Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt
Technologijos, internetas, kompiuteriai, planšetės, išmanieji telefonai, laikrodžiai ir ne mažiau išmanios apyrankės – tai dalykai be kurių tūkstantmečio kartos atstovai neįsivaizduoja savęs. Šios 1980-2000 metais gimusios kartos asmenis dažniausiai lydi neigiamos reakcijos, o iš jų rankų praktiškai niekada nedingsta išmanieji įrenginiai. Nors įvairios apklausos rodo, kad būtent toji „išpuikusi“ karta dirba sunkiai bet kurioje savo pasirinktoje srityje.
Tam, kad pritrauktų geriausius savo srities tūkstantmečio kartos specialistus, darbdaviai ateityje turės pasiūlyti daug daugiau nei tik patrauklų darbo užmokestį ar galimybę dirbti gerai vertinamoje kompanijoje. Tad kaip ateityje atrodys darbo vieta pagal šios kartos atstovus?
Kokia darbo vietos kultūra privilios tūkstantmečio kartos atstovus?
Prognozuojama, kad iki 2025 m. maždaug 75 proc. darbo jėgos sudarys tūkstantmečio kartos atstovai. Įmonės bei didelės organizacijos turės prisitaikyti prie šios kartos lūkesčių ir tikslų, pavyzdžiui, suteikti darbuotojams tokią aplinką, kur šie jaustųsi vertinami, nepriklausomi, bet tuo pačiu ir svarbia komandos dalimi.
Darbo vieta, kurioje darbuotojai gali dirbti grupelėmis, kartu spręsti problemas ar taikyti strategijas yra tik vienas pavyzdžių. Kaip tai įgyvendinti? Atvira biuro erdvė, kurioje kolegos gali laisvai ir dažnai pasikeisti informacija ir nuolat bendrauti, gali būti vienas iš sprendimų.
Tūkstantmečio kartos atstovai nebedirba tik dėl atlyginimo – jiems svarbus tikslas, veikla turi būti reikšminga, o organizacija turi turėti svarbią misiją. Anksčiau tokios svarbos reikšmei darbe tikimasi nebuvo – daugumai užteko atlyginimo, o jų misija ir tikslai buvo skirti šeimoms ir bendruomenėms.
Ne mažiau svarbus punktas – grįžtamasis ryšis. Iš tiesioginio vadovo tikimasi nuolatinių susitikimų ir darbų aptarimo. Naujoji karta nori jaustis reikalingais, saugiais, reikšmingais organizacijos veikloje bei siekiant bendrų tikslų.
Mobili darbo vieta – svarbus privalumas
Kitas svarbus darbo aspektas yra galimybė bent kartais atlikti užduotis ne iš biuro – dauguma šios kartos atstovų mano, kad galimybė „dirbti iš namų“ ar „dirbti nuotoliniu būdu“ yra itin svarbi. Darbas „nuo devynių iki penkių“ netenkina taip pat – lanksčios darbo valandos suteikia galimybę dirbti produktyviau, ypač dabar, kuomet yra sukurtos visos technologinės galimybės.
Verslo pasaulis nenustoja keistis ir tobulėti jau gana ilgą laiko tarpą. Be abejo, augimą įtakojo ištobulėjusi kompiuterinė technika ir kitos technologijos, kurių dėka savo darbus galime atlikti iš beveik bet kurios pasaulio vietos. Tą įgyvendinti padės, pavyzdžiui, virtualios realybės technologijos. Jau dabar nesunkiai galime įsivaizduoti darbinį susitikimą, kuomet mūsų kolega jame dalyvauja tiesiogiai iš kito pasaulio krašto dėvėdamas virtualios realybės akinius.
Tūkstantmečio kartai reikia pažangiausių technologijų
Tūkstantmečio kartos atstovus, kurie „užaugo“ su internetu, o dabar dalį savo gyvenimo perkelia į socialinius tinklus, bus kur kas sunku nustebinti darbine erdve. Todėl įvairios bendrovės kuria vis inovatyvesnes technologijas: susirinkimams su partneriais rinksimės virtualios realybės akinius, o konferencijų salėse, tikėtina, neišvysime mūsų akiai įprastų lentų. Viena iš tokių naujovių – verslo susitikimams, susirinkimams ir kitam profesionaliam naudojimui skirtas skaitmeninis ekranas.
Pietų Korėjos technikos milžinės sukurtas skaitmeninis ekranas verslo susitikimus ir konferencijas perkels į aukštesnį lygį. Skirtingai nuo savo pirmtakų, šią pažangią darbo priemonę vienu metu valdyti galės keli žmonės, informaciją rodomą ekrane redaguoti bus paprasta pirštu ar specialaus pieštuko pagalba, o užrašytas pastabas ištrinti galima vos perbraukus delnu.
Viename susitikime dalyvaujantys asmenys savo asmeniniuose prietaisuose (kompiuteriuose, išmaniuosiuose telefonuose, planšetėse) esantį turinį galės ne tik perkelti tiesiai į skaitmeninį ekraną ir pristatyti kitiems, bet ir juose matys skaitmeninėje lentoje esančią informaciją. Taip pat ekrane vienu metu vartotojas galės matyti iki 20 puslapių ir juose lengvai ieškoti reikiamo bei konkretaus turinio. Tai leis sutaupyti laiko, nes susitikimo dalyviams nereikės sklaidyti šusnies dokumentų ir juose ieškoti reikalingos informacijos.
Sukurti tokią darbo vietą, kuri labiau primena ateitį nei praeitį yra vienas svarbiausių dalykų, kuriuos gali nuveikti organizacija tam, kad išlaikytų geriausius savo srities tūkstantmečio kartos profesionalus.
Rūta Pauliukonytė