PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2018 m. Vasario 27 d. 10:15

Viešojoje bibliotekoje pristatyta knyga „Totali blaivybė ar totali kontrolė“

Lazdijai

M. Gabrilavičius dovanojo knygą ir merui.

Kestutis MatuleviciusŠaltinis: Etaplius.lt


30149

Lazdijų viešojoje bibliotekoje viešėjo psichoterapeutas Marius Gabrilavičius, žinomas kaip M. G. Maksimalietis. Čia jis pristatė savo knygą „Totali blaivybė ar totali kontrolė“. Jis dirba su žmonėmis, turinčiais priklausomybių nuo alkoholio, narkotinių medžiagų, rūkymo, lošimo, yra diplomuotas hipnoterapeutas, akredituotas Jungtinėje Karalystėje, buvęs Nacionalinės hipnoterapeutų asociacijos narys, o dabar jau „The Global Maximalistic Psychotherapy Society“ įkūrėjas ir narys. „Turiu svajonę ir tikslą. Tai totali blaivybė. Laisvas, gebantis savo mintis, aplinką, įpročius rinktis žmogus. Žmogus – kūrėjas, atsakingas už savo gyvenimą, kiekvieną pasirinkimą. Noriu savo knyga tai perduoti kiekvienam, kuris ją skaitys“, – sakė jis.

M. G. Maksimalietis pristatė savo knygą, papasakojo savo paties atrastą psichologinių priklausomybių formavimosi psichoschemą, atsakė į klausimus. Autorius siekia parodyti, kad atsisakius priklausomybių lengviau pasiekiami tikslai, gerėja sveikata, atsiranda energijos naujų užmojų įgyvendinimui, taisosi santykiai su artimaisiais, kolegomis. Jo teigimu, žmogus pereina į kokybiškai naują gyvenimo kelią ir tampa maksimalistu – totaliu blaivininku.
Knygoje pristatoma autoriaus iššifruota priklausomybių formavimosi psichoschema. Šis atradimas suteikia žmonėms galimybę tikslingai siekti žalingų priklausomybių išformavimo. Daugelį metų tyrinėjęs psichoaktyvių medžiagų įtaką žmogui, autorius sakėsi supratęs, kad smegenų svaiginimas ar bet koks jų veikimas iš vidaus yra ypatingai žalingas efektas. Todėl ir sukūręs naują ideologiją – maksimalizmą, kaip naują gyvenimo būdą be jokių psichoaktyvių medžiagų vartojimo. Totali blaivybė yra žmogaus prigimtis, todėl ši ideologija siekia grąžinti žmogų į savo prigimtį. Anot M. G. Maksimaliečio, nepakitusios žmogaus smegenys išsilaiko harmonijoje su visais kitais gamtos dėsniais. Bet, juk žinia, daugelis teigia, kad yra „saikingai vartojantis“. Tačiau, anot autoriaus, smegenų apsvaigimas tolygus sutrikimui, o po paskutinio jų apsvaigimo jos maksimaliai atsistato tik per 2–3 savaites. „Nuolat vartojantys psichoaktyvias medžiagas žmonės gyvena su nuolat netiksliai funkcionuojančiomis smegenimis“, – sakė jis.
Anot autoriaus, kiekvienas turime paklausti: „Kam aš atstovauju: tamsai ar šviesai?“ Juk šviesoje viskas auga ir klesti, o tamsoje viskas nyksta. Pasak jo, yra tik du pasirinkimai: atstovauti šviesai arba tamsai, taip ir knygoje parodoma, jog yra tik du pasirinkimai: būti narkomanais arba blaivininkais. „Mano knyga, galima sakyti, yra ir apie tai, kaip suremontuoti svajonių materializavimo mechanizmą – smegenis, kad pradėtų pavykti pasiekti visus tikslus ir tapti be išimties vis sėkmingesniu bei laimingesniu žmogumi“, – teigė autorius dėkodamas už pakvietimą pristatyti knygą Lazdijų viešojoje bibliotekoje bei linkėdamas sėkmės šviečiant jaunimą naudingomis žiniomis jiems patiems, o ne narkolobistams.
Lazdijų viešojoje bibliotekoje šios knygos pristatyme dalyvavo daug jaunų žmonių, socialinių darbuotojų. Bibliotekoje svečiavosi ir mero patarėjas Jonas Gudžiauskas, kuris pasidalino mintimis, kas šiuo klausimu daroma mūsų rajone. Nuveikta išties nemažai. Knygos autorius M. G. Maksimalietis dovanojo savo knygą mūsų rajono merui Artūrui Margeliui. Tuos, kas knygos dar neskaitė, jis kvietė ją atsiversti ir įsigilinti į tai, kas ten dėstoma. „Įdėmiai paskaičius ją nuo pradžios iki galo visą likusį gyvenimą nebesinorės ramiai svaigintis“, – teigė knygos „Totali blaivybė ar totali kontrolė“ autorius M. G. Maksimalietis.