PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Kultūra2017 m. Birželio 1 d. 16:48

Vienas seniausių Europoje videomeno festivalių sugrįžta į „ArtVilnius'17„

Vilnius

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


5313

Vienas seniausių Europoje video- ir laikinio meno festivalių „Videonale“ grįžta į Vilnių.

Birželio 8-11 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančioje šiuolaikinio meno mugėje „ArtVilnius'17“ bus pristatyta programa „Videonale. 16 on Tour“, kurioje dalyvaus 13 tarptautinių kūrėjų videodarbų, atrinktų net iš 2339 paraiškų. „Džiaugiamės, kad „Videonale“ į mugę grįžta antrą kartą - „ArtVilnius'15“ pristatyta programa sulaukė didelio lankytojų ir meno kolekcininkų dėmesio. Šiemet festivalis atveža 13 rinktinių kūrinių iš devynių pasaulio šalių - nuo Irano, Maroko, Kinijos iki Kanados, JAV, Vokietijos, Didžiosios Britanijos”, - sakė „ArtVilnius'17“ direktorė Diana Stomienė.

Festivalis „Videonale“ buvo pradėtas rengti 1984 m. Bonoje (Vokietija).

Šių metų pavasarį videomeno ir laikinio meno festivalis „Videonale. 16“ 16-ą kartą vyko Bonos meno muziejuje. Buvo pristatyti 43 videodarbai, kuriuos iš 2339 paraiškų atrinko tarptautinė vertinimo komisija. Paraiškas buvo galima teikti vieno kanalo ir daugiakanaliams judančių vaizdų meno ir virtualiosios realybės darbams bei performansams.

Į „ArtVilnius'17“ iš Bonos atkeliauja rinktinė programa „Videonale. 16 on Tour“, kurią kuruoja festivalio meno vadovė Tasja Langenbach.

„Su „Videonale“ ir Tasja jau ne vienerius metus palaikome puikų ryšį. Šį pavasarį lankėme „Videonale. 16“, susipažinome, užmezgėme naujus kontaktus su videomeno atstovais”, - pasakojo „ArtVilnius'17“ meno projekto vadovė Sonata Baliuckaitė.

„ArtVilnius'17“ programoje pristatoma 13 darbų, atspindinčių „Videonale. 16“ temą „Perform!”.

„Perform!” atkreipiamas dėmesys į įvairius gyvenimo aspektus, kurie (sąmoningai ar ne) paverčia mūsų kasdienybę nuolatiniu performansu. Ar tai būtų dėl nuolatinės akistatos su skaitmenine įranga, ar dėl socialinių tinklų įtakos.

„Videonale. 16 on Tour“ menininkų darbuose performansas pateikiamas kaip laisvė ir suvaržymas tuo pačiu metu: laisvė nuolat vaidinti vis kitaip ir žaisti savo žaidimą, bet ir suvaržymas, reikalaujantis elgtis pagal pasaulyje (tikrajame ar virtualiame) esančias taisykles.

ELTA