Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Etaplius.LTŠaltinis: Vilniaus rajono savivaldybė
Kaip ir kasmet, minint Kovos su prekyba žmonėmis dieną, Vilniaus rajono Avižienių, Riešės, Maišiagalos ir Zujūnų seniūnijose vyko prevencinis Vilniaus rajono gyventojų informavimas, kaip netapti prekybos žmonėmis auka. Pernai prevencinis Vilniaus rajono gyventojų informavimas vyko Mickūnų, Lavoriškių, Kalvelių ir Rudaminos seniūnijose.
Šiandien seniūnijose lankėsi ir didžiausiose susibūrimo vietose Vilniaus rajono savivaldybės administracijos, Vilniaus arkivyskupijos Caritas ir Dingusių žmonių šeimų paramos centro atstovai dalijosi su praeiviais aktualia informacija apie prekybą žmonėmis ir šiuolaikinius verbavimo metodus, pasakojo kaip atpažinti prekybos žmonėmis aukas ir kur kreiptis siekiant pranešti apie tai atitinkamoms institucijoms.
Vilniaus rajono savivaldybė nė vienerius metus vykdo tarpinstitucinį bendradarbiavimą, prevencines priemones, tokiu būdu siekdama užkirsti kelią šiai problemai plisti. Siekiant plėtoti veiksmingą kovą su prekyba žmonėmis, dar 2018 m. balandžio 25 d. buvo patvirtinta sudaryta Vilniaus rajono savivaldybės kovos su prekyba žmonėmis koordinavimo komisija, kuri prisideda prie bendro institucijų darbo kovojant su prekyba žmonėmis, analizuoja prekybos žmonėmis tendencijas, renka statistinius duomenis apie prekybos žmonėmis aukas, rengia kovos su prekyba žmonėmis planus, prevencinių priemonių sąrašą ir koordinuoja jų įgyvendinimą.
„Vilniaus rajono savivaldybės administracijos kvietimu antrus metus dalyvaujame prevencinėje akcijoje, skirtoje informuoti Vilniaus rajono miestelių gyventojus apie šiuolaikinę vergovę ir prekybą žmonėmis. Esame įsitikinę, jog tik visapusiška ir kryptinga prevencinė veikla lemia, kad prekybos žmonėmis mastas Lietuvoje mažėtų. Vyrai ir moterys tiki „geradariais“ ir, kad jiems nenutiks nieko blogo, todėl darbo pasiūlymus priima netikrindami informacijos apie darbo pobūdį, ar iš tiesų galima pasitikėti, kai siūlomas darbas ir didelis darbo užmokestis kitos valstybės piliečiui, nemokančiam užsienio kalbų ir neturinčiam kvalifikacijos. Įsitikinkite, kad tai saugu. Netylėkite ir nebijokite kreiptis konsultacijos ir pagalbos“, – apie prevencinių renginių naudą komentavo Dingusių žmonių šeimų paramos centro vadovė Natalja Kurčinskaja.
Pagalba prekybos žmonėmis nusikaltimų aukoms
Prekyba žmonėmis gali būti:
Seksualinis išnaudojimas;
Vergiškas (priverstinis) darbas;
Išnaudojimas nusikaltimams vykdyti;
Prekyba organais;
Priverstinės (fiktyvios priverstinės) santuokos;
Elgetavimas;
Vaikų pornografija;
Moterų išnaudojimas surogatinei motinystei;
Prekyba vaikais ir mažais vaikais įvaikinimo tikslais;
Vaikų išnaudojimas kariuomenėse ir kt.
Prekybos žmonėmis formos išlieka tos pačios – daugiausiai išnaudojama nusikalstamoms veikoms, priverstiniam darbui, seksualiniam išnaudojimui. Dažnai prekiautojai žmonėmis naudojasi finansiniais žmonių poreikiais, nukentėjusiais tampa asmenys, kurie augo disfunkcinėse šeimose, turi negalią, gauna žemesnes pajamas arba niekur nedirba.
Viena iš naujausių prekybos žmonėmis formų tai – verbavimas socialiniuose tiksluose. Įvairūs pažinčių portalai ir socialiniai tinklai tampa lengva ir sunkiai kontroliuojama žmonių verbavimo priemone. Interneto pagalba nusikaltėliai gali nesunkiai įtraukti aukas į prekybos žmonėmis tinklus, todėl svarbu išlikti budriais elektroninėje erdvėje.
NETYLĖKITE! Kreipkitės – Jums bus suteikta visapusiška pagalba!
Jei nukentėjote nuo seksualinio išnaudojimo, dirbote be atlygio, buvote verčiami daryti nusikaltimus, prievarta susituokti, elgetauti, neteisėtai gabenti prekes ar daiktus, Jus šantažuoja ar grasina, o gal žinote, kas nuo to nukentėjo? Kreipkitės – Jums bus suteikta visapusiška pagalba! Konfidencialumas garantuojamas.
Visą parą veikianti Karštoji linija nukentėjusiems nuo prekybos žmonėmis ar susidūrusiems su šiais atvejais ar patyrus seksualinę prievartą. Pagalba teikiama rusų, anglų ir lietuvių kalbomis:
Nacionalinė pagalbos linija Lietuvoje 8 800 91119
Nacionalinė pagalbos linija, skambinantiems iš užsienio +370 616 91 119.
El. paštas info@stop-trafficking.lt
Nacionalinė asociacija prieš prekybą žmonėmis teikia pagalbą nuo prekybos žmonėmis nukentėjusiems asmenims:
emocinė parama;
psichologinės ir teisinės konsultacijos;
pagalba bendradarbiaujant su institucijomis;
kita pagalba priklausomai nuo poreikių.