PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2020 m. Gruodžio 9 d. 12:01

Viešoji biblioteka mokinius pakvietė susipažinti su tautiškos dainos karaoke

Šiauliai

Jurgita TaralėŠaltinis: Etaplius.lt


157588

Šiaulių miesto savivaldybės viešosios bibliotekos „Šaltinėlio“ filialo (Trakų g. 20A) iniciatyva vyko  renginys „Tautiškos dainos karaokė“. Virtualus karaokinis pasimatymas su liaudies daina kitaip vyko kartu su  grupės „Kitava“ lydere, prodiusere, dainų kūrėja ir modernizuoto folkloro puoselėtoja dr. Rasa Stoškuviene.

Skambėjo liaudies dainos

Nuotolinio renginio, vykusio įgyvendinant Lietuvos kultūros tarybos ir Šiaulių miesto savivaldybės dalinai finansuotą projektą „Karaokė knygoms: nauja erdvė bibliotekoje", dalyviams – projekto „Karaokė knygoms: nauja erdvė bibliotekoje“ partneriams Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos ir Šiaulių Sauliaus Sondeckio menų gimnazijos mokiniams – R. Stoškuvienė prisipažino norinti, kad jaunimas liaudies muziką išgirstų, suprastų ir pamėgtų. Tad susitikimo metu netrūko modernizuotos liaudiškos muzikos skambesio. Gimnazistai  galėjo pasimėgauti  vienos iš pirmųjų ne tik Šiauliuose, bet ir respublikoje postmodernizuoto folkloro grupės „Kitava“ dainomis ir jas  patys karaokė dainuoti. Klausydami dainos „Žemė mano“ (autorė R. Stoškuvienė) pristatymo, įsitikino, kad šiai dainai autentiškai stilistikai artima yra velykinė liaudies daina „Supkit meskit mane jauną“. Beje, daina „Žemė mano“ 2016 m. buvo įtraukta į Lietuvos moksleivių dainų šventės repertuarą. Pristatydama dainą „Tu Lietuva, tu mana“ (ž. ir m. R. Stoškuvienės, aranžuotė – grupės „Kitava“) renginio moderatorė kalbėjo, kad „liaudies muzikos nereikia mylėti fanatiškai, ypač jaunam žmogui. Bet reikia žinoti, kad ji tokia yra, kad tai mūsų šaknys“.

Apie tautines dainas

Tautinė daina – tai ne tik liaudies dainos. Yra dainų, kurios savo laiku jungė tūkstantinius sąjūdžio mitingus. „Tautinė daina aprėpia labai daug – ir liaudies muziką, ir tas dainas, kurios buvo masėmis dainuojamos Sąjūdžio laikais. Liaudies dainų intonacijomis ir tam tikrais tekstais atsiranda dainos, kuriose sudėta daug kas seno ir daug kas iš šiandienos“, – gimnazistams pasakojo R. Stoškuvienė. Viena tokių dainų – „Sėk, sesule“(m. ir ž. R. Stoškuvienės). O tradicinė lietuvių kalėdinė daina ؎ „Vai atvažiuoja šventa Kalėda“ (aut. R. Stoškuvienė). „Eikit į pasimatymą su liaudies daina“, – entuziastingai kalbėjo renginio vedėja. – „Iš ten pasiimkite, kas geriausia, kas mieliausia. Pasiimkite išmintį, tradiciją, kuri gali būti tradiciškai nepatraukli“. Renginio pabaigoje, pasiūliusi kartu padainuoti dainą „Namai, kur tebelaukia“ (m. ir ž. R. Stoškuvienės), gimnazistams palinkėjo „būti pasaulio žmonėmis, bet su stipriomis šaknimis“.