Sportas2017 m. Gruodžio 10 d. 20:19

Vilniaus „Lietuvos rytas“ išplėšė pergalę Kaune

22965

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sekmadienį Vilniaus „Lietuvos rytas“ svečiuose po atkaklios kovos 65:63 (18:16, 12:13, 18:22, 17:12) įveikė čempiono titulą ginantį Kauno „Žalgirį“.

Paskutinį kartą „Lietuvos rytas“ žalgiriečius nugalėjo 2016 metais Vilniuje vykusiame Karaliaus Mindaugo taurės turnyre, o Kaune vilniečiai šventė pergalę po daugiau nei trejų metų pertraukos.

Susitikimo pradžioje vilniečiai išsiveržė į priekį 10:2, o 7-ąją min. įgijo dviženklį pranašumą 16:5, tačiau žalgiriečiai laimėjo atkarpą 11:2 ir po 10 žaidimo minučių sumažino atsilikimą iki dviejų taškų 16:18, o antrojo kėlinio pradžioje išsiveržė į priekį 22:18. Iki ilgosios pertraukos kova vyko taškas į tašką ir po pirmosios rungtynių pusės svečiai turėjo minimalų pranašumą 30:29. Trečiajame kėlinyje kauniečiams pavyko perimti iniciatyvą ir šiek tiek atitrūkti (49:41), bet vilniečiai vėl priartėjo ir prieš lemiamą ketvirtį atsiliko tik trimis taškais (48:51).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje žalgiriečiai padidino skirtumą iki septynių taškų (57:50), bet, likus žaisti 3 min. 10 sek., „Lietuvos ryto“ žaidėjas Trevisas Petersonas (Travis Peterson) pataikė dvitaškį su bauda ir išvedė savo komandą į priekį 62:61. Komandos apsikeitė rezultatyviomis atakomis ir, likus 32 sek., vilniečiai pirmavo 64:63. Vilniečiai nuo kitos „Žalgirio“ atakos apsigynė, aikštės šeimininkai prasižengė, bet Benas Medženas (Ben Madgen) pataikė tik vieną baudą iš dviejų. Vis dėlto, kauniečiams pelnyti taškų nepavyko ir pergalę šventė sostinės klubas.

„Lietuvos rytui“ T. Petersonas pelnė 17 taškų, Martynas Echodas - 14, Rokas Giedraitis ir B. Medženas - po 10.

Vos antrąją nesėkmę šio sezono LKL pirmenybėse patyrusioje Kauno komandoje 18 taškų surinko Paulius Jankūnas (8 atk. kam.), 12 - Vasilijė Micičius, 8 - Brendonas Deivisas (Brandon Davies).

Kauniečiai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 41-34, bet pataikė tik 4 tritaškius iš 22. Vilniečiai iš toli pataikė 7 metimus iš 20.

„Žalgiris“ (12 pergalių/2 pralaimėjimai) pirmauja čempionate, o „Lietuvos rytas“ (10/4) užima trečiąją vietą.