PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Namai2017 m. Rugsėjo 20 d. 16:26

Visagino savivaldybės kaimuose startuoja akcija „Kūrenkime saugiai“

Visaginas

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


15046

Vis labiau vėstant orams prasideda intensyvaus šildymo sezonas, o su juo atsiras ir naujų sąlygų bei priežasčių gaisrams kilti, kadangi gyventojai, daugiau laiko praleisdami namuose, naudoja šildymo įrenginius, elektrinius buitinius prietaisus, nesilaiko elementarių gaisrinės saugos taisyklių. Kaip rodo statistika, šaltaisiais metų mėnesiais labai padaugėja gaisruose žūstančių žmonių.

Siekdama į tai atkreipti dėmesį, rugsėjo –spalio mėnesiais bus vykdoma akcija „Kūrenkime saugiai“ Visagino savivaldybės kaimuose. VPP skyriaus pareigūnai ir ugniagesiai-gelbėtojai akciją atliks sodininkų bendrijų teritorijose savaitgaliais nuo 10 val. iki 12 val., o kitus Visagino savivaldybės teritorijoje esančius kaimus aplankys darbo dienomis. Siekiant išvengti gaisrų gyvenamuosiuose būstuose, VPP skyrius nori priminti gaisro saugos taisykles.

Gerbiami sodininkai ir kiti individualių namų savininkai!

- nepradėkite šildymo sezono neišvalę kamino, pakuros. Bet koks šių šildymo sistemos komponentų užsikimšimas didina ne tik oro taršą ir mažina efektyvumą, bet ir didina gaisro riziką.

Gyvenimo praktika ir skaudi statistika, rodo suodžiai dūmtraukiuose dega pas tuos, kurie neišsivalė dūmtraukių prieš kūrenimo sezoną, bei kas 3 mėnesius neatliko profilaktinio dūmtraukių valymo. Šildomuose krosnimis namuose gaisrai kyla, kai krosnys yra perkaitinamos, atsiranda plyšiai kaminų ar židinių sienelėse, pro kuriuos gali prasiveržti ugnis.

-palėpėse ir kitose gaisro atžvilgiu pavojingose patalpose mūriniai dūmtraukiai su dūmų kanalais turi būti išbalinti, kad laiku pastebėti tuos plyšius.

Todėl labai svarbu, kad šildymo įrenginiai ir dūmtraukiai būtų techniškai tvarkingi.

- katilą eksploatuokite griežtai laikydamiesi katilo gamintojo nustatytos naudojimo tvarkos, naudoti tik tam katilui numatytą kurą, laikytis saugos ir technologinių reikalavimų.

-kūrenkite tik sausą kietąjį kurą. Drėgnas kuras pakuroje – ir šildo silpniau, ir jo reikia daugiau, ir šildymo sistema genda dažniau. Nedeginkite jokių atliekų. Degant medienos drožlių ar plaušo plokštėms ar iš jų gaminamų baldų gamybos atliekoms, plastikui, sintetiniams audiniams ir kitokioms šiukšlėms, išsiskiria ypatingai pavojingi sveikatai teršalai.

- nereikėtų pamiršti, kad krosnies įkūrimas degiais skysčiais (benzino, žibalo, acetono ir kt.) ar kietojo kuro laikymas šalia krosnies gali baigtis tragedija.

-kad iš krosnies pakuros iškritusios žarijos neuždegtų grindų, būtina prie jų prikalti skardos lapą arba įrengti nedegų pagrindą.

-negalima malkų bei kitų degių medžiagų laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių. Taip pat primename, kad gaisro židiniu gali tapti arti krosnies džiovinami drabužiai.

-kūrenant krosnis, ypač pavojingos smalkės, todėl būtina laikytis tam tikrų taisyklių, nes galima jomis apsinuodyti. Iškūrenę krosnį, per anksti neužstumkite sklendės, norėdami, kad krosnis per greitai neatvėstų. Sklendę galima visiškai uždaryti tik įsitikinus, kad ugnis jau baigė rusenti.

-negalima išeiti iš namų, kai kūrenasi krosnis, arba palikti jos prižiūrėti mažamečiams vaikams. Baigti kūrenti krosnį reikia ne vėliau kaip prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti.

-jei užkūrus krosnį ar židinį dūmai ima rūkti į patalpas, reikia nedelsdami išvalyti krosnį ir dūmtraukį.

Nepamirškite, kad netvarkingą krosnį kūrenti draudžiama!

Gerbiami Visaginiečiai, jeigu patalpas šildote elektriniais prietaisais, atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis tokius elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai.

- Elektrinius šildymo prietaisus reikia statyti toliau nuo užuolaidų bei baldų.

- Nepalikite ant jų padžiautų rūbų, o išeidami iš namų elektrinius šildymo prietaisus būtinai išjunkite.

- Nemažai gaisrų kyla dėl savos gamybos elektrinių šildymo prietaisų naudojimo. Dėl šios priežasties ypač dažnai dega statybininkų vagonėliai, sodo nameliai, garažai. Būtina naudoti tik gamyklinius šildymo prietaisus, žinoma, prieš tai gerai susipažinus su jų eksploatacijos taisyklių reikalavimais.

Kad būtų išvengta sunaikinto turto ir žmonių žūčių, laikykitės saugaus elgesio su ugnimi taisyklių!

Rekomenduojame įsigyti bei įsirenkite gyvenamosiose patalpose autonominius dūmų detektorius, kurie įspėtų apie gaisro pavojų.

Per 2017 metų 8 mėnesius Lietuvoje kilo 7279 gaisrai, kuriuose žuvo 66 žmonės, iš jų – 3 vaikai, traumuota buvo 119 žmonių. Dėl krosnių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų Lietuvoje kilo 695 gaisrai, kuriuose žuvo 8 žmonės, iš jų – 2 vaikai, traumuota buvo 5 žmonės.