PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2018 m. Rugsėjo 27 d. 16:32

VU chemikas Vašingtono universitete plėtos naują mokslo sritį

Vilnius

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


54076

Spalio 1 d. prie Džordžtauno universiteto mokslininkų grupės pagal Fulbrighto programą prisijungs Vilniaus universiteto (VU) Chemijos ir geomokslų fakulteto asistentas dr. Aleksejus Žarkovas.

Devynių mėnesių stažuotės metu mokslininkas sintetins ir tirs magnetinių puslaidininkių nanodaleles. Kaip pasakoja dr. A. Žarkovas, Lietuvoje su magnetinių puslaidininkių nanodalelių kietaisiais tirpalais kol kas niekas nedirba. Ši sritis yra nauja ir labai perspektyvi ateities elektronikos prietaisams kurti. Stažuotėje bus tiriamos nanodalelių optinės, elektrinės ir magnetinės savybės bei jų sąryšis.

Prestižinė Fulbrighto stipendija (oficialiai – Fulbrighto programa, angl. Fulbright Program) – dar 1946 m. įsteigta stipendija pagal mainų programą tarp JAV ir apie 150 kitų valstybių. Pavadinta senatoriaus Jameso W. Fulbrighto, pateikusio įstatymo projektą dėl programos sukūrimo, vardu. Pretenduoti gali studentai, absolventai, mokslininkai, menininkai.

Podiplominė programa (Fulbright Graduate Student Program) skirta visų sričių (10 mėnesių arba vienerių mokslo metų) magistro, daktaro studijoms, stažuotėms JAV universitetuose. Taip pat programa yra skirta podoktorantūros studijų (Fulbright Scholar Program) 4–10 mėnesių stažuotėms, moksliniam darbui JAV universitetuose, mokslo institutuose, laboratorijose.

A. Žarkovas VU Chemijos ir geomokslų fakultete dirba nuo 2010 m. Apgynęs daktaro disertaciją nuo 2016 m. eina asistento pareigas. Mokslininkas sako, kad pretenduoti į šią stipendiją jį paskatino Chemijos instituto direktorius prof. Aivaras Kareiva, kuris pats yra buvęs Fulbrighto programos stipendiatas ir iki šiol palaiko ryšius, užmegztus vizito JAV metu. A. Žarkovas tikisi tęsti bendradarbiavimą su partneriais iš vieno pažangiausių JAV universitetų ir grįžęs į Lietuvą.