PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 3 d. 16:08

Vijūnėlės paplūdimyje darbą pradėję gelbėtojai čia dirbs kiekvieną dieną iki pat rudens

Alytus

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


231079

Birželio 1-ąją visoje Lietuvoje oficialiai prasidėjo maudymosi sezonas. Tądien Druskininkų kurorto centre esančiame Vijūnėlės paplūdimyje darbą pradėjo gelbėtojai, kurie čia budės iki pat maudymosi sezono pabaigos – rugsėjo 15 dienos.

Tam, kad būtų užtikrintas vasaros poilsiu besimėgaujančių gyventojų ir kurorto svečių saugumas, gelbėtojai budės kiekvieną dieną nuo 10 val. ryto iki 20 val. vakaro.

Iš esmės pasiruošta sezonui ir sutvarkyta Vijūnėlės paplūdimio aplinka: Komunalinio ūkio specialistai paplūdimį papildė nauju smėliu, Paslaugų ūkio darbuotojai sutvarkė dušus, pakeitė plūdurus, prie gelbėtojų bokštelio įrengė informacinę lentą su paplūdimio taisyklėmis ir saugumo instrukcijomis.

Prieš pat vasaros sezoną šalia paplūdimio atidarytas naujas Paplūdimio tinklinio aikštynas su 4 aikštelėmis, kurios pritaikytos ne tik tinkliniui, bet ir paplūdimio futbolui ir paplūdimio rankiniui. Druskininkiečiai ir kurorto svečiai šiuo aikštynu gali naudotis nemokamai.

Gelbėtojai ragina paplūdimyje elgtis atsakingai

Vijūnėlės paplūdimyje poilsiautojų saugumą užtikrinantys gelbėtojai Eugenijus ir Jurijus yraišklausę specialius mokymus, mokantys suteikti būtinąją pagalbą. Tačiau jie akcentuoja, kad labai svarbu veiksniu yra ir pačių poilsiautojų elgesys – norint saugiai pramogauti vandenyje ir prie jo, privalu laikytis saugumo taisyklių.

Viena jų – maudytis paplūdimio ribose, kur budi gelbėtojai. Paplūdimyje svarbu įvertinti savo jėgas ir neplaukti toliau už plūdurų, kurie žymi maudymosi zoną. Gelbėtojai atkreipia dėmesį, kad atsitikus nelaimei svarbi kiekviena sekundė, o toli už plūduro nuplaukęs žmogus smarkiai rizikuoja.

Pasiteiravus, ką reikėtų daryti, jei žmogus pradeda skęsti, gelbėtojai akcentavo, kad kiek įmanoma reikia stengtis nepanikuoti, iškėlus ranką arba šūksniu informuoti gelbėtojus ir stengtis išsilaikyti vandens paviršiuje, kol atplauks pagalba.

 „Jei ant kranto esantys žmonės mato, kad gelbėtojai plaukia padėti skęstančiam žmogui, jei neturėtų trukdyti gelbėtojų darbo. Iš aplinkinių geriausia pagalba – paskambinti 112. Nes dažnai nutinka ir taip, kad tenka gelbėti tą į pagalbą skubėjusį pilietį, kuris pervertino savo jėgas“ ,– sako Vijūnėlės paplūdimyje budintys gelbėtojai.

Eugenijus ir Jurijus vienbalsiai akcentuoja, kad paplūdimyje griežtai draudžiama vartoti alkoholį.

Su vaikais atėję tėveliai neturėtų pamiršti, kad nors budri gelbėtojų akis stebi aplinką, tačiau vaikų saugumu privalu pasirūpinti ir patiems.

Gelbėtojai atkreipia dėmesį, kad Vijūnėlės paplūdimyje draudžiama vedžioti gyvūnus, lesinti laukinius paukščius – yra pasitaikę, kad dėl poilsiautojų dosnumo į paplūdimį atskrenda apie 20 gulbių – po to paplūdimys būna apterštas.

Pasiteiravus, kokie yra Vijūnėlės paplūdimio lankytojai, gelbėtojai pasidžiaugė, kad žmonės yra pakankamai atsakingi, saugo paplūdimio inventorių, nešiukšlina.

Druskininkų maudyklių vandens kokybės tyrimai – geri

Siekiant užtikrinti saugią bei kokybišką aplinką maudynėms gyventojų bei miesto svečių labiausiai pamėgtose maudymosi vietose, kasmet organizuojami mikrobiologiniai vandens kokybės tyrimai.

Kaip informavo Druskininkų savivaldybės gydytoja Eglė Sadauskaitė, šiais metais prieš maudynių sezono pradžią atlikti vandens ir smėlio kokybės tyrimai. Šiuo metu laukiama jų rezultatų. Apie juos gyventojai ir kurorto svečiai bus informuoti savivaldybės tinklapyje ir vietinėje spaudoje.

„Vandens ir smėlio kokybės tyrimai vandens telkiniuose reguliariai atliekami viso maudymosi sezono metu nuo  birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d. Apie jų rezultatus reguliariai informuojame gyventojus“,– sakė E. Sadauskaitė.

Tyrimai atliekami Vijūnėlės tvenkinio paplūdimyje, Ilgio, Latežerio, Avirio ir Ašarėlės ežeruose, Alkos tvenkinyje bei Ratnyčios upelyje (K. Dineikos sveikatingumo parke).