PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Verslas2017 m. Gegužės 3 d. 10:49

Vilniuje vykstančioje konferencijoje skatinama moterų karjera ir lyderystė

Vilnius

Eva KazlauskienėŠaltinis: Etaplius.lt


1411

Vilniuje vykstančioje tarptautinėje konferencijoje „Go Forward!“ daugiau nei 20 pranešėjų pristatys savo įžvalgas, patirtį, idėjas, keičiančias verslo, mokslo ir kultūros pasaulį, laužančias stereotipus ir skatinančias moterų karjerą bei lyderystę. Sveikindama konferencijos dalyvius Prezidentė Dalia Grybauskaitė paragino stiprinti atsakingą lyderystę, nes tik ji atveria kelią ateičiai.

„Lietuvai ir pasauliui reikia drąsių ir kūrybingų žmonių, kurie nebijo kliūčių ir kurių nevaržo stereotipai. Ryžtas ir atkaklumas siekiant tikslo formuoja ir asmenines, ir visos Lietuvos sėkmės istorijas“, - sveikinime konferencijos dalyviams sako šalies vadovė. D. Grybauskaitė vadovauja Moterų pasaulio lyderių tarybai.

Vieno iš konferencijos iniciatorių „Swedbank“ Lietuvoje vadovės Dovilės Grigienės teigimu, bankas savo pavyzdžiu nori parodyti, kad situaciją gali keisti ir verslas, ir viešasis sektorius.

„Vienas iš būtinų pokyčių - sulyginti tą patį darbą atliekančių vyrų ir moterų darbo užmokestį. Didžiuojuosi galėdama pasakyti, kad „Swedbank“ ėmėsi aktyvių žingsnių šioje srityje, ir šiuo metu vyrų ir moterų statistinis atlygio skirtumas mūsų organizacijoje sudaro mažiau nei 1 procentą“, - sako D. Grigienė.

Ekonomistai teigia, kad didesnis moterų ekonominis įgalinimas naudingas visiems - pačioms moterims, šeimai, verslui, šalies ekonomikai.

Savo patirtimi konferencijoje dalysis JAV politikė Meryl Frenk (Meryl Frank), kuri Barako Obamos valdymo laikotarpiu buvo paskirta JAV ambasadore Jungtinėse Tautose, šachmatų didmeistrė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir jos vyras Danijos šachmatininkas, pasaulio čempiono treneris Peteris Nielsenas (Peter Nielsen). Apie vadovams kylančius iššūkius kalba „Swedbank“ grupės rizikos vadovė, grupės vadovybės komiteto narė Helo Meigas, ERGO draudimo grupės Baltijos šalyse valdybos pirmininkas dr. Kęstutis Bagdonavičius, ESO valdybos pirmininkė Dalia Andrulionienė ir kiti.

„Mūsų tikslas - užtikrinti lyčių balansą vadovaujančiose pozicijose viešajame bei privačiajame sektoriuje, panaikinti atlygio skirtumus, taikyti pripažintas tarptautines gerąsias praktikas moterų karjeros srityje, todėl labai svarbu garsiai ir atvirai kalbėti apie moterų lyderystę“, - sako „Ellex Valiunas“ partnerė ir asociacijos „Lyderė“ narė Dovilė Burgienė.

Statistikos duomenimis, nors Europos Sąjungoje aukštąjį išsilavinimą turi daugiau moterų nei vyrų, didžiuosiuose versluose ir prestižinėse profesijose vis dar tebedominuoja vyrai. Moterys vidutiniškai gauna mažesnius atlyginimus ir pensijas, dažniau dirba ne visą darbo dieną ir pagal trumpalaikes sutartis bei turi mažiau ekonominės nepriklausomybės.

Lietuvoje moterys, nepaisant aukščiausių išsilavinimo rodiklių, vis dar gerokai atsilieka nuo vyrų pagal darbo užmokesčio dydį. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, moterų ir vyrų darbo užmokesčio atotrūkis šalies ūkyje 2015 m. sudarė 14,3 proc. ir, palyginti su 2014 m., padidėjo 0,6 procentinio punkto.

Eltos informacija