Aktualu | Gyvenimas | Pramogos | + Projektai | Specialiosios rubrikos |
Pasirinkite savo miestą | Vilnius | Kaunas | Klaipėda | Šiauliai | Panevėžys | Marijampolė | Telšiai | Alytus | Tauragė | Utena |
Pastatas Dvaro g. – Aušros al. sankryžoje yra reikšmingas miesto istorijoje. Po gatvės rekonstrukcijos buvo pažeistas fasadas. Bet vietoje aiškumo, pastate veikianti įmonė sulaukė valdininkų grasinimų baudomis. A. Rutkausko nuotr.
Reporteris MindaugasŠaltinis: Etaplius.lt
Šiaulių miesto savivaldybės specialistai demonstruoja aukštą bendravimo kultūrą ir rodo, kaip miesto valdžia vertina savo socialinius partnerius. Dar visai neseniai miesto valdžia vieną Šiaulių įmonę apdovanojo kaip geriausią metų darbdavį, tačiau neilgai trukus, po galimai sulauktos viešos kritikos, ėmėsi svaidytis grasinimais baudomis. Verslas stebisi, ar per trisdešimt nepriklausomybės metų niekas nepasikeitė?
Pateiktas skundas
Šiauliuose veikiančios tarptautinės įmonės vadovė Lina Zaboras šiandien socialiniame tinkle pasidalino istorija apie tai, kaip Šiaulių miesto savivaldybės administracija bendrauja su gyventojais, verslu ir socialiniais partneriais.
„Šiaulių miesto savivaldybė dar vadovaujasi tarybinių laikų taisyklėmis, kai valdininkas yra viskas, o miesto gyventojas yra niekas, kai turi melstis tarnautojams kaip dievams, nes viskas, ką jie sugeba tėra gąsdinimas bei grasinimas baudomis“, – įrašą pradėjo L. Zaboras.
„Tvarkau miestą“ platformoje šių metų kovo 22 d. buvo pateiktas anoniminis skundas dėl galimai grėsmę praeiviams keliančio pastato fasado Aušros al. ir Dvaro gatvės sankryžoje. Nors pranešime nebuvo nurodytas pastatas ir įmonė, Šiaulių miesto savivaldybės Statybos ir renovacijos skyriaus vyriausiasis specialistas apsilankė būtent šioje įmonėje.
Verslo vadovų darbotvarkės dažnai būna užimtos, tarptautinės įmonės vadovei tenka dažnai keliauti ne tik Šiauliuose, bet ir į kitus miestus ar šalis tvarkant verslo reikalus, todėl tą kartą jos Šiauliuose ir darbo kabinete nebuvo.
„Mano padėjėjai buvo pasakyta, kad surašys aktą ir reiks jį pasirašyti. Pirmadienį darbe sužinojus apie skundą, pirmiausia, aišku, paklausiau, koks skundas, koks jo pobūdis. Kai paskambino valstybės tarnautojas, jo buvo paklausta, koks skundas buvo gautas. Vietoj atsakymo sulaukėme numesto ragelio pypsėjimų. Tuomet padėjėja pati susirado skundą internetinėje platformoje“, – įraše dėstė L. Zaboras.
Investuoja į pastato remontą
Po šio nutikimo sulaukta dar vieno skambučio su kvietimu kuo greičiau ateiti pasirašyti dokumento. Pasak verslininkės, valstybės tarnautojui pasiūlyta atvykti į įmonę, kai vadovė bus darbo vietoje. Ragelyje ir vėl pasigirdo pypsėjimas. Įmonės vadovės susitikimai suplanuoti savaitėmis į priekį. Šiandien vadovė bandė patekti į Savivaldybę, tačiau šįkart jau specialistas nerado jai laiko.
Kaip savo įraše aiškino L. Zaboras, neseniai Savivaldybė atliko Aušros alėjos renovacijos darbus. Jų metu dirbo sunkioji technika, buvo daug vibracijos.
„Buvo daug vibracinio pobūdžio veiksmų, sėdint darbe daiktai nuo stalų krito. Kaip manote, ar tai neturėjo įtakos pastato būklei? Bet mums reikia dirbti, kariauti laiko mes neturime“, – rašė L. Zaboras.
Įmonė savo lėšomis pastate įkūrė ir išlaiko Telefonijos muziejų, kuriame lankosi svečiai iš visos Lietuvos ir ne tik. Savo lėšomis įmonė parengė ir patalpino pastato remonto planą, ruošiasi darbams.
„Šiuo metu deriname sutartis ir jau netrukus pradėsime remonto darbus atstatant netgi sovietmečiu panaikintas pastato dalis, projekto išlaidos – ne vienas šimtas tūkstančių eurų, vėl įmonės lėšomis, nors pastatas yra istoriškai svarbus visam miestui“, – rašė L. Zaboras.
Pagrasino baudomis
Tačiau viskas, ko sulaukė iš Savivaldybės, tai laiškas, kuriame specialistas priminė įstatymus ir pagrasino įvairiausiomis baudomis už pastato nepriežiūrą, už trukdymą dirbti valstybės tarnautojams ir panašiai. Nurodytos baudos siekia nuo keliasdešimties, iki kelių tūkstančių eurų.
„Rimtai? Viskas ką sugebate? Bausti? Žmonės gerieji, neleiskime mūsų bauginti, TAIP NETURI BŪTI. P. S. skambinau Administracijos direktoriui, spėkit, ar priskambinau“, – savo įrašą baigė L. Zaboras.
Portalui „Etaplius“ L. Zaboras teigė, kad savo įraše socialiniame tinkle išsakė viską ir nieko plačiau nepakomentuos.
Apdovanojo kaip geriausią darbdavį
Toks valdininkų bendravimas su viena reikšmingiausių miesto įmonių stebina ne tik šios įmonės vadovę. Šių metų vasario 15 d. Šiaulių miesto valdžia apdovanojo verslo atstovus. Būtent ši įmonė sulaukė Šiaulių miesto mero apdovanojimo kaip geriausias miesto darbdavys.
„Geriausiu Šiaulių miesto 2021 metų darbdaviu pripažinta aptarnavimo ir pardavimų paslaugas telekomunikacijų ir kitoms įmonėms teikianti bendrovė „Extra services“. 2020 metų konkurse ši bendrovė buvo 3 vietoje. Nominacija įteikta įmonės direktorei Linai Zaboras.
Bendrovė yra įsikūrusi daugiau nei šimto metų senumo ypatingame kultūros paveldo pastate, kuriame veikė bankas, dar ankščiau buvo miesto iždinė. UAB „Extra services“ savo iniciatyva įsteigė Telefonijos muziejų ir banko ekspoziciją. Šios Šiaulių bendrovės paslaugomis naudojasi daug garsių užsienio bendrovių, tarp kurių yra ir pasaulinės korporacijos“, – tą kartą nurodė Savivaldybė pranešime socialiniame tinkle.
Apdovanojimai. Extra servicess. Šiaulių miesto savivaldybės nuotr.
Savivaldybės tinklalapyje rašoma, kad Šiaulių miesto meras Artūras Visockas, mero pavaduotoja Simona Potelienė, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktorius Antanas Bartulis ir Ekonomikos ir investicijų skyriaus vedėja Aistė Petkuvienė apsilankė Savivaldybės surengtame konkurse geriausiomis pripažintose įmonėse, jų vadovams įteikė Geriausio metų darbdavio nominacijas ir saldžias dovanas kolektyvams.
„Tai, ką daro Šiaulių verslas, yra išties įspūdinga ir buvo pasiekta sunkiu darbu. Labai gerbiu verslo iniciatyvumą ir atsakomybę už miestą ir visus šiauliečius. Geriausio darbdavio konkurse pripažintos įmonės yra puikus pavyzdys. Mūsų miesto verslas išties turi gerą ir plačią širdį. Linkiu geriausiems darbdaviams nepailsti, augti ir stiprėti, kurti puikias darbo vietas, toliau skleisti gerą žinią apie mūsų miestą, dalyvauti bendruomenės gyvenime“, – pranešime cituojamas Šiaulių meras Artūras Visockas.
Be ekonominių, socialinių ir aplinkosauginių rodiklių, konkurse įmonės buvo vertinamos ir pagal tai, kaip garsina miestą, aktyviai dalyvauja miesto gyvenime, remia sporto, kultūros ar sveikatinimo projektus ir kitus aspektus.
Valdžia netoleruoja kritikos
Ar tai gali būti miesto valdžios susidorojimas už viešai išsakytą kritiką? Toks klausimas kyla stebint pastarųjų savaičių situaciją dėl Ukrainos pabėgėlių ir Šiaulių miesto savivaldybės administracijos veiksmus (arba neveikimą). Stebint komentarus socialiniame tinkle, minėtos įmonės vadovė buvo viešai išsakiusi neigiamus atsiliepimus dėl miesto valdžios veiksmų ir galimai nesuteikiamos tinkamos pagalbos karo pabėgėliams.
Kiek anksčiau Šiaulių miesto meras Artūras Visockas viešai gėdino žurnalistus už paskelbtą informaciją ir kritiką miesto valdžiai dėl neveikimo tvarkantis su karo pabėgėliais.
Miesto meras socialiniame tinkle citavo įstatymus ir reikalavo žurnalistams skelbti teisingą informaciją. Publikacijose, dėl kurios kilo miesto vadovo pyktis, buvo skelbiama viešai patvirtinta informacija, kad Šiaulių miesto savivaldybė sugebėjo tik tarpininkauti tarp verslo ir „Maisto banko“ renkant humanitarinę paramą į Ukrainą.
Sunkvežimius su parama rinko ir siuntė Šiaulių verslo bendruomenė.
Mero pastabų viešai ir privačiai yra sulaukę ir kiti Šiaulių žurnalistai už vienokią ar kitokią pagrįstą valdžios kritiką.
Papildyta Šiaulių miesto savivaldybės komentaru (2022 04 01)
Kaip portalui „Etaplius“ aiškino Statybos ir renovacijos skyriaus vedėjas Evaldas Vaičeliūnas, bendravimas su minėtos įmonės direktore vyko „konstruktyviai ir dalykiškai“. Buvo bendrauta telefonu, su atstove susitikta prie pastato, užfiksuota pastato būklė. Tačiau nepasitenkinimas prasidėjo paprašius pasirašyti patikrinimo aktą ir dėl prašymo pateikti statinio techninės apžiūros žurnalą.
„Apgailestaujame, kad verslo atstovų neteisingai buvo suprasta jų žiniai el. laišku pateikta informacija su straipsniu iš Statybos įstatymo apie atsakomybę už statinių naudotojų pareigų nevykdymą. Verslo pasiekimai ir indėlis į miesto gyvenimą neatleidžia nuo pareigos tinkamai prižiūrėti valdomus statinius, ir užtikrinti, kad jie nekeltų grėsmės aplinkiniams“, – komentavo Statybos ir renovacijos skyriaus vedėjas.
E. Vaičeliūnas pažymėjo, kad Google Maps sistemoje 2012 m. darytose nuotraukose matyti šio pastato aptrupėjęs fasadas, netgi matyti prie šaligatvio laikino aptvėrimo fragmentas.
„Fasado priežiūros problema tęsiasi jau mažiausiai dešimtmetį, taigi, dar prieš Aušros al. rekonstrukciją“, – tikino vedėjas.