PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 20 d. 15:48

Vokietijos lyderiai svarsto galimybę įvesti visuotinį karantiną

Pasaulis

Freepik.com nuotr,

Reporteris AgnėŠaltinis: Etaplius.lt


122116

Vokietijos gyventojams gresia griežta izoliacija, siekiant sustabdyti koronaviruso plitimą, jeigu jie šį savaitgalį nesilaikys nurodymo likti namuose, penktadienį pranešė pareigūnai.

„Mes žiūrėsime, kaip elgsis gyventojai šį savaitgalį. Šeštadienis bus lemiama diena“, – savaitraščiui „Der Spiegel“ sakė kanclerės Angelos Merkel administracijos vadovas Helge Braunas (Helgė Braunas).

Dėl koronaviruso pandemijos Vokietija ėmėsi griežtų įprastus visuomenės gyvenimo įpročius suvaržiusių priemonių, tačiau nepaskelbė visuotinio karantino, kaip tai padarė Prancūzija, Italija ir Ispanija.

A. Merkel turėtų susitikti su žemių vyriausybių vadovais ir aptarti galimą visiško karantino paskelbimą sekmadienį, augant susirūpinimui, kad visuomenė nereaguoja į vyriausybės raginimus likti namuose krizės metu.

„Tikimės, kad gyventojai supranta dabartinių priemonių svarbą ir yra pasiruošę apriboti socialinius kontaktus. Mes stebime kaimynines šalis. Akivaizdu, kad (griežtas karantinas) būtų papildoma našta“, – sakė H. Braunas.

Jis perspėjo, kad griežtesnių suvaržymo priemonių bus imtasi, jei piliečiai ir toliau susitikinės viešose vietose.

Vokietijos didžiausia žemė Bavarija penktadienį tapo pirmuoju šalies regionu, įsivedusiu gyventojų judėjimo apribojimus, kad sustabdytų naujojo koronaviruso plitimą.

„Nuo vidurnakčio preliminariam dviejų savaičių laikotarpiui bus įvesti esminiai suvaržymai dėl išėjimo į lauką“, – sakė šios žemės vyriausybės vadovas Markusas Soederis (Markusas Sėderis).

„Bavarų neuždarome, bet beveik visiškai stabdome viešąjį gyvenimą“, – per spaudos konferenciją pridūrė M. Soederis.

Jau anksčiau šalies mastu buvo paskelbtas nurodymas užsidaryti visiems barams, klubams, laisvalaikio centrams ir ne pirmos svarbos produktų parduotuvėms.

Daugelyje žemių jau dabar uždrausti dideli žmonių susibūrimai. A. Merkel ir kiti lyderiai ragina visuomenę neiti iš namų.

Tačiau žmonės ir toliau bendrauja parkuose ir gatvėse, kai kurie net organizuoja vadinamuosius „korona“ pobūvius, todėl žemių vadovai perspėja, kad griežtas karantinas gali būti kitas logiškas žingsnis viruso plitimui stabdyti.

„Jeigu kiekvienas iš esmės nepakeis savo elgesio, mes negalėsime išvengti griežtesnių priemonių ir sankcijų“, – paskelbė pietvakarinės Badeno-Viurtembergo žemės premjeras Winfriedas Kretschmannas (Vinfrydas Krečmanas).

„Jeigu žmonės to nedarys savo noru, tada mes galime priimti tokį sprendimą“, – kalbėjo daugiausiai gyventojų turinčios ir labiausiai viruso paliestos Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės vyriausybės vadovas Arminas Laschetas (Arminas Lašetas).

Vokietijos federalinė sistema leidžia atskiroms žemėms ar net savivaldybėms savarankiškai priimti sprendimą dėl karantino paskelbimo.

Badene-Viurtemberge esantis Freiburgas tapo pirmuoju miestu, ketvirtadienį uždraudusiu gyventojams eiti iš namų. Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės valdžia penktadienį uždraudė „dviejų ar daugiau žmonių“ susitikimus lauke.

Tačiau nuomonės dėl karantino įvedimo skiriasi. Berlyno meras Michaelis Muelleris (Michaelis Miuleris) penktadienį perspėjo, kad karantinas „nėra panacėja“.

Tuo metu Saro krašto premjeras Tobias Hansas (Tobiasas Hansas) pritarė, kad šis savaitgalis bus „lemiamas“ prieš sekmadienio derybas. Jis taip pat paragino rasti visai šaliai tinkamą sprendinį.

Jeigu žmonės ir toliau ignoruos dabartinę tvarką, „mums reikės daugiau apimančių priemonių visoje šalyje“, sakė jis visuomeniniam transliuotojui ARD.

BNS