PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 20 d. 11:24

Vieni mokytojai ruošiasi nuotoliniam mokymui, kiti atostogauja. Kodėl?

Širvintos

Neringa TuškevičienėŠaltinis: Etaplius.lt


122036

Socialiniuose tinkluose pasirodė tokia informacija: „Gal žiniasklaida norėtų pakalbinti Širvintų rajono švietimo įstaigų darbuotojus? Šiandien penktas skambutis apie tai, kad jie verčiami eiti „savo noru“ atostogų.“ Sudomino ir vienas komentaras, kuriame rašoma, neva kas bus, jei žmogus atsisakytų rašyti pareiškimą atostogoms.

Labai nustebome girdėdami tokią informaciją, juo labiau, kad LR Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis viešai paskelbė, kad varyti darbuotojus nemokamų ar mokamų atostogų yra griežtai draudžiama. Pripažinkime, jei tai būtų pirma tokia žinia, gal ir kiltų abejonių. Bet tokių naujienų teko išgirsti ir pirmadienį.

Na, bet ne visada informacija pasitvirtina. Tad ją visada tikriname.

Kas geriausiai gali žinoti rajono švietimo įstaigų situaciją, jei ne savivaldybės Švietimo skyrius. Skambiname telefono numeriu, kuris nurodytas prie kontaktų karantino periodui.

Rasa Kralikevičienė maloniai išklauso ir, paprašyta patvirtinti arba paneigti informaciją, patikina, kad tai netiesa. „Žmonės, kurie pasirinko atostogas (apmokamas) tie pasirinko, o kurie ne – jiems yra sudarytos sąlygos dirbti nuotoliniu būdu. (O ką jie daro dirbdami nuotoliniu būdu?) Dabar vyksta intensyvus pasirengimas nuotoliniam mokymui: rengiami užduočių paketai…“ Specialistė, paklausta, koks procentas mokytojų ėmė apmokamas kasmetines atostogas, negalėjo įvardinti, bet patikino, kad jie tai darė savo noru.

Darbo inspekcija – atostogas galima atšaukti

Oficiali informacija yra tokia – pedagogai apmokamas kasmetines atostogas Širvintų rajone ėmė savo noru. Tačiau pasidomėjome Valstybinėje Darbo Inspekcijoje, ar darbuotojas turi galimybę apsigalvoti ir nuspręsti neatostogauti (skambinome, kaip eilinis darbuotojas).

Mums buvo paaiškinta, nors tokio punkto Darbo kodekse nėra, tačiau darbuotojas turi teisę parašyti prašymą nutraukti atostogas ir grįžti į darbą. Jei darbdavys prašymo netenkina, reikia kreiptis į Darbo inspekciją (rašyti skundą). Tokiu atveju skundą nagrinėja Darbo ginčų komisija.

Tad, gerbiami mokytojai, Jūs dar galite atšaukti savo atostogas. Juo labiau, kad vasarą, kai nevyks pamokos, darbo tikrai neturėsite. O dabar darbo mokytojams yra, kaip teigia ŠMM ministras Algirdas Monkevičius.

Švietimo ir mokslo ministerijos sprendimas

Dėl koronaviruso plitimo grėsmės švietimo, mokslo ir sporto ministro įsakymu mokinių pavasario atostogos yra 1 savaite pailgintos ir perkeltos iš balandžio vidurio į kovo 16-27 dieną.

Per atostogas mokiniai atostogauja, o mokyklos dirba mokinių atostogų režimu: rekomenduojama, kad mokytojai atliktų įstaigos nustatytus darbus nuotoliniu būdu.

Mokyklos iki kovo 20 d. turi įsivertinti galimybes ugdymo procesą organizuoti nuotoliniu būdu, parengti priemonių planą ir susitarti dėl tokio mokymo tvarkos.

Švietimo įstaigų vadovai ir steigėjai įpareigojami užtikrinti, kad nuo kovo 30 d. būtų pasiruošta ikimokyklinį, priešmokyklinį, pradinį, pagrindinį, vidurinį ugdymą, formalųjį profesinį mokymą ir aukštojo mokslo studijas vykdyti nuotoliniu būdu.

NERINGA TUŠKEVIČIENĖ