PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2018 m. Balandžio 6 d. 08:09

Vienam nuėmė, kitam nedavė, bet abu nežinojo?

Marijampolė

Plokščių seniūnė Laimutė Miliūnienė sakė, kad su Šakių seniūnu Dalium Jasevičium tikrai nekalbėjo ir nederino, apie pakeitimus dėl lėšų skyrimo nebuvo įspėta, o informaciją sužinojo tik posėdžio metu. Dariaus Pavalkio nuotr.

Gintarė MartinaitienėŠaltinis: Etaplius.lt


33716

Patvirtinta 2018–2019 m. Vietinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros programa kasmet sulaukia nemažai diskusijų – skiriamos lėšos, tiksliau, jų dydžiai konkrečioms seniūnijoms – gana jautri tema. Šie metai ne išimtis. Diskusijų netrūko, o įvykę pakeitimai Plokščių seniūniją, kaip sakoma, paliko ant ledo. Tačiau taip mano ne visi.

tilto-gatve.jpg

Apie pakeitimus nežinojo

Šiais metais Vietinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros programai iš viso skirta 1 mln. 42 tūkst. eurų, tai yra 42 tūkst. daugiau nei pernai. Programa rengiama atsižvelgiant į seniūnų prašymus, o šie derina su seniūnaičiais ir vietos bendruomene. Kovo 8 d. specialiai administracijos direktoriaus įsakymu sudaryta komisija apsvarstė siūlymus ir atrinko objektus į programą, kuri ir buvo teikta savivaldybės tarybos nariams.

Bene daugiausiai diskusijų sukėlė prašymas asfaltuoti Bažnyčios gatvę Plokščiuose, kuri į programą buvo įtraukta pirmuoju numeriu. Pasak seniūnės Laimutės Miliūnienės, tai visos bendruomenės sprendimas, nes ši gatvė pagrindinė, prioritetinė, tačiau be apšvietimo ir šaligatvių. Jai 2018 m. buvo siūloma skirti 40 tūkst., o 2019 m. – 20 tūkst. eurų. Tačiau tarybos posėdžio metu buvo paviešinta, kad šios gatvės asfaltavimas perkeliamas į 2019–2020 m., o 40 tūkst. skiriama Šakių seniūnijai. L. Miliūnienei tokia žinia buvo lyg perkūnas iš giedro dangaus, nustebęs atrodė ir salėje sėdintis Šakių seniūnas Dalius Jasevičius, tad tarybos narys Valdas Stankūnas teiravosi, ar bendruomenė supažindinta su pasikeitimais, galbūt draugiškai susitarė ir patys seniūnai. L. Miliūnienė sakė, kad ji įspėta nebuvo, su Šakių seniūnu nederino, apie lėšų perskirstymą nesitarė. Detaliau tarybos posėdžio metu paaiškinta, kada konkrečiai įvykdyti tokie „naktiniai pakeitimai“, taip pat nebuvo.

„Perviršiai“ ir „nedaviršiai“

Tiesa, apie tai nemažai kalbėta prieš dieną vykusiame Finansų ir rajono plėtros komiteto posėdyje. Būtent čia šis siūlymas ir išdygo kaip grybas po lietaus. Meras Edgaras Pilypaitis aiškino, kad pagrindinis tokio siūlymo motyvas – šios gatvės nebuvo sąraše praėjusiais metais, o svarbu išlaikyti programos tęstinumą. Laikinai Ūkio skyriaus vedėjos pareigas einanti Ūkio skyriaus specialistė Aušra Slidziauskienė irgi patikino, kad pernai Plokščių seniūnija buvo nusimačiusi tik duobių remontą.

„Dar 2016 m., rodos, buvome sutarę, kad programa nešokinės, o objektai tik slinksis. Bažnyčios gatvės nebuvo nei 2016 m., nei 2017 m., o dabar atsiranda ir iškart į šiuos metus. Siūlau tarybai būti nuosekliai ir naujus objektus rašyti iš eilės“, – argumentus dėstė rajonas vadovas.

Tas „iš eilės“ reiškia, kad naujas objektas rašomas į periodo galą, kaip minėta, Bažnyčios gatvės asfaltavimas nukeltas į 2019 m., nors buvo siūlymų ir į 2020 m.

Meras pripažino, kad ir kitos seniūnijos atlikinėjo pakeitimus, vyko gatvių rokiruotės, bet esą tik savo esamame sąraše. Jis ragino tarybą būti nuoseklią, išlaikyti tęstinumą ir elgtis sąžiningai.

„Jei skaidriai įvykdysime šių metų pirkimus ir darbus atliksime sutaupydami, tas 2019–2020 metų periodas pasislinks ir ateis greičiau“, – bandė guosti meras.

Be to, E. Pilypaitis sakė, kad Plokščių seniūnija bene daugiausiai gauna tikslinių lėšų, o ir šiaip turi 109 tūkst. eurų „perviršį“, tačiau L. Miliūnienė tikino, kad apskritai visi „perviršiai“ ir „nedaviršiai“ yra naujas dalykas ir siūlė šiuo klausimu dar diskutuoti.

„Gal dar reikia apie tai kalbėti, nes nesame supažindinti, nežinome, kas ir kiek tų perviršių ar nedaviršių turi. Ar čia gal aš viena nežinau? Tada atsiprašau“, – kalbėjo Plokščių seniūnė.

Kaip pavyzdys nurodyta Griškabūdžio seniūnija: net ir skyrus daugiau lėšų seniūnijai skola nepadengiama, mat ši seniūnija skiriamų lėšų atžvilgiu viena iš labiausiai nuskriaustųjų. Beje, šiais metais Panenupių ir

Atžalyno gatvėms Griškabūdžio seniūnijoje numatyta 75 tūkst. eurų. Paminėta ir Gelgaudiškio seniūnija, kuri šiais metais nusimačiusi didžiulį objektą – Atžalyno gatvės asfaltavimą už 170 tūkst. eurų. Beje, gavusi tokį finansavimą, ko gero, kaip sakė meras, kokiems penkeriems metams gali pamiršti bet kokias kitas investicijas.

Sprendė vietoje

„Kaip mes atrodome prieš Gotlybiškių žmones, kai 2016 m. buvo numatyta, kad 2017 m. bus Tilto gatvė, o 2017 m. – kad bus 2018 m., o šiais metais perskeliame ir darome tik dalį“, – sakė E. Pilypaitis.

Beje, būtent dėl šios gatvės tvarkymo dar iki tarybos posėdžio vicemeras Bernardinas Petras Vainius bei seniūnas D. Jasevičius susitiko su Gotlybiškių kaimo gyventojais. Kovo 22 d. vykusio susitikimo metu Gotlybiškių bendruomenė turėjo apsispręsti dėl Tilto gatvės remonto būdo. Vicemeras siūlė elgtis kuo racionaliau – gatvę asfaltuoti, bet nedaryti pėsčiųjų tako, nuspręsta vietoj jo maždaug pusantro metro vienoje gatvės pusėje praplėsti asfaltą ir tą dalį pažymėti specialia linija ir taip atskirti pėstiesiems skirtą zoną. Taip pat siūlyta gatvėje praretinti apšvietimą – stulpai stovėtų kas 50 metrų.

„Tokiu būdu sutaupome lėšų ir galime su gatvės asfaltavimu pasistūmėti į priekį. Aišku, su projektuotojais atvažiavę techninius sprendimus priimsime vietoje. Šiais metais, apie Šv. Oną, jau prasidėtų darbai, užbaigtume gatvę tik kitais metais“, – aiškino vicemeras.

Gyventojai prašė sunkiasvorei technikai riboti eismą šioje gatvėje, kritikos atvykusiems valdžios atstovams negailėjo ir dėl kitų tragiškos būklės gatvių – Mokyklos ir Kranto. Vicemeras patikino, kol kas šių gatvių remontui trimetėje programoje lėšos nenumatytos. Tačiau priminė, kad šių metų biudžete numatyta 300 tūkst. eurų žvyrkelių lyginimui greideriu bei duobių užtaisymui.

„Mokyklos gatvėje žmonės neapsikentę patys duobes lygina ar plytomis iškloja. Bent pažvyruokit, nes kurmiai jau kiaurai pralenda“, – piktinosi gyventojai ir siūlė svečiams čia pat pravažiuoti Gotlybiškių kaimo keliais.

Beje, apie tai, kad apskritai reikėtų nustatyti bendrą tvarką, kokios gatvės turi būti miestuose, o kokios kaimiškose vietose, kalbėjo Irena Haase. Tada, pasak jos, nereikėtų ginčytis, ar reikalingas šaligatvis konkrečioje gatvėje, ar ne, koks turi būti apšvietimas ir pan. Tarybos posėdžio metu Eglė Dragūnaitytė ragino gyventi taupiau ir lėšas naudoti apgalvotai. Pasak tarybos narės, jau tuoj ir grybauti eisime trinkelėmis klotais šaligatviais.

Daugiau lėšų Gotlybiškiams ir Valiuliams

Tad „nuėmus“ 40 tūkst. nuo Plokščių, šiais metais daugiau darbų galės padaryti Šakių seniūnija. Pirmuoju numeriu ji nusimačiusi būtent Tilto gatvės asfaltavimą Gotlybiškiuose (vietoj 100 tūkst. dabar programoje numatyta 120 tūkst.), taip pat bus asfaltuojama Miško gatvė Šakiuose bei Valiulių gatvė į Valiulius (vietoj 50 tūkst. bus skirta 70 tūkst. eurų). Nors sprendimo projekte nurodyta, jog ši gatvė asfaltuojama, V. Stankūnas sakė, kad žmonės nori žvyrkelio. Ar šis klausimas derintas tik su seniūnaičiu, ar apie tai yra informuota ir Valiulių kaimo bendruomenė, neaišku. Visgi tarybos sprendime numatytas asfaltavimas, nes kreipimasis dėl žvyrkelio buvo tik žodinis.

Juozas Puodžiukaitis ragino atkreipti dėmesį į Šakiuose planuojamą įrengti Miško gatvę, kuri tiesiog per siaura.

„Ar suderinta su žemės sklypų savininkais, kad ta gatvė normaliai būtų padaryta. Jei padarysime penkių metrų gatvę, uždėsim šaligatvius ir stulpus, bus dar baisiau nei su Šiaurės gatve“, – sakė J. Puodžiukaitis.

A. Slidziauskienė ir meras aiškino, kad kol kas bus rengiamas tik techninis projektas, esą gatvės įrengimu suinteresuoti ir patys gyventojai, o šiais metais gatvėje numatyti ir vandentiekio trasos įrengimo darbai, tad kol bus kasinėjama, gatvės niekas esą ten neįrenginės. Nebent neišvažiuojamos vietos pažvyruojamos.

Vietinės reikšmės kelių priežiūros ir plėtros programai pritarta nevieningai – aštuoni tarybos nariai susilaikė, už balsavo 11.

Šakių rajono laikraštis „Draugas“