Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Neringa TuškevičienėŠaltinis: Etaplius.lt
Aš manau, kad mūsų rajonui tikrai reikalingas naujas sporto kompleksas ir tai abejonių niekam nekelia.
Ūkiškas valdymo būdas galėtų sukurti Širvintas tikrai patraukliausiu rajonu gyventi. Deja, ūkiškumo mūsų rajono valdyme nėra.
Viešieji pirkimai bado akis visiems suprantantiems apie juos, bet apie tai buvo kalbėta ne kartą. Kad ūkiškai valdant reiktų pirma pirkti projektavimo darbus, sudėliojus visus taškus projekte ir tada skelbti konkursą statybos darbams atlikti. Na o pas mus viskas atiduota vienu pirkimu statybininkams, rangovams. Bet aš šiandien ne apie tai.
Jau kurį laiką rinkėjai skambino ir pats mačiau, kad naujai statomame Sporto komplekse vykdomi kažkokie demontavimo darbai. Tai rodė šalia statybvietės stovintys stambiagabaričių atliekų konteineriai, pilni betono nuolaužų.
Man svarbu, kad rajone vykdoma daug projektų, kurie tikėkimės, kad bus naudingi mūsų rajono gyventojams. Mano nuomone, meras ir savivaldybės administracija privalo apie visus darbus, jų sėkmes ir nesėkmes informuoti rajono gyventojus. Juk kiekvienas ES paramos skirtas euras yra skirtas ne merui, o rajono gyventojams.
Skambinusieji gyventojai pasakojo, neva ardomas pagrindinis baseino indas, neva jo betonas neatitinka reikalavimų. Vienas sutiktas žmogus prasitarė, kad baseine dirba ne tik sekmadienį, bet ir naktį. Skubama ištaisyti broką. Tiesa tai ar melas – nežinau. Bet žmonių neužčiaups niekas.
Sulaukęs informacijos nutariau ją patikrinti, kad išvengčiau paskalų – ėmiausi žingsnių ir siekiau išsiaiškinti situaciją, jog ją galėčiau pateikti ir rinkėjams. Parašiau Savivaldybės administracijai prašymą ir paprašiau galimybės įeiti į statybvietę bei savo akimis pamatyti, kas vyksta. Savivaldybė atsitvėrė tyla.
Per komitetų posėdį administracijos direktorei priminiau apie savo prašymą. Atsakymo laukiau net ne vieną savaitę. Sulaukiau. Man teigiama, kad neturiu teisės įeiti į statybvietę. Jį pateikiu skaitytojams nuotraukose.
Tik va, Savivaldybės administracija „užmiršo”, jog visai neseniai SAVO tarybos narius vedžiojo ir po šią, ir po kitas statybvietes, ir niekas tam netrukdė. Taip išeina, kad opozicijos tarybos nariams nevalia žinoti, kaip vykdomi projektai? Kodėl? Ką slepia? Neįleisdami į objektą man tikrai nieko nepakenkė, bet rajono gyventojams, manau, kad taip. Mūsų kaip tarybos narių pareiga ne tik teisės aktus tvirtinti bet ir po rajono objektus pasižvalgyti turėtume. Ir mano, kaip statybos srityje turinčio patirtį, kontrolė arba patarimai tikrai pasitarnautų siekiant geresnių rezultatų. Merė aišku pasakytų, kad statybos aikštelėje yra darbų vadovai, tech. priežiūra, bet aš iš karto turiu atsakymą, kad statoma estrada taip pat turėjo ir darbų vadovus ir tech. priežiūrą, bet sugriuvo.
Perfrazuosiu žinomą posakį, jei Savivaldybė nenori teikti informacijos, mes ją pasiimsime patys. Tad skyriau laiko ir pasivaikščiojau. Beje, pasivaikščiojimas man tiek patiko, kad netrukus ketinu ir aplink kitus objektus pasivaikščioti. Tad ačiū Savivaldybei už gerą mintį.
Pasivaikščiojimo „vaisiai”
Žinoma, paisvaikščiojau tik palei naujai statomo sporto komplekso tvorą, bet ir to užteko, kad man, statybininkui, kai kurios detalės kristų į akis ir daug ką pasakytų. Taigi:
Pastato pamato apšiltinimas. Pastatų apšiltinimui yra panaudotas polistireninis putplastis ir jis yra jau pusmetį neizoliuotas nuo saulės spindulių. Polistirenas turi tokias savybes, dėl kurių jis negali ilgai sąveikauti su saule. Jei jis du mėnesius būna saulėje neuždengtas, elementariausiai praranda savo savybes ir jo šilumos sulaikymas mažėja, tai reiškia, kad pastato apšiltinimas nesuteiks tokios naudos, kokia ji būtų iškart uždengus, nes mažės šiluminė varža. Taigi, yra tikimybė, jog šilumos izoliacijai praradus savo savybes, pastato energetinis efektyvumas nebus toks, koks nurodytas projektuose, o gal net labiau nuostolingas, nei senasis baseinas.
Pamato drenažinė membrana. Ji neturi užbaigimo elemento, kuris membraną pritvirtina prie užbaigimo linijos. Tad pasekmių ilgai laukti nereikėjo – vienoje vietoje formuojasi vandens sankaupos tarp polistireno ir membranos, kitoje vietoje ji nuplyšusi kabo. Tad ir šis nekokybiškas darbas mažins sienų šiluminę varžą.
Žinoma, šiandien dėl to nieko negalime pasakyti Savivaldybei. Juk mums kartojama, kad viskas atiduota į rangovo rankas, o neva Savivaldybė priims tik kokybišką pastatą. Va ir gaunasi, kad pagrindinis naujai statomo objekto šeimininkas neturi teisės pareikalauti kokybės ir/ar geresnių medžiagų.
Savivaldybė dangsto rangovus
Suprantu, kad normalioje situacijoje Savivaldybė turėtų informuoti gyventojus ir statybos inspekciją apie statybinių medžiagų netausojimą, apie vykdomus demontavimo darbus. Kodėl ji to nedaro? Kokie ryšiai ir/ar susitarimai vykdomi? To nežinau. Tačiau aš tvirtai galiu pažadėti rajono gyventojams, kad atsakymų į klausimus ieškosiu ir reikalausiu, jog mūsų rajono pinigai būtų naudojami tinkamai, o objektai atitiktų visus reikalavimus bei būtų saugūs mūsų gyventojams.