PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2022 m. Vasario 23 d. 08:48

Vilniaus knygų mugėje šiauliečiai kvies aplankyti „Graudu sieną“

Šiauliai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt


205547

Šiais metais Vilniaus knygų mugės Muzikos salėje jau ketvirtą kartą įsikurs simbolinė muzikos ir menų mylėtojų šventykla vadinamas stendas „Graudu siena“, kuris kvies susitikti su Šiaulių regiono muzikos ir kitų menų kūrėjais, sužinoti apie jų leidybinę veiklą, džiaugtis interaktyviomis pramogomis ir, žinoma, didžiulėmis kainų nuolaidomis naujausiems albumams bei išskirtinei atributikai. Visa tai laukia 2022 m. vasario 24–27 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre LITEXPO.


Foto galerija:

6214d6db45eae.jpg
6214d6dbd87fe.jpg
6214d6dbd3b1b.jpg
6214d6dc5bdf2.jpg
6214d6dc5f59a.jpg

„Šių metų Vilniaus knygų mugės tematika labai vizuali ir muzikali – vaizdas kaip tekstas. Tad dalyvaudami Knygų mugėje, be jokios abejonės, atsižvelgėme į šią temą ir pristatydami Šiaulių regiono menininkus, norime parodyti, kiek daug joje slypi šiandienos gyvenimo kontekstų“, – teigia Remigijus Ruokis, festivalio „Šiaulių naktys“ siela, leidybinės komandos VšĮ „Remigijaus akcija“ lyderis, jau eilę metų iš idėjos populiarinantis šiauliečių kuriamą ir atliekamą muziką bei kitas meno šakas.

Pasak jo, šiais metais šiauliečiai kvies visus susitikti prie simbolinės „Graudu sienos“ – vietos, kurioje į sostinę besiveržiantys atlikėjai iš regionų „galės paverkti, kaip jiems sunku… pasiskųsti ir pristatyti savo „liūdną“ kūrybą tiesioginių eterių metu“. Kita vertus, neplanuojama nieko sugraudinti, atvirkščiai, – rimstant pandemijai, „Graudu siena“ taps vilties, atgimimo ir inspiracijų kūrybai vieta. Čia lankytojų kiekvieną mugės darbo dieną kone kas valandą lauks nemažai staigmenų: bus galima pabendrauti su daugiau nei pusšimčiu atlikėjų, sužinoti apie įrašytus albumus ir koncertinę veiklą, fotografuotis ir gauti autografų, įsigyti specialios atributikos, kompaktinių plokštelių, kasečių (MC) ar vinilų ir kitų leidybos produktų su ypatingomis nuolaidomis, tarp kurių ir riboto tiražo išskirtiniais dailininko Pauliaus „Pukos“ Arlausko piešiniais papuoštas šių metų kalendorius „TAYKAIKAA“. Jį stende pristatys ir pats autorius.

Pasak šiaulietės, vienos svarbiausių alternatyvios muzikos konkurso-festivalio „RUMSHK“ organizatorių Dianos Kuprytės, šiauliečių stende vietos ras ir dalis šio festivalio scenos atlikėjų. „Dalyvaudami alternatyvios muzikos festivalyje RUMSHK, kuris vyksta Šiauliuose, jie automatiškai tampa šio regiono istorijos dalimi, o sudarydami galimybes jiems dalyvauti Knygų mugėje, jos lankytojams galime pristatyti visą alternatyvios muzikos žanrų paletę“, – sako ji, pridurdama, kad ši muzika turi didelį potencialą, kurį parodė ir šiųmetinė „Eurovizijos“ konkurso atranka.

Šiauliečių stende „tilps“ daug įvairių žanrų: sunkus rokenrolas ir grupė „Pekla“, dainuojamoji poezija ir grupė „Klara.“, destruktyvusis hiphopas ir „John‘s Shower Band“, alternatyvi dainuojamoji poezija ir Gabija Petrauskaitė su debiutiniu albumu „Lyg sapne“, fanko, soulo, roko ir džiazo mišinys bei grupė „Reinless“, džiazo ir roko lydinys „Dargana“, dream pop ir Eligijus Žilinskas su projektu „Sungazer“, alternatyvaus roko/metalo grupė „Mountainside“, rokeriai „D.I.K.V.A.Š.“, kamerinė muzika ir choro „Polifonija“ atstovai, ambientika ir Gabrielė Dzekunskaitė, akustinė psichodelika ir Algis Fediajevas, darkwave ir „Paliekant žemę“, alternatyva ir „Bitte roots“ bei Gin'Gas ir kt. Juos nuolat kalbins keli vedėjai: R. Ruokis ir dvi jaunos kūrybininkės Didždvario gimnazijos trečiokė Agnė Paplauskaitė ir VilniusTech Kūrybinių industrijų fakulteto studentė Urtė Abrasonytė.

Susitikimus su atlikėjais papildys ir analoginės muzikos bei poezijos kampelis, veiksiantis dvi pagrindines Knygų mugės dienas – penktadienį ir šeštadienį (2022 m. vasario 25–26 d.). Jį pristatys analoginio garso studija AnalogFather ir Remigijus FunkIt Ruokis. Kampelyje bus galima paklausyti lietuvių atlikėjų muzikos iš magnetofono juostų ir audio kasečių, taip pat pasimėgauti puikiais eilėraščiais ir įsigyti unikalią poezijos knygą „Rūkas migloje“ bei audiofilinių garso kasečių.

Šiemečiame Vilniaus knygų mugės šurmulyje atrasti šiauliečių „Graudu sieną“, pažymėtą Nr. 1.08 Muzikos salėje, bus nesudėtinga: jos ieškokite atlikėjo Aleksandro Makejevo, Vinilo studijos ir ECM Records/Lyra kaimynystėje. Tie, kurie negalės atvykti į Knygų mugę, bus lepinami tiesioginėmis transliacijomis socialinio tinklo „Youtube“ paskyroje „Naktys, VšĮ“ (https://bit.ly/3s8CNA0) ir „Facebook“ paskyroje „Šiaulių naktys“.

Dvidešimt antrą kartą vykstanti Vilniaus knygų mugė – tai pagrindinė leidėjų, autorių ir skaitytojų susitikimų ir bendravimo vieta, reikšmingas kultūros renginys Lietuvoje ir Baltijos šalyse. Šiais metais Knygų mugė kviečia kalbėti apie greitaeigės informacinės kasdienybės ciklą, kuriame tekstas įgauna naujas formas.