Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Kelmės rajono savivaldybės nuotr.
Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos viršininko nurodymu 2019 m. liepos 18 d. suorganizuotas Savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos posėdis dėl uždarosios akcinės bendrovės „Kelmės vanduo“ pasirengimo reaguoti į vandens tiekimo ir nuotekų valymo įrenginių avarijas. Posėdžiui vadovavo Komisijos pirmininkas, Savivaldybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas.
Informaciją apie UAB „Kelmės vanduo“ galimas grėsmes ir veiksmus, kurių būtų imamasi susidarius ekstremaliesiems įvykiams, ekstremaliosioms situacijoms, teikė direktorius Mindaugas Užmiškis. Apie Civilinės saugos įstatyme numatytų nuostatų, vandens ir nuotekų tvarkymo įmonės ekstremaliųjų situacijų valdymo plano neatitikimus Ūkio subjektų, kitų įstaigų metodinių nurodymų rekomendacijų reikalavimams pastabas išsakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos Šiaulių priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyriausiasis specialistas Alfonsas Račinskas.
Komisijos nariai, išklausę bendrovės vadovo ir svečio pasisakymus, priėmė sprendimą siūlyti Savivaldybės administracijos direktoriui nurodyti uždarosios akcinės bendrovės „Kelmės vanduo“ direktoriui užtikrinti įstaigos galimų grėsmių analizės ir ekstremaliųjų situacijų valdymo plano atnaujinimą iki 2019 m. lapkričio 1 d., sudaryti preliminarias (išankstines) sutartis su ūkio subjektais, kurie galėtų teikti papildomą pagalbą vandens ir nuotekų tinklų avarijų atvejais, padėtų užtikrinti teikiamas paslaugas vartotojams, atsižvelgiant į nustatytas grėsmes ir veiksmus, kuriems įvykdyti nepakanka materialinių ir žmogiškųjų išteklių; organizuoti ir vykdyti civilinės saugos pratybas bendrovėje bei dalyvauti Savivaldybės lygio civilinės saugos stalo pratybose, aptariant galimus veiksmus geriamojo vandens tiekimo gyventojams užterštumo atveju.
Posėdyje aptarta ir afrikinio kiaulių maro situacija rajone. Arūnas Vileikis, Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos viršininkas - valstybinis veterinarijos inspektorius, informavo, kad pagal Nacionalinio maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo instituto tyrimų protokolą Nr.2-19/07932 G1-2 patvirtinama, kad nustatytas afrikinis kiaulių maras sumedžiotam šernui 2019 m. birželio 12 d. Aunuvėnų miške, Šaukėnų sen., Kelmės r., Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Ginkūnų medžiotojų būrelio medžioklės plote. Kad užkratas neplistų, medžioklės plotų naudotojai privalo vykdyti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus 2016 m. kovo 30 d. įsakymo Nr. B1-265 „Dėl afrikinio kiaulių maro stebėsenos ir kontrolės priemonių šernų populiacijoje ir kiaulių laikymo vietose“ reikalavimus.
Civilinės saugos specialistė Reda Žalandauskienė atkreipė dėmesį į tai, kad informacijai apie ekstremaliuosius įvykius, ekstremaliąsias situacijas perduoti ir priimti kiekvienoje įstaigoje turi būti paskirti asmenys, nes nuo to, ar laiku perduodama ir priimama informacija, reikalingi duomenys, priklauso tolimesni atsakingų institucijų veiksmai, tikslingas įvykių eigos koordinavimas. Ji taip pat paminėjo, kad šiais metais vykdant prevencinę veiklą, susijusią su mažinimo nelaimių skaičiumi vandenyje ir šalia jo, keletas Ekstremalių situacijų komisijos, Savivaldybės operacijų centro narių prieš maudymosi sezoną apžiūrėjo ir įvertino oficialių rajono paplūdimių, kurių administravimas priskirtas seniūnams, būklę ir, be gerų pastebėjimų, įvardijo statinių, kurie yra greta arba pačiuose vandens telkiniuose, keliančią grėsmę poilsiautojams. Pasiūlyta paraginti paplūdimius administruojančius seniūnus pasirūpinti, kad būtų užtikrintas paplūdimių teritorijoje esančių ir grėsmę žmonių gyvybei keliančių statinių pašalinimas arba techniškai tvarkingas eksploatavimas.