PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Veidai2021 m. Kovo 5 d. 15:21

Viskas dėl meilės

Akmenė

Roma JonikienėŠaltinis: Etaplius.lt


167301

Vaikai dabar jau nebepatiria to jausmo, kai apie norimą žaislą svajoji mėnesių mėnesiais, kol gauni per gimtadienį ar randi po eglute. Dabar vaikai turi tiek žaislų, kad jiems sudėti perkamos didžiausios dėžės. O neretai net iš maisto parduotuvės šalia riestainio vaikas gauna naują žaislą. Kai tokia gausybė žaislų šiandien, o tėvai gali nupirkti, parsisiųsti iš viso pasaulio, neretai vaikui mieliausi būna visai ne iš parduotuvės. Apie tokius žaislus ir  laisvalaikio pomėgį kalbamės su Aurelija Laurinaitiene dabar  vadovaujančia Akmenės socialinių paslaugų namams.

Būna, kai  imi domėtis keistais dalykais, pavyzdžiui, kai atsiranda anūkai, imi suprasti žaislų pasaulį. Ir nebesistebi, kodėl mielesnis medžiaginis arkliukas Benas ar karvutė Džesika, o ne kokia plastiko lėlė. Pamačius  facebook‘o puslapyje Aurelijos Laurinaitienės  rankdarbių nuotraukas, plykstelėjo mintis,  kad  pomėgiai, kurie neretai yra pakankamai toli nuo profesijos ar darbo, į dienas turėtų atnešti kitokių spalvų, savitai papildyti ar praturtinti. Procesas turi nešti džiaugsmo.  O rankdarbiai, tarp jų ir mezgimas, nėrimas, kai parduotuvėse gausa ir pasirinkimas, turi būti kitokie, ypatingi. Aurelijos nerti žaislai tokie ir yra – išraiškingi ir be galo mieli.

Aurelija Laurinaitienė sako, kad mezgimas  atsirado dar studijų laikais, magėjo pasidaryti sau ką originalesnio, išskirtinesnio. Paskui buvo mezginiai savo šeimai.  Kai artimieji jau visko turi, pradedi megzti kitiems. Mezgė kojines, pirštines, nėrė riešines. Pirštines ir riešines puošė karoliukais. Procesas, kai gimsta dailieji mezginiai, yra ypatingas, jie lyg meno kūriniai, kuriuos vis tobulini. Paskui atsiranda poreikis ieškoti ko nors naujo. Taip atsirado žaislai.

Zuikiai, katinai, meškiukai, pingvinas ar klounas su savo charakteriais, nuotaikomis, net istorijomis, nes nerdama dažniausiai žino, kam jie bus skirti.  Aurelija savo nertus žaislus vadina „migdukais”, mat juos vaikai dažnai glaudžia prie savęs, su jais nurimsta, jaučiasi saugūs, užmiega.

Daugiau Lilija Smalakienė šeštadienio, kovo 6 d., VIENYBĖJE.

kiskiu-seima-262x300.jpg