Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Jolita KirkilaitėŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių „Aušros“ muziejus pastaraisiais metais daug dėmesio skiria kultūros paveldo skaitmeninio turinio kūrimui ir jo sklaidai. Susidariusi pasaulinė ekstremali situacija ir išaugę lankytojų virtualių paslaugų poreikiai paskatino muziejininkus išplėsti sukurto turinio pasiekiamumą – pradėtas vykdyti projektas „Skaitmeninės komunikacijos galimybių išplėtimas Šiaulių „Aušros“ muziejaus internetinėse svetainėse“.
Įgyvendinus Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės finansuojamą projektą, muziejaus interneto svetainės pasipildys inovatyviomis virtualiomis ekspozicijomis, kultūros ir meno sklaidos platformomis, nuotoliniam naudojimui bus pritaikytas muziejaus edukacinis turinys.
Įprasta virtualias parodas publikuoti internete, pateikiant eksponato vaizdą ir jo aprašą 2D vaizdo formate, vienas iš naujai kūriamų įrankių sudarys galimybę apsilankyti virtualios realybės 3D galerijoje. Pagrindinėje muziejaus interneto svetainėje www.ausrosmuziejus.lt veiks paroda „Susitikimai: Šiauliečiai menininkai“, leisianti išsamiai susipažinti su muziejaus rinkiniuose ir asmeniniuose šiauliečių dailininkų archyvuose saugomais jų darbais. Fotografijos muziejaus interneto svetainėje www.fotomuziejus.lt lankytojų lauks paroda „Kolekcija“, reprezentuojanti Fotografijos muziejaus meninės fotografijos rinkinio aukso fondą, kuriam atrinkti 75 žymiausių Lietuvos fotomenininkų kūriniai. Virtualią 3D galeriją bus galima apžiūrėti kaip 360° panoramą arba per VR akinius. Šiuolaikinių technologijų sprendimai įgalins tikroviškai išgyventi apsilankymo galerijoje patirtį neišeinant iš namų. Virtualioje galerijoje taip pat bus eksponuojamos ir kitos „Aušros“ muziejaus padalinių parodos.
Įsijausti į malūnininko vaidmenį ir suprasti šios srities darbo specifiką padės Žaliūkių vėjo malūno edukacinis virtualios realybės modelis ir žaidimas. Moksleiviams jis bus itin patrauklus – virtualios realybės akinių pagalba suteiks išskirtinius potyrius. Sukūrus visa apimantį Žaliūkių malūno 3D modelį, atitinkantį realų statinį, muziejaus lankytojas bus perkeltas iš dabarties į praeitį, į laikus, kai malūnai buvo neatsiejama gyvenimo dalis. Bus galima susipažinti su malūno veikimo principu, patirti visus potyrius, kurie kyla malant grūdus: įvairius triukšmus, pavojus, stebėti visą kelią nuo grudų atgabenimo į malūną iki miltų supylimo į maišus, ir net „išnešti“ pilną miltų maišą į kiemą.
Įvairialypė „Aušros“ muziejaus veikla apima ir leidybinį darbą, kurį iki šiol pažinti buvo galima tik gyvai, nes knygomis prekiaujama tik muziejaus padalinių kasose. Dalis muziejaus leidybinės veiklos produktų bus perkelti į naują muziejaus svetainės skiltį „Skaitmeniniai leidiniai“. Lankytojai čia ras ir muziejaus knygų bei suvenyrų parduotuvę. Pirmasis skaitmeninis leidinys, kuris bus publikuotas svetainėje – „Šiaulių „Aušros“ muziejaus metraštis. 2005–2017“. Tai tęstinis-periodinis leidinys, skirtas muziejaus veiklai pristatyti. Metraštis apima muziejui svarbų veiklos laikotarpį, kuomet buvo vykdomi svarbūs investiciniai infrastruktūros projektai, kuriuos įgyvendinus buvo sudarytos sąlygos naujos kokybės paslaugoms teikti, burti ir edukuoti bendruomenę, teikti turizmo paslaugas. Viliamės, kad leidinys ir jame sukaupta informacija bus įdomi ir naudinga visiems besidomintiems muziejininkyste, kultūriniu regiono gyvenimu, o elektroninis leidio formatas leis juo lengvai naudotis.
Lankytojų patogumui bus išplėstas vieno svarbiausių muziejaus ir Šiaulių miesto reprezentacinių renginių – Tarptautinio Chaimo Frenkelio vilos vasaros festivalio – pristatymas virtualioje erdvėje. Festivaliui skirtoje svetainės skiltyje patogiai ir aiškiai bus pateikiama renginių informacija, koncertų ištraukos, fotografijų galerijos, anonsai ir kt.
Įgyvendinus projektą, Šiaulių „Aušros“ muziejaus internetinių svetainių pokyčiai patenkins įvairių tikslinių grupių poreikius: moksleivių ir suaugusiųjų, besidominčių menu apskritai ir išskirtinai – menine fotografija, šiuolaikine daile, senaisiais fotografijos procesais. Aktualaus turinio ras etnokultūros puoselėtojai, muzikinės kultūros gerbėjai, besidomintys muziejininkyste, studentai, rašantys baigiamuosius darbus, susidomėję šiuolaikinėmis informacinėmis technologijomis ir jų kūrybiniais sprendimais ir kt.