PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2019 m. Vasario 13 d. 15:51

Vienintelės Lietuvoje aikštės kūrėjai jos viziją palieka jaunimui

Panevėžys

J. Kačerausko nuotr.

Gimtasis RokiškisŠaltinis: Etaplius.lt


71817

Vasario 16 d. 17.30 val. laužų apšviestoje Rokiškio šimtmečio aikštėje susirinkusieji prisimins įvykius prieš 70 metų, kai Minaičiuose (Radviliškio r.) buvo sušauktas Lietuvos partizanų vadų suvažiavimas ir pasirašytas vienas svarbiausių Lietuvos dokumentų – Laisvės kovos sąjūdžio (LKS) deklaracija. Šaltame bunkeryje po klėtim, kur partizanai kūrė Lietuvos ateitį, rokiškėnai taip pat buvo. Šeštadienį istorinėje aikštėje ir istoriniame spektaklyje partizanus vaidins „Tyzenhauzų paveldo“ ir „Gastautos“ vyrai. Matysite atkurtas laisvės kovų aplinkybes, kurias tikrai ne visi žino...

Savo pasiekė

Vienas iš Šimtmečio aikštės atsiradimo iniciatorių istorikas Valius Kazlauskas sakė, jog per metus darbų, prie kurių prisidėjo visuomeninės organizacijos „Tyzenhauzų paveldas“ nariai ir kiti aktyvūs visuomenininkai, daug pasiekta. Ypač žinant, kiek dokumentų teko tvarkyti, „kiek sunkiai atsiveriančių durų atidaryti“. Pagaliau pasiektas rezultatas: buvusi Sovietų Sąjungos didvyrio Jakovo Smuškevičiaus aikštė, dėl kurios politikai tiek kartų ginčijosi, anot istorikų, šiandien yra vienintelis geodezinis paminklas Lietuvoje su įteisintu ir registruotu Lietuvos kontūru.

„Tyzenhauzų paveldo“ nariai jaučiasi atlikę didelį darbą ir aikštės viziją (kas čia bus kuriama, kaip tai atrodys) toliau norėtų kurti kartu su jaunais žmonėmis.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“