PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Laisvalaikis2018 m. Gruodžio 8 d. 10:17

Vienintelis Baltijos šalyse Katinų muziejus pasitinka lankytojus po renovacijos

Šiauliai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


63787

Ne kiekvienas lietuvis žino, kad Šiauliuose jau beveik dvidešimt metų veikia išskirtinis ir toks vienintelis visose Baltijos šalyse - Katinų muziejus. Jis buvo įkurtas 1990 metais gegužės 17 dieną. Muziejaus įkūrėja, farmacininkė Vanda Kavaliauskienė labai mylėjo gyvūnus, o ypatingai katinus. Namuose ji visada augino bent kelias kates, todėl ir muziejuje nuo pat įkūrimo gyvena gyvos, priglaustos katės. Šiuo metu muziejaus lankytojus pasitinka net šešios katės.


Foto galerija:

gma-0018nsm.jpg
gma-0023nsm.jpg
gma-0026nsm.jpg
gma-0070nsm.jpg
gma-0072nsm.jpg
gma-0073nsm.jpg
gma-0074nsm.jpg
gma-0075nsm.jpg
gma-0086nsm.jpg
gma-0099nsm.jpg
gma-0110nsm.jpg

Čia galima pamatyti daugybę įvairiausių daiktų, kuriuose pavaizduoti katinai: tai paveikslai, puodeliai, skulptūrėlės, pašto ženklų kolekcijos, eilėraščiai, kuriuose minimos katės ir net saldainių popierėliai. Muziejus turi sukaupęs daugiau nei 6000 eksponatų, tačiau ekspozicija yra nuolatos atnaujinama ir keičiama. Patys lankytojai gali ir noriai prisideda prie muziejaus plėtros: vaikai neša piešinius, įvairias skulptūrėles ar kitokią atributiką, susijusią su katėmis.

„Po renovacijos atsinaujinome visiškai: sienos, lubos, grindys, naujos erdvės. Taip pat nutapyta laiptinė su katinais atvykusiais iš įvairiausių šalių. Vienas iš įdomesnių eksponatų - paveikslas, kuriame nutapytos 42 katės. Lankytojams tuo sunku patikėti, todėl dažniausiai prie jo visi stabteli ilgiau ir bando suskaičiuoti, ar tikrai jame gali būti užfiksuota tiek daug kačių. Austrų menininkas 1891 metais nutapė šį paveikslą vienos amerikiečių milijonierės užsakymu. Visos šios katės gyveno pas ją rūmuose”, pasakoja Asta Sipavičienė, Katinų muziejaus vadovė.

Vanda Kavaliauskienė, muziejaus įkūrėja, stengėsi eksponatus grupuoti pagal šalis, todėl pasivaikščioję ir gerai įsižiūrėję į eksponatus, lankytojai nesunkiai atspės iš kokios šalies jie atvežti. Čia galima rasti japoniškų, angliškų, egiptietiškų, meksikietiškų, prancūziškų bei daugelio kitų šalių katinų. O štai Rusijoje esantis pelių muziejus kadaise atsiuntė dovanėlę katinų muziejui ir tai buvo pelytės, kurios užima garbingą vietą tarp daugybės katinukų. Katinai pagaminti iš pačių įvairiausių medžiagų: gintaro, porceliano, medžio, krištolo, marmuro, kriauklyčių ar metalo. Apžiūrėti eksponatus, pažaisti su gyvomis katėmis įdomu ne tik vaikams, bet ir suaugusiems.

Įspūdingas paveikslas su 42 katėmis bei kiti muziejaus eksponatai, žirgų paroda, Kalėdinė basendžių eisena, šokiai ir lėkščiasvydis su šunimis, interneto svetainė, kuri padeda vaikams geriau pažinti gamtą, kačių veislė munčkinas ir naudingi patarimai, norintiems įsigyti draskyklę laidoje „Gyvūnų manija“ gruodžio 9 dieną, sekmadienį, 9 val. ryto per TV6.