos apie festivalį galite rasti tinklapyje http://jonis.lt/antrubeziaus.2018.htm