Aktualu![]() | Gyvenimas![]() | Pramogos![]() | + Projektai![]() | Specialiosios rubrikos![]() |
|
|
Vilnius![]() | Kaunas![]() | Klaipėda![]() | Šiauliai![]() | Panevėžys![]() | Marijampolė![]() | Telšiai![]() | Alytus![]() | Tauragė![]() | Utena![]() |
Simonas Strelcovas. ELTA / Andrius Ufartas
Gytis PankūnasŠaltinis: ELTA
Kaip teigiama prokuratūros pranešime spaudai, S. Strelcovui pateikti kaltinimai dėl turto pasisavinimo, turto iššvaistymo, dokumentų klastojimo ir piktnaudžiavimo
Tyrimo duomenimis, S. Strelcovo vadovaujama viešoji įstaiga 2022 metų birželį su Šiaulių rajono savivaldybe sudarė sutartį, kurios pagrindu įsipareigojo suteikti karo pabėgėliams iš Ukrainos integracijos mokymų paslaugų paketą. Pinigus šiam tikslui skyrė Japonijoje įkurtas Čijunės Sugiharos fondas, kuris įpareigojo įstaigą „Tekančios saulės tiltai“ pasirūpinti paramos suteikimo ukrainiečiams organizavimu.
Anot teisėsaugos, vėliau S. Strelcovas, įgyvendindamas šį susitarimą, sudarė kitą sutartį su vienos globos įstaigos vadove, kuri įsipareigojo suteikti karo pabėgėliams iš Ukrainos, gyvenantiems Šiaulių rajone, 2 500 eurų vertės sveikatos priežiūros ir slaugos pagrindų mokymus. Manoma, kad pastaroji to neatliko ir mokymų programoje nurodytos informacijos nesuteikė, tikrovėje apsiribodama tik bendro pobūdžio informacijos apie slaugą ir jos vadovaujamos globos įstaigos veiklos istorijos pateikimu. Tyrimo duomenimis, dviem pabėgėlėms taip pat buvo pravesta ekskursija senelių globos namuose.
Specialiųjų tyrimų tarnybos atlikto tyrimo metu nustatyta, kad S. Strelcovas taip pat sutarė su vienu uždarosios akcinės bendrovės direktoriumi, kad pastarasis praves medijos, vizualizacijos sprendimų ir fotografijos paskaitas.
„Pats kaltinamasis įsipareigojo vesti ukrainiečiams mokymus įvairiomis temomis – nuo Lietuvos istorijos iki finansų valdymo. Tyrimo duomenimis, asmenims pavyko pravesti tik labai mažą dalį mokymų. Pradėjus vesti paskaitas, jų turinys dėl savo neaktualumo ir neatitikimo mokymams keliamiems tikslams nesudomino juose dalyvavusių karo pabėgėlių iš Ukrainos, todėl jie šių paskaitų toliau nebelankė“, – nurodo prokuratūra.
Teisėsaugos duomenimis, Šiaulių rajono savivaldybei buvo pateikti suklastoti paslaugų priėmimo ir perdavimo aktai apie neva vykusius mokymus minėtomis temomis. Manoma, kad įgyvendinant projektą, S. Strelcovas pasisavino 13 tūkst., o iššvaistė beveik 4 tūkst. eurų jam patikėto svetimo – Šiaulių rajono savivaldybės administracijai priklausančio turto.
Pasak ikiteisminiam tyrimui vadovavusio Šiaulių apygardos prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimų skyriaus prokuroro Andrej Mirnyj, padarius šias nusikalstamas veikas, kaltinamasis sumenkino valstybės tarnautojui prilyginto asmens vardą, pakenkė Šiaulių rajono savivaldybės administracijos įvaizdžiui bei sumenkino jos prestižą ir visuomenės bei paramos lėšų davėjų – Japonijos piliečių pasitikėjimą Lietuvos vietos savivaldos institucijomis.
Dėl šių kaltinamojo veiksmų Šiaulių rajono savivaldybės administracija ikiteisminio tyrimo metu pateikė 19,4 tūkst. eurų dydžio civilinį ieškinį turtinei žalai atlyginti.
Baudžiamoji byla perduota nagrinėti Šiaulių apygardos teismui.
Baudžiamasis kodeksas už šiuos nusikaltimus numato įvairias bausmes, tarp kurių griežčiausia – laisvės atėmimas iki 7 metų.
Pašalintas iš konservatorių partijos
ELTA primena, kad S. Strelcovas ir jo viešoji įstaiga „Tekančios saulės tiltai“ 2022 metų gegužę pradėjo dvišalį bendradarbiavimą su Japonijos Nagojos miesto Meijo universiteto prof. Inaba Chiharu. S. Strelcovas, siekdamas padėti Lietuvoje esantiems karo pabėgėliams iš Ukrainos, į Šiaulių rajono savivaldybės sąskaitą ukrainiečių švietimui pervedė 35 tūkst. eurų.
Portalas „delfi.lt“ pranešė, jog S. Strelcovas ir jo vadovaujama viešoji įstaiga pati mokymų nerengė, o paslaugas pirko iš sutuoktinės Živilės Strelcovienės, Nacionalinės regionų plėtros agentūros, bendrovės „MES 360“ ir iš kolegos taryboje konservatoriaus Vaclovo Motiejūno žmonos Renatos Motiejūnės.
Šiaulių rajono savivaldybės meras Česlovas Greičius ėmė svarstyti, kad S. Strelcovas galėjo supainioti viešuosius ir privačius interesus. Abejones dėl S. Strelcovo vykdytų mokymų ukrainiečiams pareiškė ir pats profesorius I. Chiharu.
2023 m. rugpjūtį S. Strelcovas ir V. Motiejūnas buvo pašalinti iš Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos.
2023 m. lapkritį Vyriausioji tarnybinės etikos komisija pripažino, kad S. Strelcovas būdamas Šiaulių rajono savivaldybės tarybos nariu, atstovavo viešajai įstaigai „Tekančios saulės tiltai“, pasirašydamas sutartį su Šiaulių rajono savivaldybės administracija dėl paramos lėšų naudojimo karo pabėgėlių iš Ukrainos integracijos paslaugoms, ir taip supainiojo viešuosius ir privačius interesus.