PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2017 m. Birželio 12 d. 16:29

Viduklėje vyko stovykla „Noriu būti šauliu“

Raseiniai

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


6525

Viduklės Simono Stanevičiaus gimnazijoje birželio 5-9 dienomis vyko vaikų vasaros poilsio stovykla „Noriu tapti šauliu“. Stovyklą organizavo ir jai vadovavo dorinio ugdymo (tikybos) vyresnioji mokytoja Edita Baltrušaitienė ir anglų kalbos mokytoja metodininkė Jurgita Parnarauskienė. Stovykla prasidėjo supažindinant vaikus su šaulių veikla. Po to, susiskirstę į būrius, išvykome į Šiaulius. Lietuvos šaulių sąjungos gen. Povilo Plechavičiaus šaulių 6-osios rinktinės lazerinėje šaudykloje dalyvavome šaudymo pratybose. Vėliau aplankėme įvairias Šiaulių miesto kultūrines erdves, žiūrėjome 3D filmą „Karibų piratai. Salazaro kerštas“.


Foto galerija:

18983013-1444129662310390-506775900-n-1-1-28075.jpg
19021489-1445311255525564-466436257-n-1-1-28076.jpg
19047499-1446396272083729-844467083-n-1-1-28078.jpg

Kita diena buvo ne mažiau aktyvi ir intriguojanti. Gimnazijos stadione mokiniai, susiskirstę į komandas, rankos ir akies taiklumą išbandė šaudydami iš lankų, stengėsi apginti savo teritoriją, strategavo kovos eigą. Už netradicinę pramogą dėkojame Alantos stovyklos įkūrėjui Mantui Klimui.

Trečioji stovyklos diena prasidėjo rytine mankšta gimnazijos stadione. Įgavę jėgų susirinkome gimnazijos sporto salėje ir mokėmės bendradarbiauti ir draugauti atlikdami įvairias komandines užduotis. Mokiniai, susiskirstę į būrius, turėjo priimti bendrus sprendimus, kad galėtų laimėti ir džiaugtis pergale. Po sočių ir labai skanių pietų mokėmės suteikti pirmąją pagalbą draugui. Juk būnant šauliu tikrai reikės eiti į žygius, dalyvauti pratybose, kur ir nelaimingų nutikimų gali pasitaikyti. Už pirmosios pagalbos mokymus dėkojame gimnazijos sveikatos priežiūros specialistei Linai Kučinskaitei.

Ketvirtąją stovyklos dieną vykome į Panemunės regioninį parką. Moderniai įrengtame centre stovyklautojų laukė maloniai nusiteikęs gidas. Šis centras, kaip ir parko direkcija, įsikūręs labai įspūdingame pastate – XVIII amžių menančioje Šilinės smuklėje. Senoviniame, puikiai restauruotame name telpa daugybė eksponatų, atspindinčių vietos gyventojų būtį ir buitį. Stovyklautojai susipažino su Panemunės augmenija, gyvūnija, prieš du šimtus metų išvystyta laivininkyste. Didžiausią įspūdį paliko valtis, į kurią įsėdus ir nuspaudus mygtuką galima pajusti plaukimo upe pojūčius. Ekspozicija suteikia galimybę išbandyti, kaip veikia žvejybos ir laivybos įrankiai, prisiliesti prie jų, apžiūrėti iš arti. Kiek vėliau gausus būrys stovyklautojų ir dvi šaunios gidės patraukė į mišką, kur ieškojo žydinčių žiedų, matavo medžių plotį ir aukštį, klausėsi nuostabių paukščių garsų. Jaunųjų šaulių neišgąsdino nei rasotas bei paslaptingas miško takas, nei pikti uodai. O po tokios nuostabios ir kupinos nuotykių iškylos ir pietūs gamtoje buvo ypatingai gardūs!

Paskutinioji stovyklos diena prasidėjo kūrybiškai. Stovyklautojai gamino rėmelius nuotraukoms, juk šauliai turi įsirėminti gražiausią stovyklos akimirką. Rėmeliai netradiciniai - dekoruoti makaronais. Pasirodo, maisto produktus galima panaudoti ne tik virtuvėje. Pietums „kirtome“ kareivišką košę - kas gali būti skaniau ir sočiau! Netradicinių pietų pasikvietėme Viduklės šaulių sąjungos būrio vadą Alfonsą Čepauską ir būrio vado pavaduotoją Juozą Trumpių. Pasistiprinę žygiavome į pramogų salę, kur garbingi svečiai pravedė netradicinę pilietiškumo pamoką apie šaulius, jų pareigą tėvynei, mokyklai ir sau. Vaikai buvo itin aktyvūs, uždavė daug rūpimų klausimų.

Stovykla buvo tokia šauni, kad niekas nenorėjo atsisveikinti. Mokiniai gavo pažymėjimus, kad dalyvavo stovykloje, buvo drausmingi, vykdė užduotis, buvo linksmi ir aktyvūs.
O pats svarbiausias dalykas, kad po stovyklos dalis vaikų jau drąsiai galėjo ištarti, kad jie nori būti šauliais. Stovyklos tikslas įgyvendintas, beliko patriotiškumo kupinomis širdelėmis pasitikti vasaros atostogas. O stovyklos organizatorės ir dalyviai dėkoja visiems, padėjusiems šią stovyklą surengti ir įgyvendinti.

Geros vasaros, šauliukai! Iki kitų stovyklų!

Stovyklos vadovės, mokytojos Edita Baltrušaitienė ir Jurgita Parnarauskienė