PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2022 m. Kovo 22 d. 14:15

Viskas, ką turėtume žinoti apie generatorius su starteriu

Vilnius

Reporteris EditaŠaltinis: Etaplius.lt


209946

Ne paslaptis, kad rudens-žiemos laikotarpis – atsakingas mėnuo vairuotojams. Ideali situacija, kai automobilis nereikalauja ypatingos priežiūros, išskyrus būtiniausias: pakeisti padangas ar periodiškai įpilti langų plovimo skysčio. Tačiau situacija nereta, net ir visiškai naujų automobilių savininkams, kai automobilis atsisako užvesti šaltą žiemos rytą.

Kodėl jums reikia generatoriaus automobilyje?

Visų pirma, atidžiau pažvelkime į automobilio generatoriaus funkcijas. Visuose šiuolaikiniuose automobiliuose yra gausu elektros įrangos, kuriai reikalingas maitinimo šaltinis. Taip pat, modeliams, kuriuose nėra jokių papildomų periferinių įrenginių, reikalinga elektra, bent jau užvesti variklį su starteriu, sukurti žvakių kibirkštį, kad užsidegtų oro ir kuro mišinys. Norint aprūpinti visus šiuos vartotojus automobilyje, naudojami 2 šaltiniai - akumuliatorius ir generatorius.

Akumuliatorius kaupia energiją ir prireikus gali ją perduoti energiją vartojantiems įrenginiams. Kol generatorius gamina energiją, maitina įrenginius ir įkrauna bateriją. Taigi, jei generatorius bus pašalintas iš automobilio konstrukcijos, jis kurį laiką galės užvesti ir net važiuoti, tačiau išsekus akumuliatoriaus įkrovai automobilis sustos.

Generatorius su starteriu dažnai tampa vairuotojams neįminama mįslė. Dažnai pamirštame apie šias detales ir joms tenkančias apkrovas. Jų svarba paprastai suprantama po pirmojo gedimo. Turite žinoti, kad bet kuri automobilio dalis reikalauja priežiūros ir remonto. Deja, daugeliui šios žinios ateina tik su patirtimi. Štai kodėl pagrindinis šios problemos sprendimo būdas yra remonto darbai. Starterio remontas, kaip ir generatoriaus remontas, yra labai sudėtingas, todėl būtina žinoti, kaip pradiniame etape atpažinti starterio ar generatoriaus gedimus, kad tai nesukeltų rimtesnių pasekmių.

Generatoriaus gedimai pasireiškia įvairiai, tačiau daugeliu atvejų jie neatsiranda staiga, vairuotojas turi laiko pastebėti artėjantį gedimą.

  • Sunkumai užvedant variklį.

  • Pritemę arba mirgantys priekiniai žibintai.

  • Prietaisų skydelyje įjungta piktograma.

  • Švilpiantis pavaros diržas.

  • Perkaitęs ar nutrūkęs diržas.

  • Pašaliniai garsai iš automobilio variklio.

Vykstant į tolimą kelionę, įsitikinkite, kad jūsų automobilio generatorius yra geros būklės. Jo gedimas yra ne mažiau klastingas nei pavarų dėžės gedimas ar nutrūkęs paskirstymo diržas. Jūs tiesiog negalėsite patys išspręsti problemos kelyje be specialių įrankių, atsarginių dalių ir patirties.

Remiamas turinys.